chłopiec chce na 4 urodziny różową lalkę Barbie, kupić czy nie kupić?

Dziecko koleżanki od roku prosi rodziców o lakę Barbie. Na początku myśleli, że mu to z czasem przejdzie, ale teraz rozważają czy nie spełnić życzenia skoro tak nalega?
pytanie zadane 3 grudnia 2013 w 3-4 lata przez użytkownika Oliboli (458)

55 odpowiedzi

+25 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Nie widzę żadnej różnicy czy dla chłopca czy dla dziewczynki. Mój synek bawi się lalkami, wózkami łóżeczkami, ubrankami, fryzuje lalki. Do tego gotuje [oczywiście ma swoją kuchnie]. Poza tym bawi się autami: traktory, wywrotki, wozy strażackie [obecnie jest strażakiem Samem i gasi pożary wszędzie gdzie się tylko da], jest zafascynowany torami kolejkami czołgami. Ma całą kolekcję małych autek, bez których "żyć nie może", aut-śmieciar, ma masę pluszowych misiów, a obok instrumentów do grania [zabawek] leży kask, bo oczywiście wszystko remontuje swoimi narzędziami. Pomaga babci w kuchni, a dziadkowi przy węglu. podsumowując jako mama prawie 4-latka: MÓWIĘ BARBIE TAK
odpowiedź 4 grudnia 2013 przez użytkownika Sylwia (727)
wybrane 12 grudnia 2014 przez użytkownika Dawid
+21 głosów
Mam dwóch synów i nie miałam podobnego problemu ale bym nie kupiła lalki chłopcu ale był czas,że lalkami  bawił się mój starszy syn ale przez krótki czas.
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika Ancia272 (1,608)
a niby dlaczego nie? jesli dziecko tak bardzo prosi, caly rok, to pewnie gdyby te lalke dostalo, wszyscy czuliby sie lepiej. pewnie to zwykla ciekawosc. moim zdaniem dzieci powinny sie bawic wszystkim, oczywiscie bezpiecznym. dlatego fajnie miec rodzenstwo przeciwnej plci- mozna sie bezkarnie bawic wszystkim, i babskim i chlopskim :)
Użytkowniku 3xk gdybyś przeczytał uważnie moją odpowiedź to nie byłoby tego zbędnego komentarza.Ja napisałam,że mój jeden z synów bawił się lalkami przez krótki cza ale ja sama bym lalki chłopcu nie kupiła. Nie neguję zabawy przez chłopców lalkami ale kupno lalki dla chłopca to uważam za lekką przesadę.Nie musimy przecież dawać wszystkiego czego zapragną dzieci.
ja bym kupiła, nie muszą mieć dzieci wszystkiego co chcą ale to prezent na urodziny, moi chłopcy chodzili z wózkami dla lalek a córka bawi się samochodami. Nie widzę nic w tym złego.
+19 głosów
raczej nie kupiłabym chłopcu lalki
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+18 głosów
Moim zdaniem lalka to nie zabawka dla chłopca, i to w dodatku barbie;(
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
+22 głosów
moja siostra jak była mała bawiła się tylko samochodami i innymi zabawkami dla chłopców,nie chciała nosić sukienek i podobały jej się chłopięce ubrania,ale z tego wyrosła.Teraz ma 15 lat i w sumie dopiero od niedawna interesuje się rzeczami dla dziewczyn więc to wyrastanie moźe troche potrwać
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+22 głosów
Nie rozumiem rozterki w tym temacie. Ja również mam chłopca (obecnie ma 7 lat i bawi się lego, samochodami oraz czyta bajeczki), ale przez dłuższy okres bawił się lalkami. Dodam że posiadał nawet taką inetraktywną co siusia i płacze. Chciał to dostał. Bardzo ładnie się nią opiekował. W przedszkolu również bawil się lalkami, kołyskami czy wozil misia w wózeczku. Teraz gdy to wspominamy to sam z siebie się smieje. ja kupiłabym dziecku lalkę. Przecież to tylko lalka. dziewczynki bawią się samochodami czy różnymi figurami potworów to niech chłopiec pobawi się lalką. Dziecko lalkę kojarzy z czym/kimś kim mozna sie opiekowac i zapewne synek koleżanki chce opiekowac się taką lalą. Ja oczywiście kupiłabym lalę chłopcu, bo z doświadczenia wiem że to nic złego.
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+24 głosów
lalka to zabawka jak każda inna, a gdyby dziewczynka poprosiła o samochód to byłoby w tym coś złego? raczej mama kupiła by córci autko bez większych negocjacji. ale jeśli chłopiec prosi o lalkę to już rodzic znajduje w tym drugie dno, doszukuje się nie wiadomo czego. dorośli mają zupełnie inne skojarzenia niż dzieci, niepotrzebnie stwarzają problem. lalka spodobała się chłopcu po prostu wizualnie jest ładna. może mały nie ma siostry i nie a kontaktu z lalkami, dlatego jest to dla niego nowość, coś czego nie ma. daracz ma rację, chłopiec chce się opiekować lalką, nie ma w tym nic złego.
odpowiedź 4 grudnia 2013 przez użytkownika bozena (55,908)
+24 głosów
A niby dlaczego nie??? Jak chce, to mu kupić.
Rodzice uważają, że zmuszą go do zabawy pistoletami itp? Powinien się bawić lalką, jeśli ma na to ochotę.
Sama mam syna. Uwielbia samochody i nie daję mu do zabawy misia z tego powodu, bo go to nie interesuje. Jak będzie chciał lalkę, to mu kupię.
 To tworzenie jakiegoś wydumanego problemu.
odpowiedź 5 grudnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
+24 głosów
ja bym kupiła, moi chłopcy bawią się lalkami, wózkami a córka samochodami, nie widzę nic w tym złego
odpowiedź 6 grudnia 2013 przez użytkownika agas (6,546)
+23 głosów
Zgadzam się w wypowiedziami innych użytkowniczek, że nie ma problemu i wg mnie należałoby spełnić pragnienie dziecka. Martwi mnie inna sprawa, jeśli dziecko już od roku nalega, a rodzice tak długo odmawiają, wówczas na tę lalkę będzie kładziony ogromny akcent, co może z niej uczynić zabawkę -symbol. Nie dlatego, że różowa barbie, ale własnie dlatego, że taka wyczekana i wytęskniona. Niepotrzebnie kwestia się rozrosła, zdemonizowała i obrosła kontekstami. Można było sprawę załatwić na zasadzie krótkiej piłki: chcesz -masz. Być może po tygodniu, miesiącu byłoby po sprawie, a lalka trafiłaby do pudełka, na półkę, w kąt, tam gdzie reszta zwykłych zabawek :)
odpowiedź 10 grudnia 2013 przez użytkownika konsara (986)
Taak...Gender tylnymi drzwiami wchodzi poprzez takie idiotyczne pytania... W rozwoju normalne jest zainteresowanie dziecka różnymi przedmiotami
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...