Jak bawić się z dzieckiem na świeżym powietrzu?

pytanie zadane 22 sierpnia 2013 w Inne przez użytkownika słoneczko72 (1,823)

34 odpowiedzi

+22 głosów
Sposobów spędzania wolnego czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu jest mnóstwo, wszystko zależy od twojej kreatywności oraz waszych upodobań. My podpowiemy jednak kilka z nich. Warto posiadać piłkę, ponieważ możliwości zabawy z nią jest mnóstwo, między innymi rzucanie do siebie, toczenie, bądź granie w nią. Uwagę malucha przyciągną na pewno też bańki mydlane. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie pikniku, który będzie stanowił urozmaicenie posiłku.
|Ciekawym a jednocześnie bardzo edukacyjnym sposobem spędzania wolnego czasu jest korzystanie z lupy i pokazywanie dziecku przyrody.  Możecie obserwować mrówki, bądź liście drzew, czy kwiatów. Opowiadając dziecku, o tym co widzi, poszerzysz znacznie jego wiedzę. Gdy znajdujecie się na plaży najprostszym sposobem na zabawę jest rysowanie patykiem na piasku.
Na otwartej przestrzeni ustaw dziecku tor przeszkód, wykorzystując rzeczy, które aktualnie masz dostępne. Wyobraźnię latorośli pobudzisz również wymyślając, co przedstawiają kształty chmur.
Pamiętaj, że nie jest ważne to w co się bawcie, ale by sprawiało to twemu dziecku radość.
odpowiedź 22 sierpnia 2013 przez użytkownika kokarda (760)
+22 głosów
Wszystko zależy od wieku dziecka. Sa place zabaw gdzie dziecko moze skorzystac z hustawek, piaskowniy itp. Jezeli chcecie czas spedzic we dwoje to dla takiego malucha cokolwiek nie zrobisz bedzie fajne! zbieracje razem kwaitki, kasztany czy liscie, jesienia daj sie dziecku pochalapac w kaluzach, moze puszczanie latawca? jest mnostwo fajnych pomyslow ale trzeba je dostosowac do wieku i pogody
odpowiedź 13 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+22 głosów
Wszystko zależy od wieku dziecka i od waszej kreatywnosci. można udac sie na plac zabaw, pobawic sie piłką, pojeździc na rowerku. Albo po prostu wybrac się na spacer
odpowiedź 15 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+22 głosów
Berek ,chowanego , szukanie pierwszych oznak jesieni, lepienie bałwana, rzucanie sie śnieżkami.
odpowiedź 15 września 2013 przez użytkownika Elina (2,375)
+22 głosów
Z dzieckiem na powietrzu można bawić się w rożny sposób w zależności od pory roku:-
-zabawy z piłką
-malowanie kredą na chodniku
-jesienią wspólne zbieranie kasztanów i żołędzi
- zima jazda na sankach
- w berka
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+21 głosów
Ganiać sie, bawić w chowanego, skakać, wykorzystać hula hop i skakać przez nie biegac wokół niego, wykorzystać podlewacz do trawy:)
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+20 głosów
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+22 głosów
Mój dwuletni synek ostatnio wymyślił taką zabawę: był akurat wietrzny dzień, więc zażyczył sobie, żeby puszczać mu  z tarasu kawałek papieru a on próbował go gonić. Śmiechu było przy tym co nie miara.
odpowiedź 25 września 2013 przez użytkownika wiśnia1ak (3,755)
+22 głosów
zależy od wieku dziecka, pory roku i gdzie jesteśmy

moje dzieci uwielbiają zabawę w chowanego, a w lecie jak jesteśmy u rodziców to nic nie przebije małego dmuchanego basenu z wodą

uwielbiają też "gotować", wystarczy 2 wiaderka, trochę wody i same dodają składniki: trawę, liście, ziemię- oczywiście trzeba je potem przebrać, ale zabawa jest przednia
odpowiedź 29 września 2013 przez użytkownika napoleon (707)
+20 głosów
jak się bawić? każdy podał przykłady zaba a ja jeszcze dodam kilka zasad:
- bezpiecznie
- aby dziecko się nie spociło
- daleko od ulic samochodów
- z innymi dziećmi
odpowiedź 19 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...