Co sądzicie o aborcji?

Każdy ma odmienne zdanie, ale mnie chodzi o aborcję jeśli na 100% dziecko w brzuszku ma pełno wad i jeszcze zanim się urodzi umrze, albo ledwo się urodzi i może umrzeć pare godzin po porodzie... Co o tym sądzicie? Czy ta matka wtedy jest postrzegana jako zła? Ona tez ma uczucia i nie chciałaby patrzeć jak jej dziecko cierpi... Moja koleżanka urodziła synka - niestety nie rozwinął się mózg, urodziło się bez mózgu- zmarł za chwilę po porodzie... Lekarz nie chciał usunąć ciąży... Wielu broni się teraz tą podpisaną (jakąś tam kartą)... A Wy co myślicie?
pytanie zadane 3 sierpnia 2014 w Inne przez użytkownika MamaWi (53,285)

18 odpowiedzi

+3 głosów
Generalnie jestem przeciwna aborcji, ale w przypadku który opisałaś zdecydowałabym się usunąć ciążę. Szkoda cierpienia dziecka, rodziców i całej rodziny :(
odpowiedź 4 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+4 głosów
Najgorsze jest to, że rodzina miała koleżance za złe, że chce pochować maleństwo... Jej matka taka wierząca, a powiedziała, że takich dzieci się nie chowa, że duszy nie mają... Kretynka...
odpowiedź 4 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+4 głosów
a co niby miała zrobic z tym dzieciątkiem? zamrozic ? zakopac w ogrodzie? jak to się nie chowa takich dzieci? znam przypadek ze dziewczyna poroniła jakos w 4 czy 5 miesiącu, i ciało maluszka po prostu włozyli do rodzinnego grobowca. bo chyba w takim wypadku nie odprawia się mszy żalobnej. ale jakby nie było, godziwy pochówek nalezy się każdemu kto umiera. nie można ot tak gdzies rzucic ciała...  nie ważne czy ktoś wierzy w Boga czy nie wierzy, zmarły człowiek powinien miec grób.
odpowiedź 5 sierpnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+4 głosów
Jestem tego samego zdania... A niby matka jej jest wierząca....
odpowiedź 5 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
Bo najciemniej pod latarnią.
+4 głosów
dziwne, ze nie chcieli pochoać dziecka.. mam nadzieję, że nie będę nigdy w takiej sytuacji, że będę musiała myśleć o aborcji..
odpowiedź 5 sierpnia 2014 przez użytkownika Katarynka (21,239)
+5 głosów
Rzeczywiście dziwna baba :/ Nie wyobrażam sobie nie pochować takiego dziecka.
A słyszałyście o prof Chazanie i jego odnowie aborcji? Popieracie go? Ja nie. Wg mnie to, co zrobił było niewyobrażalne. Ta kobieta powinna była mieć wybór. Szkoda cierpienia jej i rodziny.
odpowiedź 6 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
Chazan dorobił się majątku na aborcjach, a teraz wielki przeciwnik i strażnik moralności! Słyszałam, że będzie kandydował w wyborach - i wszystko jasne.
+4 głosów
jeżeli ten profesor odmówił to rozumiem ale jakby zablokował jej możliwość pójścia do innego lekarza. widziałam z nim wywiad - buc
odpowiedź 6 sierpnia 2014 przez użytkownika Katarynka (21,239)
+5 głosów
Rzeczywiście mało sympatyczny chłop :/
odpowiedź 6 sierpnia 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+5 głosów
To co zrobił dr Chazan było nieodpowiednie i nieetyczne!
Jestem ciekawa czy jakby jego żona miała urodzić chore dziecko nieuleczalnie, które miałoby za chwilę umrzeć czy by nalegał aby go nie usuwała. Tak- BUC i tyle!
odpowiedź 6 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+4 głosów
Jeśli lekarz nie wskazał innego miejsca, gdzie można przeprowadzić aborcję, to złamał prawo i Twoja znajoma powinna domagać się sprawiedliwości. Co do aborcji uważam, że ta decyzja powinna należeć do każdej kobiety i powinna być to jej prywatna sprawa. Niestety kobiety w Polsce traktowane są jakby nie miały rozumu, jak idiotki bez serca, które gdyby tylko zalegalizować aborcję, to zaraz pobiegłyby się skrobać na okrągło i przestałyby się zabezpieczać. A wiadomo przecież, że to ZAWSZE trudna decyzja. To nie jest przecież decydowanie jaką tapetę wybrać. Przez zakaz aborcji dochodzi do tragedii, bo kobiety i tak to robią, tylko, że za horrendalne kwoty w podziemiach aborcyjnych i narażając swoje zdrowie i życie. Czytałam o takim przypadku, gdzie studentka poszła na zabieg aborcji w podziemiu i zmarła. Miała całe życie przed sobą. W Polsce jest jedno z najbardziej restrykcyjnych praw w Europie.
odpowiedź 4 października 2014 przez użytkownika marrika (29,451)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

 1. CRISommer551

  100 Punkty

 2. LeonelMacCul

  100 Punkty

 3. JMBYong44867

  100 Punkty

 4. CedricRodriq

  100 Punkty

...