ciąża zagrożona - dobre rady

jakie dałybyście rady dla kobiety która musi całą ciąże leżeć, jak ma to przetrwać
pytanie zadane 22 października 2013 w Ciąża - I trymestr przez użytkownika mama Milena (50,647)

52 odpowiedzi

+26 głosów
Wiem co to leżeć w ciąży, bo miałam zagrożoną, musiałam uważać, nie dzwigać, leżałam dużo choć czasem już mi się nudziło, ale czytałam dużo kolorowych gazetek, czasem poszperałam po internecie, oglądałam seriale, jednym słowem byczyłam się:):) Teraz nie mam czasu za bardzo siąść więc, nawet chyba dobrze, ze tak przeleżałam:) Strasznie się bałam, bo pierwsze poroniłam, druga ciąża zagrożona, ale dla dziecka byłam gotowa zrobić wszystko, tak, że leżałam i leżałam i uważałam, ważne żeby się nie przemęczać, broń boże jakieś wieszanie firanek czy coś! Dobrze mieć kontakt ze znajomymi, fajnie jak ktoś przyjdzie pogadać, żeby nie tracić kontaktu ze światem:) Do mnie często ktoś przychodził, tak, ze byłam na bieżąco he:) A to ważne, pogadać, posiedzieć z kimś. Bo naprawdę leżeć i nic nie robić to ciężko. Zawsze starałam się urozmaicać czas który musiałam przeznaczać na odpoczynek. NAPRAWDĘ WARTO
odpowiedź 11 grudnia 2013 przez użytkownika iloo (636)
+25 głosów
przede wszystkim słuchać rad lekarza i nie robić zakazanych rzeczy - dziecko jest najważniejsze i już. poza tym myśleć optymistycznie i starać się zabijać czas - czytanie, dobre kino, muzyka, rozmowy, sen.  i jeszcze - dowiedzieć się, czy ta ilość leków, które zażywasz są naprawdę niezbędne...ale - nie odstawiać nic na własną rękę. co jeszcze? starać się mimo wszystko uczestniczyć w życiu rodzinnym, odwiedzać choćby w przelocie kuchnię podczas gotowania posiłków - zapachy w ciąży maja duży wpływa na rozwój malucha, przetestowane:)
odpowiedź 8 stycznia 2014 przez użytkownika olena5 (4,095)
+22 głosów
przede wszystkim pozytywne nastawienie, i wszystko co miłe i przyjemne czyli ulubiona radosna muzyczka, przyjemna książka, mili goście którzy rozbawią, ciekawe programy w tv itp.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+23 głosów
Przede wszystkim myślec pozytywnie, dzieweć miesiecy to nie wieczność i kiedyś miną, nawet jak bedzie trzeba je przeleżeć.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+24 głosów
Ja też miałam ciąże zagrożoną i kazali mi leżeć, ale jak tu leżeć przy małym dziecku wiec dbałam o siebie jak mogłam w inny sposób i dziecko urodziło się o czasie i zdrowe.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika malgorzataz (14,674)
+23 głosów
odwiedziny znajomych ale odpoczywać przy nich a nie skakać wokół ich, książki, internet, telewizja
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+22 głosów
Moja ciąża była zagrożona do 3 miesiąca i muszę przyznać, że to nie lada wyzwanie tak cały czas leżeć. Mi lekarz nie wspominał o pozycji leżenia, a leżałam praktycznie cały czas na plecach. Od mojej znajomej, która musiała leżeć całą ciążę wiem, że musiała trzymać nogi trochę wyżej niż resztę ciała np. podkładając zwałkowany koc pod kostki. Gdy leżałam oczywiście dużo czytałam książek, korzystałam z laptopa od czasu do czasu bo było mi trochę niewygodnie, tv i jakieś filmy. Ponadto szlifowałam swój angielski:) Ważną rolę odgrywał mój Partner, który dosłownie przy mnie biegał i przynosił mi wszystko:) Graliśmy też w różnorakie gry, karty, itp. Lubiałam kiedy odwiedali mnie bliscy znajomy wtedy czas leciał bardzo szybko:) Na szczęście czuli się u mnie swobodnie i kawke czy herbatke szykowali sobie sami jak nikogo akurat nie było:)
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika monia.wrk (520)
+20 głosów
Spokojnie,lezenie to nie koniec swiata. Zmieniaj co jakis czas pozycje, abys odlezyn nie dostala, bo dopiero zle bedzie.nie przemeczaj se duzo spij, wypocztwaj poki masz okazje, sprobuj sie zrelakswac.. poczytaj ksuazke jesli lubisz, porozwiazuj krzyziwki, wykreslanki, troche telewizji tez nie zaszkodzi- tylko nie caly dzien, bo to meczace.. niech ktos bedzie przy tobie, bedzie ci weselej.
odpowiedź 30 marca 2014 przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)
+21 głosów
Zagrożona ciąża to straszna sprawa, wiem coś o tym bo w obu ciazach walczyłam o dziecko.
Najważniejsze to myśleć pozytywnie i nie dopuszczać do siebie najgorszych scenariuszy. Poza tym należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. No i nie czytać w internecie o zagrożonych ciazach, poronieniach, chorobach.
odpowiedź 30 marca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+21 głosów
Ja miałam zagrożoną. Lekarz kazał mi odpoczywać. 2 razy w szpitalu byłam, bo podejrzewano przedwczesny poród. Ale do szkoły i tak chodziłam bez zgody lekarza.
Pewnie pomyślicie, żem głupia!
Nie, nie głupia! Ale znałam swoje możliwości i chciałam też ukończyć szkołę, a nie zawalać wszystko  z powodu ciąży. Ciąża to nie choroba.
Szkołę zaliczyłam, zawód w kieszeni mam, i urodziłam zdrową córeczkę pod koniec 40 tygodnia.
odpowiedź 12 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...