Dziecko nie śpi w nocy prawie w ogóle , badź non stop się budzi

Dziecko dlugo nie może usnąc , a później juz jak usnie, prześpi troche , i caly czas sie budzi, caly czas by jadla , na piersi wisiala, na rekach spi, w lozeczku sie budzi. Pomocy !!!!
pytanie zadane 16 lutego 2016 w 0-6 miesięcy przez użytkownika niezalogowany

12 odpowiedzi

+6 głosów
Do głowy przychodzi mi kilka możliwości - skoro maluszek zasypia tylko na rękach, to być może od małego był do tego przyzwyczajony i teraz łóżeczko nie kojarzy mu się ze snem, i przez to te prędkie pobudki.
Druga opcja to mało treściwy pokarm, który nie wystarcza dziecku, które z głodu nie może spać i przez to ciągle chce być przy piersi.
Trzecia opcja to zbyt wiele snu za dnia, przez co dziecko nie może zasnąć wieczorem.
Tak na prawdę przyczyn może być wiele, dlatego doradzałabym kontakt z położną lub pediatrą, którzy udzielą bardziej fachowej porady, typu zmiana pokarmu, rytmu dnia itp.
odpowiedź 16 lutego 2016 przez użytkownika danio (60,992)
Dziekuje za podpowiedz, ale tak, wczesniej połozona do łóżeczka usypiała od jakiegos vzasu nie moze tam usnac, w dzien bardzo mało spi, wiec na pewno nie, a z pokarmem to jest karmienie piersia, ale dostaje rowniez butle glwonie wieczorem sztucznego zeby ja dobic,ale to i tak nic nie daje, caly czas jej malo, sa dni ze leoiej troche spi, ale ogolnie kiepsko. u lakrza jak bylismy to pow ze takie dziecko, ehh
Kurczę, no to faktycznie niewesoło... Na Waszym miejscu poszłabym chyba raz jeszcze do lekarza, być może tym razem innego. Nie chcę Was zmartwić, bo faktycznie zdarzają się dzieci o mniejszym zapotrzebowaniu snu, ale skrajna bezsenność u małego dziecka bywa też objawem różnych zaburzeń, np. neurologicznych, co warto zawczasu wykluczać, dla spokoju ducha.
Pozdrawiam i życzę wiele cierpliwości do małego niespałka :-)
Zgadzam się z "danio" , jeśli maleńka rzeczywiście tak kiepsko śpi, warto poszukać wyjaśnienia u lekarza. Jak nie jeden, to może drugi albo trzeci pomoże. I też myślę o neurologu. Z życia wiem, że jeśli noworodek lub niemowlę tak mało sypia, to przyczyną może być jakieś neurologiczne zaburzenie, bo u dzieci wszystko się dopiero rozwija, cały układ nerwowy jest jeszcze niedojrzały, a to on steruje naszym snem i czuwaniem. Dziecku kuzynki neurolog pomógł. Nie bój się i szukaj pomocy. Powodzenia! I spokojnych nocy!
+4 głosów
W tym wieku takie sytuacje się zdarzają i nie muszą oznaczać zbyt małej ilości pokarmu, a raczej wzrost zapotrzebowania malucha. Należy mieć nadzieję, że laktacja nadąży za zwiększającym i się potrzebami malca. Przesyłam link dot. długości snu dziecka w poszczególnych miesiącach http://radosnezabkowanie.pl/dziecko/jak-dlugo-powinno-spac-twoje-dziecko/
odpowiedź 16 lutego 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+4 głosów
Niech nie śpi przez dzień, a wieczorem niech idzie szybciej spać.
odpowiedź 16 lutego 2016 przez użytkownika niezalogowany 2 zgłoszeń
Ha, ha co ty piszesz, przecież dziecko małe musi spać kilka razy dziennie.
+6 głosów
Jeżeli zasypia przy piersi to najzwyczajniej w świecie się nie najada. Może tez bolec je brzuszek. Możesz przed snem podac herbatke rumiankowa lub koperkowa - bedzie dziecku lzej na brzuszku. Nie wydaje mi sie ze dziecko tak male mizna przyzwyczaic do noszenia - chce byc na rekach bo czuje mamę, mamy mleko, mamy bicie serca. Sama wypij wieczorem melisę, aby byc wyciszoną, bo dziecko odczuwa teoje emocje
odpowiedź 18 lutego 2016 przez użytkownika daracz (48,398)
+4 głosów
moja też tak miała i nic nie pomagało dopiero zaczęła spać jak przestała ssać pierś
odpowiedź 1 marca 2016 przez użytkownika madziuńka (32,657)
+4 głosów
Mój mały też ciągle był przy cycku dlatego spał ze mną na łóżku. Nie odkładałam go do łóżeczka. A teraz gdy śpi od jakiegoś czasu w łóżeczku to często się budzi. Może też do końca się nie najada. Mój mały chciał szybko jeść dlatego w ciągu dnia wprowadziłam butelkę. Można się wypytać położnej lub pediatry. Bo każde dziecko jest inne. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
odpowiedź 4 marca 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
+2 głosów
może dziecko poprostu przyzwyczaiło się do noszenia na rekach do cyca i teraz się domaga
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
+1 głos
czasami tak się zdarza
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
+1 głos
pewnie z przyzwyczajenia
odpowiedź 24 lipca 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
+1 głos
moze coś go boli albo głodny
odpowiedź 28 lipca 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...