Jaki poród jest lepszy – samodzielnie czy z partnerem/mężem?

pytanie zadane 20 sierpnia 2013 w Ciąża - III trymestr przez użytkownika słoneczko72 (1,823)

67 odpowiedzi

+34 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Specjaliści jednogłośnie twierdzą, że ojcowie i matki są w równym stopniu odpowiedzialni za swoje dziecko, doradzają także, aby mężczyzna był obecny podczas porodu. Obecnie widok ojca na porodówce nie budzi zdziwienia u żadnego z lekarzy. Kobiecie z pewnością przyda się wsparcie kogoś bliskiego w trudnych chwilach. Do tej pomocy warto się jednak przygotować – najlepiej poprzez uczestnictwo w szkole rodzenia. Tam mężczyźni mogą liczyć na uzyskanie rzetelnych informacji i odpowiedzi na pytanie j a k pomóc swojej małżonce/partnerce. Należy jednak pamiętać, że któraś ze stron może nie życzyć sobie obecności partnera na sali porodowej (z partnerem włącznie) i taką decyzję powinno się uszanować.
odpowiedź 20 sierpnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
wybrane 12 grudnia 2014 przez użytkownika Dawid
+33 głosów
To zalezy od tego czy Ty bedziesz lepiej czula sie bedac sama czy z partnerem, jezeli wezmiesz go wbrew sobie bedziesz sie dodatkowo meczyc jego obecnoscia-pamietaj, ze mozesz ze soba zabrac rowniez np siostre jezeli obecnosc meza bedzie powodowala dyskomfort a mimo to nie chcesz byc sama
odpowiedź 10 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+28 głosów
to wszystko zależy od kobiety i mężczyzny nic na siłę i na pokaz. Jeśli kobieta chce a mężczyzna czuje sie na siłach to jak najbardziej taki poród jest wskazany . kobieta i mężczyzna muszą ze sobą porozmawiać, fajnie byłoby przeprowadzić rozmowę z położną i lekarzem jak taki poród wygląda żeby nie było niespodzianek. zawsze można spróbować a podczas porodu w "najgorszych " momentach mężczyzna może wyjść.
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+30 głosów
To zależy od Was, czy chcecie tego czy nie. ja rodziłam sama, bo tego chcialam i całą uwagę mogłam poświęcic położnej, która mi towarzyszyła, a nie mojemu mężowi, który był zdenerwowany i przerażony zarazem.
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+30 głosów
To zależy czego chcecie oboje i czy przyszły tatuś chce w tym wydarzeniu uczestniczyć. Ja sobie nie wyobrażam żeby mojego męża nie było przy mnie podczas porodu. Ty sama tez musisz wiedzieć czy chcesz żeby partner oglądał cię bądź co bądź w nie najlepszym stanie. Znasz siebie i jego i razem musicie podjąć decyzję, Na pewno nic na siłę.
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+24 głosów
Moim zdaniem lepiej jest z partnerem lub kimś bliskim.To wielka pomoc chociażby przy tym żeby pomóc wstać jak nie ma się już siły.
odpowiedź 13 września 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+32 głosów
Chyba trudno powiedzieć który poród jest lepszy. To chyba zależy od kobiety. Niektóre kobiety chcą rodzic same, inne nie wyobrażają sobie aby przy porodzie zabrakło bliskiej osoby.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+29 głosów
to zależy od mężczyzny na pewno nie powinno się go namawiać to powinno wyjść od niego z jego własnej inicjatywy, z jednej strony chciałabym aby mąż był przy porodzie a z drugiej bała bym się o późniejszy sex czy to go nie zrazi
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+30 głosów
lepszy jest taki który ty uważasz ze jest dobry dla Ciebie;) sami z pratnerem musicie zdecydować. ja rodziłam tylko dwa razy, i dwa razy z mężem, i nie wyobrażam sobie żeby GO ze mna nie było, ale tez nie wyobrażam sobie żeby był ktoś inny, np. mama czy przyjaciółka, nigdy!
odpowiedź 7 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+31 głosów
Jak różni sa ludzi tak ta odpowiedź tez może każdy mówić co innego jedno rodziłam sama drugie z mężem i chyba wolała bym z trzecim być sama :)
odpowiedź 24 października 2013 przez użytkownika Estera (2,748)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...