Nocowanie maluchów poza domem

Co sądzicie o nocowaniu dzieci u swoich rówieśników? Bądź inne dzieci (nie mówię o całym przedszkolu! Nawet jedno dzieciątko) u nas w domku?
Ja pozwoliłam mojej pięciolatce spać w swojej koleżanki z przedszkola (oczywiście rodzice jednej i drugiej najpierw się dogadują) i uważam to za dobry pomysł, gdyż w jakimś stopniu "odcinamy pępowinę" i dzieciaczek nie jest przyklejony do mamusi, no i musi być bardziej samodzielny ;)
pytanie zadane 18 marca 2015 w Powyżej 4 lat przez użytkownika Madgda (482)

17 odpowiedzi

+8 głosów
nie dla mnie spanie dzieci w tym w wieku u koleżanek to za szybko , rozumiem u babci czy cioci ale nie u koleżanek. To jeszcze małe dziecko , w wieku szkolnym to już owszem.
odpowiedź 18 marca 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+8 głosów
jak tylko chcą to czemu nie , jestem jak najbardziej za usamodzielnianiem dzieci
odpowiedź 19 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+6 głosów
Moja córka ma dopiero niewiele ponad 3 lata i, prawdę mówiąc, nie wiem, czy za 2 lata uznam, że już może spać poza domem, u obcych ludzi. Ale na pewno znasz swoje dziecko i uznałaś, że jest na to gotowe, więc czemu nie?
odpowiedź 19 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
+6 głosów
Czy Twoja córka była zadowolona z tego nocowania? Jakie miała wrażenia?
odpowiedź 20 marca 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
nie tylko była zadowolona, ale i zachwycona! Mama koleżanki przygotowała dla nich wiele atrakcji, m.in. pieczenie i dekorowanie babeczek, wyświetlanie bajki na ścianie, wspólna kąpiel i pełno piany, no i oczywiście samo spanie w namiocie. Tak więc dziewczyny nie mogą się już doczekać następnego spania.
W namiocie?
Rzeczywiście, z czego co piszesz, super sprawa.
ano w namiocie. Rozsawiony dzieciécy w calym pokoju
Następny raz będzie u tej samej dziewczynki, a może się zmieniacie?
teraz koleżanka była u nas. Miałam stresa, bo wiadomo obce dzieciątko pod opieką na całą noc, ale bez problemu! Oczywiście też atrakcje typu robienie pisanek wspólnie, przygotowywanie kolacji razem, bańki mydlane w kąpieli :) POLECAM  takie cięcie pępowiny. Dziecko poza domem na noc, ale na tyle blisko, że w każdej chwili można zainterweniować jakby tęskniło :)
+6 głosów
Wiem że mój by nie poszedł Chyba że ze mną Niestety nigdy nie nocował u żadnego kolegi Ale nawet ciekawa jestem czy by poszedł do swojego ulubionego kolegi Być może nigdy tak propozycja nie była nam dana
odpowiedź 21 marca 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+4 głosów
5 letnie dziecko jest chyba trochę za małe na nocowanie poza domem
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika tedi69 (9,923)
ale za małe na co? Przecież umyje się samo (może nie tak jak zrobi to mama, ale jeden raz?), ubierz się, upomni o picie i jedzenie, jakby brakło? Więc na co jest za małe? To nie jest za małe na szkołę, do której niedługo pójdzie, a na noc u przyjaciółki jest za małe?
+5 głosów
Moi jedynie sypiają czasami u jednej babci albo drugiej
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+5 głosów
Nie zgodziłabym się, córka w nocy potrafi zawołać siku, nie chciałabym robić nikomu kłopotu, albo jej się coś przyśni to płacze, albo jeszcze potrafi się w nocy modlić ze mną jak ma złe sny. Sama bym oka nie zmrużyła, gdyby byla z obcymi ludźmi. U cioci, babci, niani ok, ale u obcych nie...
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez użytkownika MamaBlanki (1,077)
+4 głosów
moim zdaniem to zależy od tego czy dzieci tego chcą no i od porozumienia rodziców. Może to być dla nich fajna przygoda :)
odpowiedź 10 lipca 2015 przez użytkownika eewirtu (26,632)
+4 głosów
jestem jak najbardziej za, sama jak byłam młodsza często nocowałam u koleżanek lub one u mnie :) jeśli moja córka zechce to z pewnością jej nie zabronię
odpowiedź 10 lipca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...