karmienie piersią w miejscach publicznych

jakie jest wasze zdanie
pytanie zadane 18 października 2013 w Inne przez użytkownika mama Milena (50,647)

25 odpowiedzi

+13 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Ja uważam że jak komuś się nie podoba to niech się nie patrzy. Nie jest wygodne karmienie i zakrywanie się chustą czy czymkolwiek innym. Ludziom przeszkadza karmienie piersią ale wszechobecne gołe cycki w reklamach juz nie. Ludzie mają spaczony obraz piersi, kojarzą im się z seksem i seksualnością zamiast ze źródłem pokarmu dla dzieci.
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika inga (945)
wybrane 19 października 2013 przez użytkownika mama Milena
+10 głosów
Jeżeli kobieta zasłoni siebie i dziecko jakąś chustą to tak
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+10 głosów
tak, myślę że to jest bardzo intymna sprawa, naturalna ale intymna, i nie należy się z tym afiszować, najlepiej zrobić to dyskretnie. wiadomo że nie można nie karmić, dziecko jest głodne więc nie ma wyjścia.  jeśli kobieta się nie krępuje w takich sytuacjach to powinna uszanować tych którzy mogą czuć dyskomfort widząc nagą piers karmiącej mamy.
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+10 głosów
ja tez tak uazam , można karmić ale tak aby było to smaczne dla innych
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
Wiesz, dla mnie niesmacznym widokiem jest gruby facet jedzący ociekajacego tłuszczem hamburgera, czy powinnam kazać Mu pujśc jeśc do wc? Nie atakuje Ciebie, po prostu taki wniosek-pytanie mi się nasunął po przeczytaniu Twojej i poprzedniczki odpowiedzi. Pozdrawiam.
+7 głosów
ja jak naprwadę bym musiała to bym nakarmiła dziecko ale raczej trochę kiepsko bym się czuła na szczęście moja mała w wózku jest grzeczna i jak byłaśmy parę razy w centrum handlowym to wytrzymała bez karmieniia
odpowiedź 19 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+9 głosów
mi kiedyś to nie przeszkadzało ale zdałam sobie sprawę któregoś razu jak koleżanka karmiła dziecko i widziałam reakcje wielu ludzi że to ich zawstydza
odpowiedź 19 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
Bo u nas pierś jest czymś seksualnym, erotycznym a nie pojemnikiem na mleko, to chyba nasz narodowy problem. Butelka jakoś ludzi nie zawstydza, nawet jeśli tą butelka karmi obca osoba a nie matka.
+8 głosów
Ja nigdy nie karmiłam córki na widoku, zawsze się gdzieś chowałam albo zakrywałam, bo co to za przyjemność, że mi się ktoś przygląda - nawet z czułością i anielskim uśmiechem, bo to takie piękne... No piękne, owszem, ale i intymne - taka chwila bliskości z maluszkiem. I owszem, ludzie mają spaczony obraz kobiecej piersi, ale nie wydaje mi się, że trzeba koniecznie się z tymi naszymi źródłami pokarmu obnosić w każdym możliwym miejscu, skoro można to zrobić w spokoju, bez gapiów. A kiedy trzeba, to trzeba :)
odpowiedź 22 października 2013 przez użytkownika ... (2,571)
+8 głosów
Karmię synka w miejscach publicznych tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę to zrobić. Na przykład byliśmy ostatnio w górach i musiałam nakarmić małego na szlaku turystycznym. Siadałam wtedy w jakimś mniej uczęszczanym miejscu i karmiłam go, zasłaniając się przy tym. Jeśli już ktoś przechodził obok, to patrzył na nas z uśmiechem i zrozumieniem. Nie spotkałam się z żadnymi negatywnymi reakcjami ludzi.
odpowiedź 23 października 2013 przez użytkownika niezalogowany
+7 głosów
tak można karmić dziecko piersią i nie należy mieć z tego powodu wątpliwości jedyna rzecz o której należy pamiętać aby dla dziecka było jak najwygodniej i najbezpieczniej
odpowiedź 30 października 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+6 głosów
Tak jak napisała Inga. Jak sie komuś nie podoba to niech nie patrzy. Ja nie miałam z tym żadnego problemu. po prostu jak dziecko było głodne to dawałam pierś i już.
odpowiedź 4 listopada 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...