Czy zwracacie uwagę dzieciom znajomych lub innych członków rodziny?

Chodzi mi generalnie o taki oto przypadek. Przcyhodza do Was znajomi z dziecmi. My sobie siadamy pijemy kawkę a dzieciaki sie bawią. Wasze dziecko nie pozwala bawic sie wszystkimi swoimi zabawkami ale drugie dzieci na siłę koniecznie chcą to wziąc. W konsekwencji wybucha klótnia, płacze. Znajmoi nie reagują na zachowanie swoich dzieci. Wiem że generalnie powinno uczyc się dzieci że należy się dzielic, że to drugie tylko się pobawi, ale mieliśmy takie przypadki że mali goście niszczyli zabawki naszego synka. Z mężem intereniowaliśmy do zabaw maluchów, ale przecież to nie nasze dziecko niszczy cudze zabawki. Mój synek ma zabawki dostępne dla wszystkich ale takie jak np. lego, globus, samochody zdalnie sterowane, teleskop czy książki sa tylko jego i nie pozwala nimi się bawic. Czy zwracac uwage dzieciom kiedy ich rodzice siedzą obok i nie reagują, a nawet mówią do mojego "oj Boże to tylko zabawka. Za rok i tak jej nie będziesz potrzebował".
pytanie zadane 27 grudnia 2013 w Powyżej 4 lat przez użytkownika daracz (48,398)

43 odpowiedzi

+21 głosów
jeżeli widzę że dziecko ostro przegina a rodzice nie reagują to zwracam uwagę.ale tak samo a nawet bardziej pilnuje swojej córki zwłaszcza że moje dziecko ma szacunek do zabawek bardzo o nie dba
odpowiedź 27 grudnia 2013 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+21 głosów
ja uważam że skoro dzieci nie mogą się bawić jakimiś zabawkami to powinny być one schowane żeby dzieci ich nie widziały a tak to inne dzieci mogą pomyśleć że te dziecko uważa się za lepsze od nich bo nie pozwala ruszać swoich zabawek
odpowiedź 27 grudnia 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+20 głosów
ja uwagę zwracam, siadam razem z dziećmi i tłumacze dlaczego danej zabawki nie możne wziąć
odpowiedź 27 grudnia 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+22 głosów
Może i "za rok nie będzie potrzebował" ale ten rok to 365 doskonałych okazji do wzbogacania wiedzy, do rozwoju, do nabywania nowych umiejętności. Ja ograniczyłabym kontakt z takimi rodzicami, bo oni raczej nie zmienią swojego sposobu wychowania swoich dzieci... A zwracanie uwagi w takim przypadku mija się z celem. :)
odpowiedź 30 grudnia 2013 przez użytkownika konsara (986)
+21 głosów
Jest pewny etap dziecka że nie chce się dzielić zabawkami. A jeżeli już przychodzi dziecko i niszczy zabawke małeu która była np bardzo droga to niech rodzice tego dziecka odkupią zabawke i tyle.
odpowiedź 1 stycznia 2014 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+20 głosów
Ja uważam, że zwracać uwagę bo dla dzieci zabawki to cenne rzeczy i czasami nie mogą się pogodzić ze stratą jakiejś ulubionej. A rodzicom wydaje się, że to taka banalna sprawa, ale to tak jakby tacie zabrać jego ulubiony samochód, a mamie ulubioną pomadkę.
odpowiedź 2 stycznia 2014 przez użytkownika malgorzataz (14,674)
+20 głosów
u nas była podoba sytuacja tylko że dziecko koleżanki chciało zabrać zabawke mojego synka do domu ale nie zgodziłam się na to syn koleżanki się rozpłakał koleżanka się obraziła i tak skończyły się wizyty (jeżeli wybrał by inną zabawke zgodziłabym się ale on wybrał ulubioną zabawke mojego synka koleżanka była bardzo zadowolona z tego faktu że jej synek chce zabrać zabawke a gdy wytłumaczyłam jej i dziecku że taka samą zabawke kupia ci rodzice bardzo się oburzyła że szkoda i żałuje zabawki)
odpowiedź 3 stycznia 2014 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+17 głosów
trzeba rozmawiać z dzieckiem tłumaczyć, chowanie zabawek nie jest rozwiązaniem, a co jak pójdziemy do sklepu i dziecko będzie chciało zabawki, poprosimy aby zostały schowane na czas gdy robimy zakupy :-) ?
odpowiedź 3 stycznia 2014 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+18 głosów
no nie wiem uważam że sklep to co innego niż zabawki u kolegi ja bym tak nigdy nie zrobiła że przychodzi koleżanka z dzieckiem i ja nie pozwalam ruszać jakiś zabawek i też nie widziałam takiej sytuacji i sobie tego nie wyobrażam żeby powiedzieć dziecku tym się nie możesz bawić bo coś tam naprawdę dziecku może być przykro a sklep to innego za to trzeba zapłacić i można dziecku wytłumaczyć że tego nie może mieć
odpowiedź 3 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+19 głosów
Konsara słuszna uwaga, zgadzam się z Tobą. poza tym uważam że "Twój dom, Twoje dziecko i jego zabawki" więc gdy dzieje się im "krzywda" oczywiście NALEŻY interweniować. poza tym Jak już koleżanka wcześniej powiedziała, zabawki które są szczególnie ważne dla Twojego dziecka- na czas odwiedzin znajomych powinny być schowane.
odpowiedź 4 stycznia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...