Do jakiego wieku można/należy wozić dziecko w wózku. Pytam z ciekawości, bo jestem nie-wózkowa ;)

pytanie zadane 23 stycznia 2014 w Inne przez użytkownika konsara (986)

33 odpowiedzi

+14 głosów
A w chuście malucha nosisz, czy juz wózek poszedł w zapomnienie ?

Ja przestałam wozić jak maluch miał skończone dwa lata, wywiozłam wózek i koniec. Starszak jak miał około dwóch lat sam stwierdził, że nie chce wózka.

Wydaje mi się, że tutaj pojecie należy, czy można to jest pojecie względne, każda z nas według własnych potrzeb, czy podejścia do tego tematu decyduje do kiedy wozi i czy dziecko tego chce, czy nie. Jak mnie babki widziały z dzieckiem w chuście, czy na rękach, bo len mały nie chciał chodzić jak wóz wywiozłam, to litowały się nade mną i mówiły, że w wózku wozić mam.

Widuję mamy przedszkolaków czyli ponad trzylatków, które swoje pociechy w wózku do przedszkola przywożą.
odpowiedź 23 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
Jestem chustowa. Najpierw motałam, teraz załatwiam sprawę szybko - kółkową ;)
To tak jak my, maluch od urodzenia praktycznie w chuście był noszony, jak skończył rok i troszkę przeszedł do wózka,a le i tak wolał chustę i wózek był tylko awaryjny :) Kółkowa była u nas na szybkie wyjścia, klops za dużo warzył a tak była długa chusta tkana i mai tai :) Pozdrawiamy chustomatkę :)
+16 głosów
ja myślę, że góra - góra do 3 lat. naprawdę, czasem jest tak wygodnie, ale chodzić samo tez się leniuszek musi uczyć:) moja przyjaciółka już roczną córkę odstawiła od wózka:))
odpowiedź 23 stycznia 2014 przez użytkownika olena5 (4,095)
+11 głosów
też mi się wydaje że do trzech lat to góra jak widzę jak nie raz takie duże dzieci jeżdzą w wózku to czasem się zastanawiam czy mamusiom się nie chce z nimi chodzić czy są niepełnosprawne
odpowiedź 24 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+16 głosów
Mój synek jak miał półtora roczku to sam stwierdził, że chodzenie jest fajniejsze.
odpowiedź 24 stycznia 2014 przez użytkownika malgorzataz (14,674)
+17 głosów
Myślę, że można do 3-4 lat. Ale im dziecko starsze tym inny wózek- np. Parasolka dla starszych
odpowiedź 26 stycznia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
Cztery lata to już przesada! Ja uważam, że nawet 3-latek nie powinien jeździć w wózku
Według mnie cztery lata to już przesada! Ja uważam, że nawet 3-latek nie powinien jeździć w wózku
+16 głosów
maksymalnie do 3 lat dziecko musi nauczyć się chodzić na dłuższe dystanse. Jak pójdzie do przedszkola i będzie chodziło na spacer nikt wózka nie będzie używał, a potem jest płacz bo część dzieci nie chce iść bo chcą na ręce bo "nóżki bolą"
odpowiedź 26 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+13 głosów
moje jeździły tak do 2,5 roku, myslę ze dluzej nie ma sensu bo się maluch nie przyzwyczaja do chodzenia.
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+11 głosów
zależy gdzie i ile idziesz z dzieckiem bo jeżeli idziesz do lekarza a masz daleko lepiej wybrać wózek a później pozwolić iść dziecku na nóżkach. A wiek to zależy dziecko samo nie będzie chciało jechać we wózku. Mój synek ma 2 latka i już nie jeździ we wózku chyba że naprawdę potrzebuje gdzieś iść daleko i zależy mi na czasie biorę wózek bo jest szybciej.
odpowiedź 2 lutego 2014 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+12 głosów
Wózki dziecięce (standardowe a nie specjalne) przeznaczone są dla dzieci do 15 kg i nie ryzykowałabym wożenia cięższych dzieci. Myślę jednak że wszystko zależy od dziecka czy woli chodzić, biegać, skakać czy lubi byc wożone. Moja 2,5 letnia córka nie używa wózka od ok 8 miesięcy mimo że wszędzie wózek zabieraliśmy wolała biegać i chodzic razem z nami. Ale gdy pojawił się mlodszy braciszek (obecnie 2,5 miesiąca) często chce byc wożona jak brat. Wózek sprawdza się w sklepie na zakupach bo dziecko nam nie uciekało i szybko mogliśmy wyjść, lub na długich spacerach czy wycieczkach dla odpoczynku czy drzemki. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wózka to weź pod uwagę gabaryty i wage bo można się nieźle "przejechać":)
odpowiedź 7 lutego 2014 przez użytkownika Ela1983 (184)
+11 głosów
ja woziłam lekko ponad 3 latka - w takiej spacerówce - parasolce. Chociaż jak miał 4,5 to zabrałam wózek ze sobą nad morze i wtedy naprawdę się przydał.
odpowiedź 22 czerwca 2014 przez użytkownika daracz (48,398)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...