od czego nad ranem krzyczy, placze.. przez sen?

Wczoraj byla niedziela. Bylismy u gosci z synkiem. W sumie to trzy rodziny objechlismy.. Synek chetnie bawil sie z dziecmi.. wypil herbatke, zjadl troche chleba i kielbaski swojskiej..  Gdy bylismy juz u ostatniej rodziny synek marudzil do spania, wiec nawet dlugo nie zabawilismy, i wnet wyruszylismy do domu...
W drodze powrotnej przespal sie w aucie. A w domu juz nie byl taki chetny do spania. Jednak gdy i ta pora nadeszla, spal spokojne do godziny 4,  gdy zaczal mocno krzyczec, plakac, kopac nogami.. po godzinie przestal - noszony na rekach.. co mu moze dolegac?
Zdarzalo mu sie to juz wczesniej.. ale dalej nie znamy pryczyny takiego zachowania. Gdy jedziemy blisko, noc jest spokojniejsza, a w dalsze strony juz gorzej? Do jakiego lekarza zwrocic sie o pomoc?pediatra, psucholog? Kto nam pomoze..
pytanie zadane 2 września 2014 w 2 lata przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

15 odpowiedzi

+3 głosów
Pewnie miał zły sen.
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez użytkownika invi (28,133)
+3 głosów
moja miała podobnie, kiedy dostarczyliśmy jej zbyt dużo wrażeń jednego dnia, musiała odreagować nadmiar wszystkiego. Oczywiście, możesz poradzić się pediatry, czy psychologa, nie zaszkodzi ;) mi kazali ograniczyć nadmiar wrażeń dla córki, tłumaczyć co się będzie działo przed wyjazdami, czy wizytami gości. Jeżeli była dłuższa podróż, to rozbijaliśmy ją na kilka przystanków, po przyjeździe od razu nie szliśmy e gości, tylko odczekiwaliśmy aż dziecko odpocznie itd. powoli i na spokojnie. Nie wiem, czy to to dało efekty, czy po prostu musiała przejść przez ten etap, ale przeszło :)
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+4 głosów
U nas jeżeli to było nad ranem to zawsze wiązało się z wypróżnianiem. Wystarczyło synka wybudzić ze snu, aby już nie płakał i za chwilę zaczynał jękać, stękać i była pieluszka do zmiany.
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
+3 głosów
dziecko przeżyw zawsze przeżyty dzień i może to później reagować w taki sposób
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez użytkownika morena55 (13,273)
+1 głos
Zbyt dużo emocji w dzień
odpowiedź 31 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...