przedszkole prywatne czy państwowe które lepsze?

pytanie zadane 17 października 2013 w 3-4 lata przez użytkownika monikadkr (50,555)

29 odpowiedzi

+15 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
zasadnicza różnica jest w cenie, koszty są większe więc nie wszystkich stać. a co do opieki to i w prywatnym może być taka opieka że czasami włos jeży się na głowie. trzeba zapytać mam jak oceniają poszczególne placówki, wywiad może dać dużo istotnych informacji.  w prywatnych jest tak żę rodzice uważają że im wszystko wolno, wszystkiego mogą wymagać, a dziecko ma być ciągle w centrum zainteresowania Pani, ma zwracać szczególną uwagę na nie, bo przecież rodzic płaci. często też słszałam żę dzieci w takich przedszkolach są bardziej niegrzeczne niż w państwowych, pewnie z racji tego że pochodzą z zamożniejszy rodzin i są przyzwyczajone do tego że mają wszystko lub dużo, i na wiele mogą sobie pozwalac względem dorosłych.
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
wybrane 20 października 2013 przez użytkownika monikadkr
Uważam iż stwierdzenie, że dzieci z przedszkoli prywatnych są bardziej niegrzeczne jest nieuzasadnionym mitem ;) Dwójka moich dzieci uczęszcza do takiego przedszkola we Warszawie (Watercolor Marina) i widać, że uczone są przez swoje opiekunki odpowiedniego zachowania. Co więcej widać bardzo duży postęp jeżeli chodzi o naukę i rozwój :)
+17 głosów
to zalezy, kazde ma plusy i minusy. Mojej znajomej syn chodzi do panstwowego i wiele razy zdarzylo sie ze zimna np bez czapki na dwor go wypuscila albo biegal w niezapietej kurtce bo albo znalezc nie mogli albo cos i co, chodzila prosila ze to dziecko a oni ze jak chce niech do prywatnego zapisze... wiec pewnie zalezy gdzie trafi dziecko. wiadomo ze cenowo lepiej do panstwowego. chociaz w prywatnych tez pewnie niezle "cyrki" sie dzieja
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+17 głosów
Państwowe. Znam nauczycielki z prywatnych i w większości są to już wypalone kobitki, w państwowych nauczyciel pracuje na karcie nauczyciela a w prywatnych 8 godz dziennie i szybko się wypala i przestaje mu zależeć. Moje chrześnica chodziła do prywatnego i szybko ją zabierali. Nie chodzili na spacery, bardzo mało zajęć było powadzonych prze nauczycielki a jak były to często tylko tak by coś odbębnić. A byłam w państwowych i jest duża różnica!!
odpowiedź 17 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+15 głosów
JA WYBRAŁAM PAŃSTWOWE I NIE ŻAŁUJĘ JEST SUPER
odpowiedź 18 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+15 głosów
Państwowe jest tanie prywatne droższe .gdyby mnie było stać dałabym do prywatnego mają tam więcej dodatkowych zajęć i mają więcej czasu dla dzieci bo grupy sa małe
odpowiedź 29 października 2013 przez użytkownika Estera (2,748)
+15 głosów
wszystko ma swoje plusy i minusy tutaj nie ma takiego konkretnego zdania mi sie wydaje ze prywatne przedszkole będzie bardzo podobne do publicznego tylko kosztami będzie się różnic
odpowiedź 2 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+15 głosów
To zależy. Moja córka chodzi do państwowego i jest na prawdę super. pani dyrektor staje na rzęsach zeby dzieciom zapewić rózne atrakcje. Myslę że to wszystko zalezy od dyrekcji i personelu przedszkola. Nie koniecznie w prywatnym musi być lepiej.
odpowiedź 5 listopada 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+14 głosów
Na jedno wychodzi tylko wiadomo że w prywatnym jest drogo.
odpowiedź 25 grudnia 2013 przez użytkownika Nensi Nknk (16,752)
+13 głosów
To zależy kto pracuje w takim przedszkolu, jeśli w państwowym pracuja ludzie z pasja, którzy wiedzą po co pracują a w prywatnym wprost odwrotnie to odpowiedź jest oczywista. Od zawsze wiadomo, że to nie budynek a ludzie tworzą czy to szkołę, czy przedszkole.
odpowiedź 8 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+12 głosów
myslę ze róznica jest tylko w cenie:)
odpowiedź 9 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...