Dla mnie to nie za dobry pomysł ponieważ bałabym się o zdrowie dziecka.
1.Nawet dwu- czy trzyletnie dziecko najczęściej nie jest w stanie zapanować nad sobą i np. nie wkładać brudnych rąk do buzi. To właśnie przez niewłaściwą higienę przenoszonych jest wiele chorób, które trapią podróżnych, jak choćby biegunka podróżnych, dur brzuszny, WZW typu A czy cholera.
2. Nie wszystkie rejony świata są bezpieczne pod względem podróżowania z dziećmi. Światowa Organizacja Zdrowia odradza podróżowanie z małymi dziećmi w rejony występowania malarii tropikalnej, ze względu na poważne zagrożenie zdrowia i życia najmłodszych w razie zachorowania.
3. W przypadku podróżowania z dziećmi pamiętaj, że są one szczególnie narażone na zakażenie wścieklizną. Wynika to z faktu, iż ich drobna postura sprzyja rozleglejszym ranom w wyniku pokąsania przez zwierzę. Ponadto, dzieci same ochoczo garną się do zwierząt, zaś w przypadku lekkiego pokąsania, często zatajają ten fakt przed rodzicami.
4.Dziecko jest również znacznie bardziej wrażliwe na wysokie temperatury i może bardzo łatwo się odwodnić. Wystarczy zwykła biegunka, a już twój maluch może wymagać hospitalizacji.
5. W przypadku dzieci jeszcze istotniejsza niż u zdrowych dorosłych jest odpowiednia profilaktyka, w tym również szczepienia ochronne. Niektóre szczepionki można jednak podać dopiero po ukończeniu przez dziecko określonego wieku (np.: wymaganą w niektórych krajach żywą szczepionkę przeciw żółtej gorączce stosuje się najwcześniej u niemowląt powyżej 9. miesiąca życia). Ponadto, w przypadku najmłodszych czasem schemat szczepienia różni się od tego, który stosuje się u dorosłych (jest tak np.: w przypadku szczepienia przeciw cholerze u dzieci w wieku od 2 do 6 lat).
6. Przed wyjazdem u Twojej pociechy może być również konieczna modyfikacja Kalendarza Szczepień Obowiązkowych. Niekiedy zalecane jest przyśpieszenie wybranych szczepień z Kalendarza, tak aby zdążyć przed podróżą. Ustalenie schematu szczepień dla maluchów przed wyjazdem często wymaga współpracy lekarza medycyny podróży oraz pediatry.
7. Z lekarzem warto też szczególnie starannie zaplanować wyposażenie apteczki podróżnej dla dziecka i poznać zasady stosowania zabieranych leków jeszcze przed wyjazdem.
Ekwipunek dziecka w tropikach o czym należy pamiętać
http://www.flaczynscy.art.pl/ekwipunek_tropiki.html