Jak nie butla to co?

Chciałabym odstawić córeczkę od butelki, ale nie wiem, co byłoby dobre jako następny etap? A wasze dzieci z czego piją? Jakieś kubki, bidony, butelki z twardym ustnikiem?
pytanie zadane 29 listopada 2013 w 1 roczek przez użytkownika niezalogowany

24 odpowiedzi

+12 głosów
Witam.
..jak nie butla... to.... -  MOŻE kubek niekapek z rurką?? Ponoć w późniejszym okresie dzieciaczek nie będzie miał problemów z wymową głosek typu "r".,(słyszałam, że to pierwsze badanie logopedyczne u tego typu 'niedomaganiach', u starszych dzieci najlepsze jest picie herbaty lub innych napojów przez słomkę)  i jego zgryz nie będzie przechodził "tortur", tzw "krzywego zgryzu". Ale wszystko zależy od dzieciaczka. Nic na siłę. Niestety w każdym przypadku - nie da się ominąć prób i błędów.
odpowiedź 29 listopada 2013 przez użytkownika niezalogowany
+13 głosów
jeżeli chodzi o kaszki to z łyżeczki a co chodzi o picie nie polecam kubka nie kapka z Avent może być kubeczek z dziubkiem w sklepach jest cały wybór musisz dopasować dziecku ja chyba za nim dopasowałam małemu kubeczek miałam ich z 4.
odpowiedź 29 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+11 głosów
picie przez słomkę
odpowiedź 29 listopada 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+13 głosów
picie przez słomke dla rocznego dziecka słomka jest niebezpieczna bardziej stawiam na normalny dziubek i tak jak wcześniej mówiłam możesz kupić kubeczek który nie będzie chciało dziecko.
odpowiedź 30 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
sa takie kubki ze słomka miękką i to jest bezpieczne
+12 głosów
to chyba wszystko zależy od dziecka, znam takie, co się nie chciały przestawić na żadne kubeczki, tylko się nimi bawiły i zawartość lądowała na nich, a mój synek pierwsze podrygi ćwiczył na niekapku aventowym 360, z wyglądu jak zwykły kubek, tyle, że zaworek zabezpieczał przed rozlewaniem, wiec mały był suchy, a ja zadowolona:)
odpowiedź 30 listopada 2013 przez użytkownika dora (680)
+12 głosów
Jest wiele mozliwości. Mozna podawac jedzenie łyżeczką a picie kubeczkiem jest ich naprawdę duży wybór. Moj synek używał słomki. Bardzo mu się to podobało
odpowiedź 1 grudnia 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+12 głosów
Moja 9 miesięczna córka pije z kubka doidy. Polecam też kubek lovi 360.
odpowiedź 1 grudnia 2013 przez użytkownika inga (945)
+11 głosów
Ja też miałam kiedyś taki dylemat ale pediatra moich dzieci powiedział po prostu.Kup kubek przystosowany dla dzieci bez żadnych słomek czy dziubków i próbuj małymi kroczkami a wtedy zobaczysz jak będzie dziecko piło.Na początku było mokro wszędzie ale nie minęło parę dni i mój synek dawał sobie nieźle radę.Lekarze mówią,że dzieci od smoczka będą mieć krzywy zgryz-może i prawda ale moje dzieci nie piły długo przez smoczek a ten starszy i tak musi mieć aparat na zęby.Nie ma reguły.
odpowiedź 2 grudnia 2013 przez użytkownika Ancia272 (1,608)
+8 głosów
moja ma 7 miesięcy i wszystko podaje jej łyżeczką bo nie potrafi ciągnąć z butelki,a na te różne kubki trzeba uważać bo ostatnio też kupiłam taki z dziubkiem a na ulotce wyczytałam że może powodować próchnicę nawet jak się podaje napoje nie słodzone
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+10 głosów
My mamy kubeczek niekapek. Był na początku problem bo to nie smoczek i większa dziurka ale w końcu się przyzwyczaił i jest oki. Wybierz coś fajnego, my mamy taki ze synek go trzyma z obu stron za uchwyty;i jest kolorowy:)
odpowiedź 4 grudnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...