polska polakom nie pomaga a ukraińcom obiecuje

co myślicie na ten temat???
czy jestescie za tym zeby ukraincy przyjezdzali do Polski??
i żyli jak u siebie?? mieli prace domy zapewnione na starcie??
pytanie zadane 12 marca 2015 w Inne przez użytkownika Niunia12393 (23,815)

20 odpowiedzi

+10 głosów
polska jest wyjątkowo dziwnym krajem , ale moje zdanie na ten temat już chyba znacie
odpowiedź 12 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+11 głosów
poza tym jest to chyba raczej portal o dzieciach a nie o problemach politycznych ...
odpowiedź 12 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
+9 głosów
najpierw niech pomogą Polakom !!!
odpowiedź 12 marca 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+8 głosów
Niestety polski rząd wydaje mnóstwo pieniędzy na rzecz Ukrainy. Czytałam, że teraz kupią amerykański szmelc zbrojeniowy za 140 mld złotych. A tymczasem moja koleżanka jak leżała w szpitalu, to nie mieli nawet na bandaż, tylko sama musiała sobie go kupić. To oburzające, że politycy wtrącają się w konflikt ukraińsko-rosyjski. Ludzie grzebią w śmietnikach, żeby mieć na chleb, a premier Kopacz przekazała prezydentowi Ukrainy Poroszence lekką ręką 100 mln. Przypomnę tylko, że Poroszenko ma majątek wart 1,5 mld euro. Myślę, że powinniśmy dbać o dobre stosunki z każdym sąsiadem, z Rosją także, ponieważ w polityce nie ma miejsca na sentymenty, polski rząd powinien patrzeć przez pryzmat korzyści dla naszego narodu, a nie toczyć pianę. Rusofobia dogłębnie przesłoniła im świat. Przestałam oglądać wiadomości, bo krew mnie zalewa, jak słyszę, że w szpitalach i sanatoriach leczą się Ukraińcy na nasz koszt (i mają pierwszeństwo), a ja do endokrynologa państwowo nie mogłam się dostać, bo termin mi wyznaczono na za rok. Gdybym nie poszła prywatnie, to nie byłoby mnie już na tym świecie...
odpowiedź 12 marca 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
edycja 13 marca 2015 przez użytkownika marrika
+6 głosów
Jak ukraińscy uchodźcy zaczną przyjeżdżać do Polski to w tym kraju powstanie Sodoma i Gomora. Kiedyś jak byłam czynna zawodowo to pracowałam z paroma ludźmi tej nacji. Niestety na mnie dobrego wrażenia nie zrobili. Byli pewni siebie, aroganccy, rubaszni i opryskliwi.
odpowiedź 12 marca 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
też słyszałam takie opinie
Ja pracuję z 3 panami z Ukrainy i mam całkiem odmienne zdanie. Ludzie są różni, Polacy tez potrafią być aroganccy, rubaszni i opryskliwi.
+9 głosów
A ja uważam, że trzeba pomagać, Polacy również swego czasu uciekali przed reżimem na tzw. zachód, czy do USA, ludzie mają prawo do życia po ludzku i do wychowywania swoich dzieci w pokoju.
odpowiedź 12 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
Pomagać, ale za jaką cenę? Bezkrytycznie? Ukraińcy tak nas kochają, że od 7 lat utrzymują embargo na polskie mięso, nie mówiąc o wielbieniu Bandery, który wyżynał Polaków. Dlaczego nie pomagamy w takim razie Palestynie?
Embargo na mięso to polityka, za którą przeciętny Ukrainiec nie może przecież ponosić odpowiedzialności. Embargo wprowadzone zostało przez rząd Janukowycza, który był prorosyjski, a teraz Ukrainy i tak nie stać na nasze mięso. Za czasów Bandery wyżynaliśmy się nawzajem - do tej pory w Bieszczadach straszą opuszczone 70 lat temu wioski - tak po jednej, jak i drugiej stronie granicy. A dlaczego to my pomagamy Ukraińcom? - bo jesteśmy najbliżej.
Myślę, że skoro nasi rodacy klepią biedę, powinniśmy najpierw posprzątać na swoim podwórku, a nie rwać się do pomocy Ukrainie. Poroszenko ma gdzieś, że jego rodacy są biedni. Ukraińcy nie chcą ginąć za swoją ojczyznę, czemu nasi mają ginąć za Ukrainę? Czy nie uderza to w Twoje poczucie sprawiedliwości, gdy właśnie teraz ukraińscy żołnierze wypoczywają w polskich sanatoriach na nasz koszt - koszt podatników, a jakaś Polka musi czekać 6 lat na leczenie jaskry? Poza tym piszesz, że nie stać ich na polskie mięso. Dziwne, bo niedawno Poroszenko podpisał umowę z Rosją, na dostawy rosyjskiego mięsa. Z nimi robi interesy, z nami już nie, bo głupi polski rząd i tak odda, co ma i to za darmo.
No cóż, nie będę Cię przekonywała do swoich racji, przecież każdy ma prawo do własnych opinii, nieprawdaż? :)
Nie twierdzę, przecież, że nie.
+9 głosów
Jestem za pomaganiem sąsiadom, ale to nie może się odbywać naszym kosztem. Chyba nie jesteśmy na tyle rozwinięci gospodarczo i zasobni, żeby sobie na to pozwolić.
odpowiedź 13 marca 2015 przez użytkownika Madzik (14,984)
+10 głosów
ja jestem oburzona i zła jednocześnie, bo sama z rodzina mieszkam w małym pokoiku w 4 osoby i nic mi się od państwa nie należy, bo 10 zł przekroczyl nam dochod żeby dostac jakakolwiek pomoc od pomocy spolecznej, pracy nie mogę znalezc, na dom mnie nie stac, w miejscowosci gdzie mieszkam tez nie moge sie starac o mieszkanie bo dla mnie nie ma a tu rzad oferuje obcym wszystko co tylko mozna dom , lepsze zycie , prace a nam polakom kompletnie nic , jeszcze by nam zabrali, bo mamy i tak za duzo
odpowiedź 14 marca 2015 przez użytkownika Monika Jurek (154)
O Boże rzeczywiście masz bardzo ciężką sytuację życiową. Mi pozostaje tylko Tobie współczuć. Na suwa się pyt. po co są placówki MOPS-u w naszym kraju? Ja jestem też z bogatej rodziny bo starając się o zasiłek moje kryterium dochodowe zostało przekroczone aż o 45 zł.
przekroczyło o 10 zł i taka nasza Polska pomocna :///
+9 głosów
Taka Polska dobra bo chce pomagać ale szkoda że nie nam Polakom tylko Ukrainie To też dobrze że chce pomóc ale i polskie społeczeństwo potrzebuje pomocy Czy my jak byśmy byli w takiej sytuacji ciekawe kto wtedy nam by pomógł ?
odpowiedź 16 marca 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+7 głosów
ja osobiście też jestem wkurzona na naszych polityków.. bo polakom pocichutku podwyzszaja podatki i dla nas nie daja tak jak pomagaja ukraincom
odpowiedź 16 marca 2015 przez użytkownika Niunia12393 (23,815)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...