co myślicie o puszczeniu pięciolatka do szkoły?

pytanie zadane 17 października 2013 w Powyżej 4 lat przez użytkownika monikadkr (50,555)

49 odpowiedzi

+25 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
NIE  NIE NIE  nie należy patrzeć na to czy dziecko jest zdolne bardziej lub mniej czy coś potrafi czy nie tylko na jego dojrzałość emocjonalną miałam sześciolatki  w klasie , SZKODA GADAĆ a w przedszkolu ma się nudzić? to zależy od nauczyciela . nie ażne czy to podstawówka gimnazjum żłobek czy przedszkole nauczyciel ma tak poprowadzić lekcje by były dostosowane do każdego dziecka sa tez dodatkowe zajecia dla dzieci zdolnych ,
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
wybrane 20 października 2013 przez użytkownika monikadkr
Nie puszczaj wcześniej dziecka ale pozwól mu rozwinąć jego zainteresowania. Mało które dziecko jest przygotowane emocjonalnie w tym wieku do różnic i niepowodzeń. Mało który nauczyciel interesuje się przeżyciami dziecka. Pierwsze niepowodzenie może więcej zaszkodzić niż przynieść korzyści szybszego podjęcia nauki. Nauka to obowiązek. Czy dziecko jest gotowe do systematycznej pracy? Z zabawy może zrezygnować w każdej chwili, bez konsekwencji a tym bardziej negatywnych. Może zajęcia artystyczne lub sportowe przypadną dziecku do gustu.
+24 głosów
Jak dla mnie to za szybko zecydowanie!! to jeszcze dziecko któe powinno czas spedzac na zabawie-edukacyjnej ale zabawie a nei siedziec w lawce!
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+24 głosów
ja uważam że to nie jest źle, dziecko jest jak gąbka, chłonie nową wiedzę, trzeba to wykorzystywać, rozwijać jego umiejętności, procentuje to przecież w przyszłym życiu, w dzisiejszych czas takich trudnych i wymagających tylko ludzie posiadający dobry fach w ręku lub wykształceni, inteligentni, dają sobie radę, żyją na godnym poziomie. a 5  latki nie idą do ławek, mój bratanek właśnie chodzi do zerówki jako 5 latek, nadal jest zabawa i przyjemności:) "a literek się jeszcze nie uczymy" mówi :)
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+25 głosów
To zalezy duzo od dziecka i przygotowania szkoły na przyjęcie takich maluchów. Moja 4 letnia córka zna i pisze już wszytskie literki bo sprawia jej to przyjemność. Umie liczyć do 100, jest bardzo ciekawa świata. Dla niej na pewno będzie dobrze ze wczesniej pójdzie do szkoły bo w przedszkolu mogłaby się juz nudzić.
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+23 głosów
myśle że i w szkole będzie się nudzic skoro już tyle potrafi:) inne dzieci w porównaniu do niej mogą mieć duuuże zaległości. fajnie że masz tak zdolną córcię:)
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+25 głosów
Nie jestem za tym o nie! Będzie miało duże zaległości nie jestem za sześciolatkami w szkole a co dopiero za pięcio. Sama jestem z grudnia i poszłam jako 6 latek do szkoły moja mama zawsze żałowała tej decyzji że mnie jeszcze rok nie zatrzymała. I ja wiem przez jakie trudności musiałam przejść. A większość szkół nie jest przystosowana do tego by przyjąć sześciolatki, mimo że reforma to zapewnia - jasne;) miałam praktyki w niejednej szkole. Specjalnie to zrobiłam bo byłam ciekawa tego jak wygląda nauczanie w różnych szkołach i tylko jedna na pięć była przygotowana na przyjęcie 6 latków;)
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+21 głosów
dokładnie tak jak pisze Milena żadne dziecko nie będzie się nudzilo nauczyciel zawsze dostosowuje zdjęcia tak aby żadne dziecko się nie nudzilo. a dziecko nawet najzdolniejesze może nie poradzić sobie psychicznie.
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+23 głosów
Wiele zależy od tego jak przygotowana jest szkoła, u mnie w obecnej pierwszej klasie jest 29 uczniów i nawet nie ma miejsca na dywan, żeby dzieci mogły się pobawić. Z łazienki korzystają zarówno 5 latki jak i 12 latki, gdzie trzeba zejść na parter. Drugą sprawą jest to jak emocjonalnie i poznawczo jest rozwinięte dziecko. Są dzieci które są w stanie wysiedzieć w ławce a niektóre muszą mieć dużo ruchu. Niektóre pięciolatki płaczą jeszcze za rodzicami. Ja tylko nie rozumiem po co pchać 5 latków do szkoły skoro twierdzi się, że to będzie tak ja w przedszkolu - zabawa,nie będzie poznawania literek. PO CO?! Dlaczego nie może to się odbywać w przedszkolu? A przepraszam, niektórzy (nasz premier) sądzą że w przedszkolu tylko patrzy się na dziecko jak się bawi i nie ma tam edukacji!!! To ja się pytam po co jest podstawa programowa?!!! Dlaczego nie może zostać tak jak do tej pory? Rodzić mógł posłać dziecko wcześniej po zasięgnięciu opinii od nauczycielki w przedszkolu oraz opinii w poradni psychologiczno pedagogicznej.
odpowiedź 25 października 2013 przez użytkownika niezalogowany
+23 głosów
Jeśli już chcą żeby był zachód w polskiej szkole to niech będzie tak jak na zachodzie!!! Dzieci niech nie noszą codziennie 15-sto kilowych plecaków, w domu zero nauki - czas na przyjemności. Niech też zweryfikują tematy lekcyjne. Na zachodzie dzieci nie uczą się tyle co nasze.
odpowiedź 25 października 2013 przez użytkownika niezalogowany
+24 głosów
Jestem przeciwna posyłaniu pięciolatków do szkoły. W moim mieście jest zespoł szkolny, tzn. zerówka, podstawówka i gimnazjum są w jednym budynku. Kontrast malucha, który ma ok. 110cm wzrostu i olbrzyma z 3 klasy gimnazjum (2m wzrostu) szokuje mnie. Wydaje mi się, że hałas jest dla 5-latka "nie do wytrzymania". DZIECI 5-LETNIE I 6-LETNIE POWINNY WRÓCIĆ DO PRZEDSZKOLI - jak najszybciej!
odpowiedź 26 października 2013 przez użytkownika niezalogowany
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

 1. ZaneCarrier6

  100 Punkty

 2. PhyllisZelma

  100 Punkty

 3. BrigitteAtm3

  100 Punkty

 4. OctavioWater

  100 Punkty

...