na kaszel mokry
Miód cebulowy - pokrój drobno 3 cebule. Dodaj pół szklanki miodu, zmieszaj z cebulą i odstaw na 3 godziny. Następnie dodaj 50 ml przygotowanej, letniej wody i odstaw ponownie na 3 godziny. Przecedź do butelki. Pij kilka razy dziennie po łyżeczce.
Syrop z nasion kopru włoskiego - łyżkę nasion kopru włoskiego zalej 1/3 l wody, dodaj 2 łyżeczki miodu, gotuj 10 minut i przecedź. Pij trzy razy dziennie po filiżance.
Pij dużo wody i herbatek ziołowych i nawilżaj powietrze w pokoju.
na uporczywy, suchy kaszel:
Siemię lniane - łyżkę siemienia lnianego zalej szklanką wody i gotuj ok.10 min. Dodaj łyżkę miodu i pij ciepły płyn 2 razy dziennie.
Cytryna i oliwa - 200 ml oliwy z oliwek wymieszaj ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Wstrząśnij miksturę i pij po łyżeczce 3 razy dziennie.
Imbir - nawilża śluzówkę. Przygotuj wywar z imbiru. Cienko pokrojony kawałek imbiru zalej 0,5 l wody i gotuj na małym ogniu przez 20 min. Przecedź i posłódź miodem albo syropem malinowym. Pij szklankę wywaru rano i wieczorem.
NATURALNE SPOSOBY NA KASZEL
Syropy: na bazie nasion kopru włoskiego, z buraczków, cebuli i czosnku z cytryną.
Na kaszel pomaga płukanie gardła naparem z szałwii.
Mieszanka oliwy i cytryny.
Mleko z masłem i czosnkiem.
Dobry sposób na kaszel to herbatka z lipy.
Syropy na kaszel
Syrop z cebuli - aby przyrządzić syrop należy pokroić 3 cebulę i zasypać cukrem. Po tym warto odstawić w ciemne miejsce i poczekać aż cebula puści sok. Syrop należy zażywać trzy razy dziennie po łyżeczce.
Syrop z buraczków - dużego, ćwikłowego buraka należy obrać i pokroić. Zasypać czterema łyżkami cukru. Odstawić na jeden dzień. Syrop pić dwa razy dziennie po łyżeczce.
Syrop z czosnku i cytryny - zmiażdżyć dwie główki czosnku, dodać: sok z dwóch cytryn, cztery łyżki miodu i dwie szklanki przygotowanej wody. Odstawić przygotowany napój na dwie doby i pić dwa razy dziennie po dwie łyżeczki.
Inne sposoby na kaszel
Herbatka z lipy - jest to jedna z najstarszych metod zwalczania tej dolegliwości, warto wypróbować jako domowy sposób na kaszel u dzieci. Herbatkę należy pić malutkimi łyżeczkami kilka razy w ciągu dnia oraz bezpośrednio przed snem.
Mleko z czosnkiem i masłem.
Jedzenie czosnku - zmiażdżony czosnek wydziela substancję, która posiada działanie antybiotyczne. Czosnek jest lekarstwem samym w sobie. Nie można przesadzać z dużą ilością czosnku, gdyż obciąża wątrobę. Jedź jeden ząbek czosnku dziennie.
Picie gorącego rosołu.
Grzaniec sporządzony na bazie wina.
Płukanie gardła szałwią.
Smarowanie klatki piersiowej spirytusem salicylowym.