Opryszczka u dzieci

Co oznaczas opryszczka u dzieci słyszałam że może oznaczać ogólne osłabienie organizmu czy to prawda?
pytanie zadane 2 stycznia 2016 w 3-4 lata przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)

9 odpowiedzi

+3 głosów
Opryszczka to nic innego jak wirusowa choroba skóry i błon śluzowych, wywoływana przez wirus HSV-1. Czasem nazywana jest „zimnem”. Szacuje się, że większość ludzi jest nosicielami wirusa opryszczki, chociaż nie wszyscy muszą na nią zachorować (może mieć charakter utajony). Opryszczka często błędnie utożsamiana jest z chorobą dorosłych, chociaż w rzeczywistości opryszczka u dzieci pojawia się równie często.

Bardzo często pojawia się w momencie, gdy organizm dziecka jest osłabiony, a co za tym idzie - ma obniżoną odporność.

Warto pamiętać, że w czasie opryszczki:
•należy szczególnie dbać o higienę
•przedmioty, które mają kontakt z buzią dziecka (tj. sztućce, kubeczki), nie powinny być nikomu pożyczane
•nie należy zdrapywać strupków, ponieważ wtedy uwalnia się płyn surowiczy zawierający wirusy, co zwiększa ryzyko zarażenia innych
•należy unikać całowania innych osób.
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika eewirtu (26,632)
+3 głosów
Opryszczka to wirus, który początkowo może zagnieździć się w ciele bezobjawowo, a jego przykre objawy pokazują się właśnie wtedy, gdy organizm jest osłabiony. Gdy dziecko złapie opryszczkę, a właściwie wirus brodawczaka ludzkiego raz, to on już na zawsze zostanie i co jakiś czas może się uaktywniać.
Gdy już wylezie opryszczka, to pozostaje niestety łagodzenie jej przebiegu, można przemywać rumiankiem, są też takie specjalne plasterki :)
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+2 głosów
Tak to prawda, masz osłabiony organizm - spodziewaj się opryszczki! wirus opryszczki jako choroba spowodowane przez wirus niedający się w zupełności usunąć z ludzkiego organizmu sprawia, że przy pierwszej nadarzającej się okazji wirus zaatakuje, a w charakterystycznych miejscach pojawią się bolące i mocno swędzące pęcherze.
Zakażenie opryszczkowe, jak pokazują statystyki dotyka, co najmniej 80% całej ludzkiej populacji. Jest to stan niebezpieczny, jednak człowiek może jedynie podjąć czynności profilaktyczne, aby opryszczka nie ujawnia się w jego organizmie. Raz zainfekowany organizm, po wyleczeniu choroby staje się jej nosicielem.
odpowiedź 3 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+3 głosów
Tak, to prawda. Opryszczka może oznaczać ogólne osłabienie organizmu, brak witamin... Najlepiej smarować specjalnym preparatem. I trzeba pamiętać, żeby ten preparat był przypisany do jednej osoby - można się zarazić od dziecka.
odpowiedź 9 stycznia 2016 przez użytkownika inreii (130,573)
+3 głosów
nie wiem jeszcze się z tym nie spotkałam
odpowiedź 13 lutego 2016 przez użytkownika betty (3,498)
+1 głos
opryszczka jest wirusowa jak już raz ją złapiesz może pojawiać się dość często
odpowiedź 14 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
+1 głos
tak to prawda
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
jest niebezpieczna
odpowiedź 29 lipca 2016 przez użytkownika aksamitna1 (112,307)
0 głosów
tak to prawda, wywoływana jest przez wirusa, u dzieci nie jest tak niebezpieczna jak u kobiet w ciąży, może wtedy wywołać różnorodne powikłania
odpowiedź 29 września 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...