Co zrobić gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola i za każdym razem płacze?

pytanie zadane 17 września 2013 w Powyżej 4 lat przez użytkownika mama1 (3,610)

26 odpowiedzi

+2 głosów
Jakoś wytłumaczyć, że jest duży i musi chodzić do przedszkola tak jak jego rodzice do pracy. Zapytać się dziecka dlaczego nie chce chodzić do przedszkola. W razie potrzeby zmienić placówkę na inną.
odpowiedź 28 lutego 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
Musisz wysłuchać dziecko. Czasami wydaje nam się, że dziecko wymyśla. Nawet jeśli my lubimy panie - dziecko niekoniecznie. Trzeba też pamiętać, że to, co nam wydaje się błahe - dziecku może być ogromnym problemem. Warto też porozmawiać z nauczycielką - może problem tkwi w koledze czy koleżance z grupy (dziecko agresywne) lub innymi rodzicami. Może inne dziecko też nie chce chodzić. Jeśli okaże się, że wiele dzieci ma z tym problem, należy porozmawiać z dyrektorką lub zorganizować zebranie. A jeśli problem jest w adaptacji - należy zacisnąć zęby i (choć boli nas serce) przyprowadzać dziecko codziennie do przedszkola. Nie można odpuścić - dziecko to wyczuje i będzie wykorzystywać. Na pewno należy też bardzo miło mówić w domu o przedszkolu. Nie zastanawiać się przy dziecku ani narzekać na panie/przedszkole w obecności dziecka. Możesz dać dziecku coś z domu - nie musi to być zabawka. Dzieci przynoszą swoje podusie, kocyki. I zawsze bądź słowna! Jeśli powiesz, że przyjdziesz po podwieczorku. Zrób to!
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
+2 głosów
Jestem nauczycielką przedszkola. Z własnego doświadczenia wiem, że przede wszystkim musisz wysłuchać dziecko. Czasami wydaje nam się, że dziecko wymyśla. Nawet jeśli my lubimy panie - dziecko niekoniecznie. Trzeba też pamiętać, że to, co nam wydaje się błahe - dziecku może być ogromnym problemem. Warto też porozmawiać z nauczycielką - może problem tkwi w koledze czy koleżance z grupy (dziecko agresywne) lub innymi rodzicami. Może inne dziecko też nie chce chodzić. Jeśli okaże się, że wiele dzieci ma z tym problem, należy porozmawiać z dyrektorką lub zorganizować zebranie. A jeśli problem jest w adaptacji - należy zacisnąć zęby i (choć boli nas serce) przyprowadzać dziecko codziennie do przedszkola. Nie można odpuścić - dziecko to wyczuje i będzie wykorzystywać. Na pewno należy też bardzo miło mówić w domu o przedszkolu. Nie zastanawiać się przy dziecku ani narzekać na panie/przedszkole w obecności dziecka. Możesz dać dziecku coś z domu - nie musi to być zabawka. Dzieci przynoszą swoje podusie, kocyki. I zawsze bądź słowna! Jeśli powiesz, że przyjdziesz po podwieczorku. Zrób to!
odpowiedź 20 czerwca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
0 głosów
opowiedzieć jak fajnie jest w przedszkolu
odpowiedź 13 lipca 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
+1 głos
Rozmawiam i próbuje je przekonać.
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez użytkownika milena06p (6,471)
0 głosów
chyba każde dziecko przez to przechodzi, tłumaczyć, ale nie robić scen przy rozstaniu
odpowiedź 29 września 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...