Opryszczka u niemowlaka, ratunku?

pytanie zadane 29 listopada 2015 w Inne przez użytkownika reginka (13,694)

6 odpowiedzi

0 głosów
Starsze niemowlęta i dzieci przechodzą pierwotne zakażenie opryszczką zwykle znacznie łagodniej, najczęściej bezobjawowo lub w postaci opryszczkowego zapalenia jamy ustnej, bo przebieg zakażenia łagodzą przeciwciała otrzymane przez łożysko od matki. Skutecznym lekiem przeciwwirusowym na opryszczkę niemowlaka jest ,,Acyklowir" http://acyklowir.pl/acyklowir-wskazania.php
odpowiedź 29 listopada 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+2 głosów
Przykra sprawa, nie mieliśmy.
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez użytkownika bst (46,816)
+2 głosów
opryszczka u niemowlaka jest bardzo niebezpieczna, może się zakończyć pobytem w szpitalu lub gorszą sytuacją, koniecznie i pilnie udaj się do lekarza!
odpowiedź 1 grudnia 2015 przez użytkownika poniak (98,872)
+1 głos
Niestety leczenie opryszczki u dzieci nie jest takie proste... Opryszczka to choroba wirusowa, jednak lekarze często decydują się na podanie leku typowo przeciwwirusowego dopiero w ostateczności, mają one bowiem wiele skutków ubocznych.
Stosuje się głównie leki przynoszące ulgę dziecku: roztwory do przemywania owrzodzeń, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
Niektóre dzieci z powodu bólu w buzi odmawiają jedzenia i picia, wtedy konieczna może okazać się hospitalizacja i podanie kroplówki. Starsze dzieci dla komfortu mogą pić przez słomkę i jeść łagodne, letnie posiłki, które nie podrażnią ranek.
Należy w czasie choroby bardzo dbać o higienę dziecka i nie pozwalać na rozdrapywanie strupków i dotykanie oczu, by nie przenosić owrzodzeń.
Domowe metody łagodzenia objawów opryszczki to podawanie herbatki ze skrzypu polnego i nawilżanie pęcherzyków olejkiem eterycznym z melisy.
odpowiedź 16 grudnia 2015 przez użytkownika danio (60,992)
+4 głosów
Bardzo szybko do lekarza. Organizm małego dziecka nie potrafi walczyć z wirusem opryszczki
odpowiedź 19 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
+1 głos
na szczęscie moje dzieci nie miały opryszczki.
odpowiedź 16 stycznia 2016 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...