Przepuklina pępkowa

Miał ktoś może przepuklinę pępkową w ciąży?Ja niestety mam czasem mam takie dziwne uczucie jakby coś mi się ruszało w brzuchu.Boję się następnej operacji w sumie miałam już 3 wyrostek i 2 cesarki.Można jakoś inaczej się tego pozbyć,czy tylko zostaje mi cięcie
pytanie zadane 14 marca 2014 w Inne przez użytkownika kasiula82 (25,524)

5 odpowiedzi

+4 głosów
Z tego co się orientuje to tylko zabieg chirurgiczny;/
odpowiedź 18 marca 2014 przez użytkownika kalafior (823)
+2 głosów
ja nie wiem na ten temat nic więc nie pomogę.
odpowiedź 24 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+1 głos
mówiąc szczerze to nie wiem, ja nie miałam nic takiego na szczęście
odpowiedź 30 lipca 2015 przez użytkownika inreii (130,575)
0 głosów
Przepuklina w ciąży objawia się pod postacią uwypuklenia części narządu lub całej tkanki w okolicach pępka, uda, pachwiny lub w bliźnie po cesarskim cięciu. Na przepuklinę w ciąży najbardziej narażone są wieloródki, kobiety zmagające się z nadwagą lub te, które miały w przeszłości cesarskie cięcie.
Przepuklina pępkowa a ciąża - najczęstszym rodzajem przepukliny brzusznej w ciąży jest przepuklina pępkowa. Zwykle jest to schorzenie wrodzone, które do czasu ciąży może nie dawać żadnych objawów (wada może być zbyt mała). Dopiero w wyniku nadmiernego rozciągania powłok brzusznych może dojść do osłabienia wewnętrznej warstwy mięśni brzucha, a w konsekwencji do powiększenia się pierścienia pępkowego. Charakterystycznym objawem przepukliny pępkowej jest guzek w miejscu pępka lub w jego okolicy. Przepuklina a ciąża: leczenie przepukliny w ciąży u kobiet w ciąży, które zmagają się z przepukliną, stosuje się leczenie zachowawcze, którego celem jest niedopuszczenie do pogorszenia się stanu zdrowia ciężarnej. W związku z tym przyszła mama powinna unikać wysiłku fizycznego (np. nie powinna nosić ciężkich zakupów), który może sprawić, że przepuklina będzie widoczna jeszcze bardziej. Ponadto powinna unikać produktów spożywczych, które przyczyniają się do powstawania zaparć.
Ciężarne kobiety nie powinny przyjmować leków przeciwbólowych, dlatego jeśli przepuklinie towarzyszy ból, można zastosować techniki relaksacyjne czy zimne okłady.
Leczenie operacyjne przepukliny jest możliwe po urodzeniu dziecka. Pilna interwencja chirurgiczna jest możliwa tylko wtedy, gdy dojdzie do uwięźnięcia przepukliny.
odpowiedź 7 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,686)
0 głosów
Nie, nie miałam.
odpowiedź 7 marca 2016 przez użytkownika kicikici (27,641)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,180 pytań

119,764 odpowiedzi

 1. sonia

  140 Punkty

 2. Marysia90

  140 Punkty

 3. aliszia

  140 Punkty

 4. AlvaroJon464

  130 Punkty

...