Wycieczka w tropiki z małym dzieckiem, dobry pomysł?

pytanie zadane 16 listopada 2015 w Inne przez użytkownika reginka (13,694)

7 odpowiedzi

+2 głosów
Jeśli jest bezpieczna to ok
odpowiedź 16 listopada 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
+2 głosów
Z niemowlakiem bym nie jechała, całkiem inny klimat.
odpowiedź 16 listopada 2015 przez użytkownika bst (46,816)
+1 głos
Dla mnie to nie za dobry pomysł ponieważ bałabym się o zdrowie dziecka.
1.Nawet dwu- czy trzyletnie dziecko najczęściej nie jest w stanie zapanować nad sobą i np. nie wkładać brudnych rąk do buzi. To właśnie przez niewłaściwą higienę przenoszonych jest wiele chorób, które trapią podróżnych, jak choćby biegunka podróżnych, dur brzuszny, WZW typu A czy cholera.
2. Nie wszystkie rejony świata są bezpieczne pod względem podróżowania z dziećmi. Światowa Organizacja Zdrowia odradza podróżowanie z małymi dziećmi w rejony występowania malarii tropikalnej, ze względu na poważne zagrożenie zdrowia i życia najmłodszych w razie zachorowania.
3. W przypadku podróżowania z dziećmi pamiętaj, że są one szczególnie narażone na zakażenie wścieklizną. Wynika to z faktu, iż ich drobna postura sprzyja rozleglejszym ranom w wyniku pokąsania przez zwierzę. Ponadto, dzieci same ochoczo garną się do zwierząt, zaś w przypadku lekkiego pokąsania, często zatajają ten fakt przed rodzicami.
4.Dziecko jest również znacznie bardziej wrażliwe na wysokie temperatury i może bardzo łatwo się odwodnić. Wystarczy zwykła biegunka, a już twój maluch może wymagać hospitalizacji.
5. W przypadku dzieci jeszcze istotniejsza niż u zdrowych dorosłych jest odpowiednia profilaktyka, w tym również szczepienia ochronne. Niektóre szczepionki można jednak podać dopiero po ukończeniu przez dziecko określonego wieku (np.: wymaganą w niektórych krajach żywą szczepionkę przeciw żółtej gorączce stosuje się najwcześniej u niemowląt powyżej 9. miesiąca życia). Ponadto, w przypadku najmłodszych czasem schemat szczepienia różni się od tego, który stosuje się u dorosłych (jest tak np.: w przypadku szczepienia przeciw cholerze u dzieci w wieku od 2 do 6 lat).
6. Przed wyjazdem u Twojej pociechy może być również konieczna modyfikacja Kalendarza Szczepień Obowiązkowych. Niekiedy zalecane jest przyśpieszenie wybranych szczepień z Kalendarza, tak aby zdążyć przed podróżą. Ustalenie schematu szczepień dla maluchów przed wyjazdem często wymaga współpracy lekarza medycyny podróży oraz pediatry.
7. Z lekarzem warto też szczególnie starannie zaplanować wyposażenie apteczki podróżnej dla dziecka i poznać zasady stosowania zabieranych leków jeszcze przed wyjazdem.
Ekwipunek dziecka w tropikach o czym należy pamiętać http://www.flaczynscy.art.pl/ekwipunek_tropiki.html
odpowiedź 17 listopada 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
mądrze napisane, ja też byłabym bardzo ostrożna, sama ze swoim dzieckiem jeszcze nie wyjeżdżałam poza granice, z obawy przed chorobami, ale podstawą byłaby pewnie apteczka, jak i teraz jest, podstawa syropek na gorączkę i orsalit w razie biegunki żeby dziecko się nie odwodniło, dobrze w podróż zabrać orsalit drink bo nie trzeba go rozpuszczać tylko od razu wypić
0 głosów
raczej nie zbyt duża zmiana temp
odpowiedź 15 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
0 głosów
ja bym nie pojechał w tropiki, do ciepłych krajów tak ale tropiki nie
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
Z jak małym dzieckiem?
odpowiedź 4 lipca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
0 głosów
Ja bym się bała pojechać w tropiki z dzieckiem. Zdecydowanie wolę wypoczywać w Europie, gdzie mam europejską kartę zdrowia.
odpowiedź 13 maja 2019 przez użytkownika jagodzia (140)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...