Walka z migreną bez recepty: spróbuj wziąć jeden z powszechnie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych zawierający np. paracetamol, ibuprofen, czy kwas acetylosalicylowy. Jeśli przebieg migreny jest łagodny, możesz poczuć ulgę. Pamiętaj, że nigdy nie należy brać większej ilości tabletek przeciwbólowych niż mówi ulotka, nawet jeśli nie widzisz poprawy! W przypadku silnych migren z aurą i innymi objawami towarzyszącymi, takimi jak: mdłości, wymioty i światłowstręt, tabletki bez recepty nie wystarczą. Najlepiej zgłosić się od razu do lekarza.
Połóż się w cichym i wygodnym miejscu próbując przeczekać atak. W pomieszczeniu zlikwiduj wszelkie źródła światła, zasłoń okna i zgaś lampy, dzięki temu złagodzone zostaną objawy światłowstrętu. Spróbuj zasnąć, sen może złagodzić ból, w tym czasie zaczną działać leki.
Stosuj ciepłe lub zimne okłady. Ból załagodzić może także gorący, rozluźniający prysznic.
Ulgę może przynieść delikatny ucisk tętnicy skroniowej po stronie bólu.
Jesteśmy w stanie częściowo uniknąć napadów migreny poprzez dbanie o higienę życia – właściwe odżywienie, odpowiednią ilość snu oraz unikanie stresu, niektórych leków czy pokarmów. Nie w każdym wypadku wymienione porady okażą się skuteczne. Nawet w przypadku stosowania leków na receptę silny, pulsujący ból migrenowy może niekiedy przechodzić dopiero po kilku (a nawet kilkudziesięciu) godzinach. Migrena to choroba, której wyleczyć się nie da
https://hipokrates2012.wordpress.com/2014/02/13/domowe-sposoby-na-migrene/