moja córka okropnie płacze przy myciu główki i obcinaniu paznokci

wręcz nie cierpi tego, stało się tak z dnia na dzień, nie było żadnego wydarzenia, które mogłoby ją zniechęcić, nie była skaleczona przy obcinaniu, nie miała wody w oczach podczas płukania głowy... Po prostu jednego dnia ją wykąpałam i była zadowolona a na drugi dzień już darła się niemiłosiernie, wgl do wanny wejść nie chciałą. Jak temu zaradzić i uspokoić ją chociaż trochę podczas mycia?

dodam, że zabawki nie pomagają, nawet na nie nie spogląda kiedy są w wannie, w kostiumie kąpielowym też nie chce wchodzić do wody, nie zachęca jej to.
komentarz zamknięcia: poznałam odpowiedź
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w 2 lata przez użytkownika inreii (130,573)
zamknięte 17 lipca 2015 przez użytkownika inreii

4 odpowiedzi

+4 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Miałam podobny problem i pomogło zdanie "Nie będziemy myć głowy tylko włosy" - niby banalne, ale jednak zapewniło spokój Zośce, że głowa zostanie nienaruszona i zajmiemy się tylko włosami :-)
Polecam specjalne "daszki" do mycia włosów - koszt bodajże 14 złotych a zapewnia spokój i dziecku i rodzicowi, bo ani kropelka nie wleci do oczu, a dziecko ma tego 100% pewność - w ewentualności możemy zastąpić go zwykłym ręcznikiem, który maluch może przycisnąć sobie do oczu :-)


A i spróbuj może z kredkami do malowania po wannie, kafelkach czy prysznicu! Mogą chyba zachęcić Twoją córeczkę :)
odpowiedź 6 lipca 2015 przez użytkownika eewirtu (26,632)
wybrane 13 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii
+4 głosów
Wypytać się córki. Dziwnie tak z dnia na dzień. Może zachęcić ją wspólnymi wygłupami w wannie.
odpowiedź 30 czerwca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
+4 głosów
A może ktoś jej cos powiedział? Przestraszył chociazby w zartach, np. Inne dziecko. Nic na siłę. Moze daj jej luz i jeden dzień odpuść. Albo zrób jej pianę w kąpieli lub kolorową wode.
odpowiedź 1 lipca 2015 przez użytkownika daracz (48,398)
dziś za ciepło było na luz :( ale jutro chyba naleję wody do basenu z rana, może ze starszą wejdzie ;) jakby się chociaż koło południa "przepłukała" to bym jej odpuściła :)
+3 głosów
nie mam pojęcia, ona jeszcze za bardzo nie mówi i ciężko mi się dogadać z jej "miganiem" i pojedynczymi słówkami :( mam nadzieję, że niedługo się poprawi, kupiłam nowy płyn do kąpieli, podobno nie szczypiący w oczy i szampon, tabletki do barwienia wody i będziemy próbować ;)
odpowiedź 2 lipca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...