Co na ropiejące oczko niemowlaka?

Córce ropieje oczko, prawdopodobnie ma zawiane. Mała ma 2 miesiące. Co może pomóc??? Przemywam rumiankiem, ale słabo działa.
pytanie zadane 15 stycznia 2015 w 0-6 miesięcy przez użytkownika Mamacita (5,604)

20 odpowiedzi

+4 głosów
Jeżeli domowe sposoby nie pomagają, należy bezwzględnie iść do lekarza, na początek wizyta u pediatry powinna wystarczyć, będzie wiedział, co należy dziecku podać.
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
+4 głosów
Nam lekarz przepisał jakieś kropelki Nazwy nie pamiętam Ale i przydały się i mi też kiedy mi oko spuchnęło
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+4 głosów
Mały niemowlak sam sobie z zaropiałymi oczkami nie poradzi, zwłaszcza gdy obudzi się ze sklejonymi powiekami. Co zrobić?
weź jałowe gaziki i nawilż je letnią przegotowaną wodą albo roztworem soli fizjologicznej. Odradzamy napar z rumianku, gdyż często uczula; Jeden gazik wykorzystuj do jednorazowego użycia – czyli jednego ruchu czyszczącego oko. Jeśli będziesz musiała przemyć ponownie to samo oko, użyj kolejnego gazika; przemywaj zawsze w kierunku od zewnętrznego kącika do wewnętrznego, czyli w kierunku nasady nosa.
Starszy niemowlak łatwiej zniesie zaropiałe oczy. Gdy coś będzie mu w oku przeszkadzało, po prostu energicznie przetrze je dłonią, ale wtedy oprócz starannego przemycia oczu dziecka, wyszoruj mu również dłonie, bo przeniesie na nich bakterie dalej – zakazi zabawki lub „przekaże” rodzeństwu. Leczenie ropiejących oczu niemowlęcia Jeśli zaropiałe oczka pojawiły się raz i udało ci się je „oczyścić”, a sytuacja się nie powtórzyła, możesz uznać, że problemu już nie ma. Ale gdy oczka nadał ropieją, nie czekaj, aż to samo minie. Bo nie minie i może rozwinąć się w groźną infekcję. W przypadku infekcji bakteryjnej, niezbędne jest zastosowanie miejscowego antybiotyku, np. w kroplach lub maści. Nie wolno stosować żadnych preparatów na własną rękę, bo oczy niemowlęcia są wyjątkowo delikatne. Należy również pamiętać, że leki do oczu mają krótki okres przydatności po otwarciu i tak naprawdę każda infekcja powinna być leczona nowymi preparatami.
Co robić, gdy niemowlę ma niedrożny kanalik łzowy- Konieczna jest konsultacja u okulisty. Lekarz może zalecić wykonywanie kilka razy dziennie masażu worka łzowego, który pomoże udrożnić drogi łzowe. Sytuacja powinna minąć, zanim dziecko skończy rok. Jeśli jednak kanalik łzowy pozostaje nadal niedrożny, potrzebny będzie zabieg przedmuchanie kanalika łzowego. Trwa zaledwie kilka minut. Jest nieprzyjemny dla dziecka, ale nie sprawi mu bólu.
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+4 głosów
rumiankiem nie powinno się robić zapytaj lekarza.
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+3 głosów
przemywaj wacikiem umoczonym w przegotowanej wodzie. Jeden wacik na jedno oczko. I koniecznie od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, nigdy odwrotnie. Możesz też wodą fizjologiczną przemywać.
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+4 głosów
Ja przemywam świetlikiem ropiejące oczka. A jak to by nie pomogło to do pediatry lub okulisty.
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
+2 głosów
Systematyczne przemywanie solą i rumiankiem
odpowiedź 1 września 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
0 głosów
Kiedyś pomogla nam sol fizjologiczna.
odpowiedź 20 grudnia 2015 przez użytkownika irena_mmm (120,823)
0 głosów
Ssol fizjologiczna
odpowiedź 28 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
rumianek  sprzyja namnażaniu się bakterii, kup ziele świetlika w aptece
odpowiedź 30 lipca 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...