Jak radzić sobie z płaczącą pociechą podczas spacerów?

pytanie zadane 23 sierpnia 2013 w 6-12 miesięcy przez użytkownika tata27 (140)

44 odpowiedzi

+28 głosów
Spacer dla dziecka jest bardzo ważny, ponieważ wpływa pozytywnie na jego rozwój, jak i zdrowie. Dlatego nie warto się poddawać i z niego zrezygnować. Aby wyeliminować płacz córeczki podczas wyjścia na zewnątrz, przede wszystkim zacznij od sprawdzenia podstawowych możliwości jej negatywnej reakcji. Po pierwsze upewnij się, czy ubranie maluszka jest wygodne i nie krępuje jego ruchów. Sprawdź również zapięcie w wózku, czy zbytnio nie uciska malca. Przed wyjściem przewiń oraz nakarm dziecko, dzięki temu będziesz pewna, że jego płacz nie wynika z głodu lub mokrej pieluszki. Przygotuj się do spaceru pierwsza, co wykluczy zniecierpliwienie spowodowane czekaniem u dziecka. Jeśli widzisz, że maluch jest senny, przeczekaj jego marudzenie, ponieważ prawdopodobnie po chwili zaśnie. Staraj się też zmieniać trasy przechadzek, tak aby stale zaciekawiały córeczkę. Gdy to nie pomoże, warto się zastanowić nad zmianą wózka. Dzieci, które są w 5- 6 miesiącu życia zaczynają interesować się światem, więc leżenie w gondoli, w której zakres widzenia otoczenia jest mały, może je drażnić. Dlatego spróbuj spacerować z maluchem umieszczonym w spacerówce, przodem do jazdy. Pamiętaj jednak, iż musi być to pozycja półleżąca, ponieważ niemowlak w tym okresie jeszcze sam nie jest w stanie siedzieć. Staraj się uatrakcyjniać spacer, pokazuj dziecku interesujące rzeczy. Obserwuj je, a szybko zorientujesz się, co je tak naprawdę ciekawi, wtedy warto przystanąć na chwilę. Jeśli chcesz, aby twoja córeczka na spacerze była aktywna, a niekoniecznie spała, zaplanuj porę spaceru dostosowaną do jej rytmu dnia. Pamiętaj również, żeby utrzymywać stały kontakt z maluchem. Rozmawiaj z nim.
odpowiedź 23 sierpnia 2013 przez użytkownika słoneczko72 (1,823)
+29 głosów
ja odpowiem z wlasnego doswiadczenia, co dziala na moja coreczke-jak ja chodze z nia na spacerki wystarczy ze mnie widzi lub slyszy moj glos, czasami dam jej ulubiona zabawke i sama sie zajmuje, gdy na spacer idzie z tata, jest gorzej :) Maz kombinuje jak ja zajac, nawet rwie galazki zeby jej machac-nie zawsze wiszace zabawki dzialaja, dlatego zaopatrz sie moze w kilka ulubionych zabawek, probuj rozmawiac, mysle ze kazde dziecko jest inne i inaczej reaguje na mame i na tate i z kazdym z nich musi "dotzec" sie na swoj sposob
odpowiedź 10 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+29 głosów
Ja tylko dodam od siebie, że najważniejsze to zachować spokój. Często mamy stresują się, że płacz ich dziecka słyszany jest  przez wiele osób, którym może np. przeszkadzać. Albo słyszą wtedy "złote rady". Nie ma co się tym przejmować, każde dziecko płacze, na spacerach również :-) Najważnieksze to skupić się  na maleństwie, a nie biegiem lecieć do domu, bo dziecko płacze.
odpowiedź 10 września 2013 przez użytkownika sweetdreams (492)
+25 głosów
- ubierz dziecko odpowiednio do pogody
- niech dziecko będzie najedzone i przewinięte
-  zaoferuj dziecku atrakcje (  spacer z kolegą , zbieranie kamyczków liści,itp )
- niech dziecko weźmie swoją ulubioną zabawkę
odpowiedź 12 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+29 głosów
Czasami dziecko płacze bo jest już znudzone leżeniem w wózku i oglądaniem nieba ;-) Tak było z moim synkiem. Odkąd zaczął pewnie leżeć na brzuszku to w wózku ukłądam go własnie na brzuszku, odciągam z budy wózka zasłonę i zostaje mi taka cieniutka moskitierka przez która mały wszystko widzi i jest zadowolony ;-)
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+25 głosów
Sprawdzić czy dziecku jest wygodnie, ubrać je odpowiednio, zagadywać, zabrać w ciekawe miejsca do parku pokazać kaczki na stawie, może książeczki lub zabawka pomoże?
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+28 głosów
Trzeba znaleźć przyczynę płaczu- np. mokra pieluszka, dla dziecka jest zimno bądź gorąco, chce mu sie pić czy jeść. Mozna jeśli to możliwe wyjąć dziecko z wózka wsiąść na ręce i przytulić.
odpowiedź 17 września 2013 przez użytkownika mama1 (3,610)
+26 głosów
może warto wybrać się na spacer gdy dziecko śpi:) ja tak robiłam, wychodziłam tuż przed spaniem, kołysałam na dworze i spala, bo też nie chciała spokojnie leżć szczególnie do 3 miesiąca:/
odpowiedź 19 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+22 głosów
raczej dziecko nie powinno płakać jest zainteresowane otoczeniem jeśli płacze może warto wyciągnać z wózka przytulić i chwilkę poniesc do póki nie przestanie płakać
odpowiedź 13 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+23 głosów
jeśli jest to płacz incydentalny to być może dziecku znudziła się pozycja, jest głodne albo ma mokro natomiast jeśli płacze podczas każdego spaceru to bym zwróciła uwagę na wózek, czy jest dziecku w nim wygodnie, może czas zmienić na spacerówkę aby maluch mógł oglądać świat. Zastawiałabym się też nad tym czy dziecko w domu nie jest za "dużo" ne rękach i po włożeniu do wózka po prostu domaga się aby wziąć je na ręce.
odpowiedź 9 grudnia 2013 przez użytkownika agas (6,546)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...