Płacz z byle powodu.

Moja córka od kilku miesięcy zaczęła płakać z byle powodu. Gdy tylko coś jest nie tak jak ona chce zaczyna płakać i ciężko jest ją uspokoić. Jak ja mam się zachować podczas jej wybuchu i jak ją oduczyć takiego zachowania?
pytanie zadane 15 października 2013 w 2 lata przez użytkownika Mama Zuzi (810)

27 odpowiedzi

+23 głosów
Moja Zuzia też od jakiegoś czasu tak ma, z tym że nie jest to prawdziwy płacz lecz udawanie bo płacze jak na nią nie zwracam uwagi a jak popatrzę to przestaje.Tłumacze jej ze ma tak nie robić bo jak jak będzie na prawdę płakać to nie będę wiedziała kiedy.
Myślę że twoja córeczka sprawdza czy płaczem da się wymusić to co chce, dzieci często tak robią najlepiej jak nie będziesz ulegała i jeśli czegoś nie może to nawet płacz nie powinien wtedy tego zmienić. Jeśli podczas złości tylko płacze to nie zwracaj na to uwagi
odpowiedź 15 października 2013 przez użytkownika teresa211186 (19,943)
+23 głosów
To jest taki etap w życiu maluszków. Trzeba tulic i spokojnie rozmawiac z maluszkiem. Z czasem to minie
odpowiedź 15 października 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+24 głosów
Trudno odpowiedzieć bez obserwacji dziecka. Nie wiadomo też skąd się to zachowanie wzięło, bo na pewno z jakiegoś powodu. Może to być przejściowe zachowanie tzw. bunt dwulatka. Dzieci wtedy bywają naprawdę okropne ale na szczęście wyrastają z tego :) Mogło też się wydarzyć coś co spowodowało nerwowość dziecka i określony sposób zachowania by zwrócić na siebie uwagę. Jeśli będziesz ulegała humorom małej niedługo zorientuje się że tak może przyciągać uwagę i próbować przy każdej sytuacji nawet nieadekwatnej krzyczeć i płakać by zdobyć zainteresowanie i poczuć się lepiej. Mam w żłobku chłopca który robi prawdziwą aferę z tego że ktoś np dotknie go i wrzeszczy do puki nie dostanie indywidualnej opieki wychowawcy. W innym przypadku potrafi wrzeszczeć prowokować wymioty, albo wręcz domagać się: patrz jak ja płaczę! masz mnie natychmiast przytulić! wtedy trzeba już uzgodnić zwarty front z rodzicami i dziadkami bo to już jest szantaż małego terrorysty który do niczego dobrego nie doprowadzi.
odpowiedź 15 października 2013 przez użytkownika margolcia (6,782)
+20 głosów
moze to byc ten etap gdy dziecko chce sie zorientować co i na ile mu wolno, co wywalczy płaczem, warto rozmawiać przytulać ale nie ulegać
odpowiedź 15 października 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+19 głosów
mi się wydaje że nie można pozwalać na wszystko bo płacze jak się tak zacznie robić to póżniej będzie tylko gorzej
odpowiedź 16 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+20 głosów
Moja mała ma takie etapy co jakiś czas ale chodzi o zwrócenie na siebie uwagi gdy się nią zajmie to przechodzi. Myślę że rozmowa dużo da. Ale może też chcieć coś wymuszać wtedy niewolno ulegać
odpowiedź 16 października 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+20 głosów
może jest po prostu tak wrażliwym dzieckiem że nawet drobnostki wywołują żal którego efektem jest płacz. może nie radzi sobie z emocjami. albo probuje płaczem wymuszać jakies zachowania mamy, co jej wolno, ile może wywalczyć łzami. może to taki etap w rozwoju, i nie trzeba się martwic bo przejdzie. trudno powiedzieć. trzeba dokładnie obserwować w jakich sytuacjach tak się dzieje. może spróbuj trochę zignorować, lekko upomnij żeby przestała, że tak nie wolno, zobacz co będzie wtedy. może takim zachowaniem chce zwrocic po prostu na siebie uwagę, gdy ją uspokajasz, przytulasz tłumaczysz jest jej dobrze w ramionach mamy, która tylko nią się zajmuje. możę o to chodzi.
odpowiedź 16 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+19 głosów
ciężko jest gdy dziecko płacze a może domaga się więcej uwagi
odpowiedź 2 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+20 głosów
To taki wiek który nalezy przetrwać. Innej rady nie widze. Krzyki i nakazy nie pomogą.
odpowiedź 5 listopada 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+20 głosów
każde dzieck chce zwrócić na siebie uwage a dzięki temu że płacze robi to warto ją przytulać rozmawiać
odpowiedź 10 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...