uprzejmość ludzi

czy miałyście z nią do czynienia gdy byłyście  ciąży lub gdy byłyście z małymi dziećmi? kto częściej ustępuje starsza czy młodsza osoba kobieta czy mężczyzna?
pytanie zadane 18 października 2013 w Inne przez użytkownika mama Milena (50,647)

26 odpowiedzi

+11 głosów
Chyba raz mi sie zdarzyło że zostałam przepuszczona w jakiejś kolejce a tak prawdę mówiąc nikt nie zwracał na to uwagi.....
odpowiedź 18 marca 2014 przez użytkownika ewkavip (9,285)
+11 głosów
W ciąży czy ktoś mi ustępował??? Hmmmm...Pomyślę....
NIGDY! Ewentualnie w szkole koledzy abym sobie usiadła i nie stała, bo kobiecie w ciąży nie przystoi.  A z dzieckiem? Raz ustąpił nam jeden pan w kolejce. Starszy. A inni się patrzyli. Najgorzej było jak dziecko było do 1 roku. I kiedy mała zaczęła mi płakać, a ja musiałam stać aby za zakupy zapłacić- ludzie patrzyli na mnie jakbym im coś zrobiła i nikt mnie nie przepuścił. CHAMSTWO w Polsce się szerzy...
odpowiedź 14 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+11 głosów
Miałam z nią do czynienia :) Chyba mężczyźni są bardziej wrazliwi, kobiety uważają, że skoro same to przeszły to inne też dadzą radę :) i mają w nosie wielkie brzuchy i płaczace maluchy.
odpowiedź 17 listopada 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+9 głosów
przecież ciąża to nie choroba ;-) znieczulica totalna była.
odpowiedź 30 listopada 2014 przez użytkownika mama30 (63,806)
+10 głosów
Ja bardzo rzadko będąc w ciąży miałam do czynienia z ludzką uprzejmością i bardzo mnie to zasmuciło ponieważ wcześniej bardzo często pomagałam ludziom, ustępowałam miejsca, itd a w sytuacji w której ja np stałam z dużym brzuchem w gorącym autobusie i trzymałam się barierki obiema rękami - nikt nawet nie zaproponował mi swojego miejsca.
odpowiedź 6 stycznia 2015 przez użytkownika mamaanna (7,976)
+9 głosów
W ciąży bywało z tą uprzejmością różnie. Jak jechałam komunikacją miejską na badania w dużym tłoku to stary zgred łokciem przywalił mi w brzuch. Nie mówiąc nic jak wychodziłam z busa a on był przede mną tyłem to kopnęłam mu nogą w tyłek. On się obrócił a ja nic nie odp. a on tylko pokiwał głową. Myślę że nie zaczaił iż kobieta w ciąży może być zdolna do takiego czynu. Starsza pani w busie ustąpiła mi miejsca. Niestety najgorzej było w aptekach stojąc po leki nikt mnie nigdy nie przepuścił bez kolejki tak samo było w kolejce w hipermarketach. Do sklepu jak wchodzę z wózkiem to czasami drzwi otwierają mężczyźni w różnym wieku. A jak nie byłam w ciąży to mdlejąc w zatłoczonym busie miejsca udzieliła mi młoda nastolatka i dała mi swoją wodę w butelce. Natomiast kobiecina ok. 40 lat pomimo mojej grzecznej prośby aby mi ustąpiła miejsca bo zaraz zędleję uśmiechnęła się tylko szyderczo i mi nie zeszła. Więc różnie bywa z tą uprzejmością która jest zależna tylko i wyłącznie od charakteru danej osoby.
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+8 głosów
raz jak czekałam w kolejce  z synem do lekarza rodzinnego to nas przepuszczono a tak niestety nie ma co liczyć na szczególne traktowanie
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez użytkownika ania7563 (31,478)
+6 głosów
nie ma chyba reguły czy stary czy młody, jak jest uprzejmy i dobrze wychowany to i dziecko ustąpi... spotkałam się wiele razy :)
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+7 głosów
Jeździłam prawie do końca siódmego miesiąca komunikacją miejską i powiem wam, że było różnie. A kto ustepuje? Zdecydowanie częściej panowie, młode pokolenie i ludzie schorowani.Babcia o kulach pół wagonu do mnie szła,że zwolniła mi miejsce.
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
+6 głosów
ludzie zazwyczaj udałą że nie widzą
odpowiedź 2 października 2015 przez użytkownika madziuńka (32,657)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...