Plan porodu wiecie coś o tym

Położna powiedziała że mogę przedstawić jej swój plan porodu nie wiedziałam o co jej chodzi .
pytanie zadane 29 października 2013 w Inne przez użytkownika Estera (2,748)

33 odpowiedzi

+24 głosów
Moze chodzilo jej o to w jakich pozycjach chcesz byc w kolejnych fazach porodu? Czy wolisz lezec, chodzic, czy rodzic chcesz na lezaco czy kucnac..  nie wiem... bo tez pierwsze slysze o planie porodu.
odpowiedź 29 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+21 głosów
też chodzi o to czy to ma być rodzinny czy nie
odpowiedź 30 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+25 głosów
Plan porodu można przygotować, gdy jest się w ciąży fizjologicznej. Trzeba sobie o tym poczytać i pomyśleć, jak chciałoby się rodzić, jak to sobie wyobrażasz. Spisujesz sobie taką listę życzeń sama lub według schematu, co byś chciała, np. czy partner ma być z Tobą przez cały poród, czy wolisz móc chodzić czy leżeć przez cały poród, w jakiej pozycji chciałabyś rodzić, czy rozważasz możliwość korzystania ze znieczulenia itp.
 Oczywiście jest to tylko taka lista życzeń i nie znaczy, że wszystko się uda i że wszystko musisz realizować, bo np. może się okazać, że jednak konieczna jest cesarka, albo że rodząc masz wszystkiego dość i zamiast chodzić, wolisz leżeć plackiem.
 Najlepiej wpisać do wyszukiwarki "plan porodu" i zobaczyć, jak to wygląda. Jeśli się czegoś nie wie, to powinno się dopytać położnej, o co jej chodzi, bo ona właśnie od tego jest, żeby wszystko wyjaśnić i omówić z przyszłą mamą.
odpowiedź 31 października 2013 przez użytkownika niezalogowany
+22 głosów
tak mówisz położnej jak chcesz żeby wygladał twój poród czy chcesz kogoś z rodziny czy też nie czy masz jakieś obawy itp
odpowiedź 2 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+22 głosów
plan porodu jest bardzo fajnym przywilejem każdej kobiety więc warto go stworzyć! w Internecie znajdziesz sporo podpowiedzi, a nawet mechanizmy, by taki plan stworzyć. Warto pamiętać, że to taka lista życzeń, która nie musi być zrealizowana w całości (jeśli np. nie ma takiej możliwości w szpitalu), ale to początek dialogu z położną. Zachęcam do stworzenia planu!
odpowiedź 20 listopada 2013 przez użytkownika muzanna (1,010)
+19 głosów
Na stronie Fundacji Rodzić po ludzku można poczytać o planie porodu i go wydrukować.
odpowiedź 7 stycznia 2014 przez użytkownika iris08 (5,252)
+20 głosów
ja nigdy o tym nie słyszalam
odpowiedź 11 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+18 głosów
ja też nigdy nie słyszałam
odpowiedź 11 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+19 głosów
Plan Porodu to rodzaj dokumentu, w którym kobieta zawiera wszystkie swoje oczekiwania wobec porodu. W myśl obowiązującego od kwietnia 2011 r. standardu opieki okołoporodowej plan powinnaś przygotować wspólnie z położną lub lekarzem prowadzącym ciążę.


Plan porodu powinien odnosić to wielu aspektów takich jak:

miejsce i warunki porodu;
obecność osoby towarzyszącej,;
zgoda lub brak zgody na wykonywanie różnych zabiegów medycznych.
Określa on także bardzo precyzyjnie w jaki sposób chciałabyś, by odbył się poród (dotyczy to wszystkich okresów porodu i tego, czy np. chcesz być aktywna i mieć możliwość poruszania się,  jakie sposoby łagodzenia bólu porodowego najbardziej Ci odpowiadają, czy zależy Ci szczególnie na ochronie krocza etc.). Plan porodu to także dokument w którym możesz wyrazić potrzebę nieprzerwanego kontaktu z dzieckiem przez pierwsze 2 godziny po porodzie, jeśli oczywiście stan zdrowotny dziecka na to pozwala.


Niestety często położne mają w nosie to jak Wy sobie to zaplanowałyście i plan porodu uważają za fanaberią ciężarnej, pomomo tego, że maja obowiazek uszanować to co ona sobie zaplanowała i stosować się o ile to możliwe do planu porodu.
odpowiedź 11 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+17 głosów
Ja nic o tym nie słyszałam.
odpowiedź 28 stycznia 2014 przez użytkownika malgorzataz (14,674)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...