jak przestawić dziecko z pieluchy na majtki?

pytanie zadane 20 września 2014 w 2 lata przez użytkownika silvla740 (294)

18 odpowiedzi

+9 głosów
Najlepiej w lato. Otóż po podwórku dziecku ściągasz pieluchę i lata na gołą pupcię w majteczkach. Moja córka jak w domu jej tak zrobiłam to leciała ciągle na nocnik - nawet jak nic nie chciała zrobić.
Ale warto mieć wtedy nocnik pod ręką.
odpowiedź 20 września 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+8 głosów
Ja póki co synka przyzwyczajam do nocnika ale jeszcze jest mały więc luz. Opiszę Ci jednak jak ja robiłam z córą. Mianowicie zaczęłyśmy w maju bo już było ciepło i najpierw nie zakładałam jej w domku oczywiście nie raz miałam powodzie w domu, ale się co kawałek pytałam. Jej totalnie nie odpowiadał nocnik więc poszłam z nią i kupiłam nakładkę taka jaka jej się podobała, podnóżek by mogła trzymać nóżki. I tak małymi kroczkami zaczęła łapać. Kolejny etap to było wychodzenie na dwór oczywiście brałam po 3-4 zmiany majtek spodenek. I też mówiłam że jak jej się zachce to poleje trawkę. Za parę dni uznałam że zdjęcie na drzemkę będzie oki i tak kupiłam te takie zabezpieczenia na materac, i dodatkowo kładłam jej podkład poporodowy. Przed drzemką siusiała i jak tylko sie obudziła też szłyśmy. I taki schemat opanowałyśmy do września. Już sama pięknie wołała. Więc we wrześniu uznałam że czas na nocki i nie powiem było najcieżej bo ona przed snem piła więc lipa i do tej pory pamiętam że pierwszej nocy przebierałam ją 6 razy. Potem wpadłam na pomysł że zanim ja się położę spać to ją będę wysadzała na śpiocha i tak robiłam parę miesięcy sadzałam ją i ona robiła. A potem już potrafiła się sama obudzić i wołać że chce siusiu.
Najlepszym czasem jest ciepełko na dworku
odpowiedź 21 września 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+8 głosów
Wszyscy piszą że najlepiej latem ,ja z córką próbowałam latem i nie szło i nauczyła się zimą ;)
ja najpierw zaczęłam sadzać na nocnik ale mimo to, nadal córka chodziła w pampersie. sadzałam po drzemce, po obiedzie , po piciu itp. ważne jest żeby dziecko oswoiło się z nocnikiem ale wiedziało do czego to służy. tzn nie dawałam ngdy małej nocnika do zabawy. nie trzymałam tez długo, dziecko nie powinno na nocniku siedzieć dłużej niż 3-5 minut to już max. nie zrobi trudno. nie dawałam zabawek na nocnik i od początku uczyliśmy, że nocnik stoiw łazence nie w kuchni, nie w pokoju, nie przed tv itp.
Później puszczałam w domku bez pampersa. i pytałam co jakiś czas. Stosowałyśmy tablice z magnesami, jak dziecko usiadło na nocnik i zrobiło siku dostalo magnesik.
Z pomocą przyszedł nam żłobek, córcia widziała  starsze dzieci i sama chciała załatwiać się na nocnik.
Dobre moga okazać się też tzw majtki treningowe. dziecko wie że nie ma pieluszki ale majteczki mają ceratkę, więc nie masz powodzi w mieszkaniu.
natomiast pampersa na noc odstawiliśmy rdopiero jak córka miała 2,5 roku. ale to dużo sytuacji się na to złożyło. to był moment, że ona po prostu kjuż sama powiedziała, żemam jej nie zakładać i już.

przede wszystkim nic na siłę, żebyś dziecka nie zraziła  nigdy nie krzycz na dziecko , nie mów co zrobiłeś, nie ośmieszaj go, nie mów że teraz ktoś się będzie z niego śmiał itp. raczej chwal i nagradzaj jak zrobi siku.
odpowiedź 21 września 2014 przez użytkownika Judyta (3,908)
+9 głosów
A myślicie, że półtora roczne dziecko nauczy się korzystania tylko z nocnika???
Myślę o tym, aby zakładać jej tylko majteczki i spodenki - ubierać ją tak jak dotychczas, ale bez pampersa.
Czy mała by zrozumiała, że trzeba wołać o nocnik?
odpowiedź 22 września 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+8 głosów
Mama Wi najpierw na pewno nie bedzie wołać bo nie wie o co chodzi ale jeśli w ciągu dnia zaczniesz ją na czuja sadzać to z czasem zrozumie. Moja miała niecałe dwa latka jak zaczęłyśmy. Szybko załapała
odpowiedź 22 września 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+9 głosów
Ale powiem Ci, że jak w lato w ciągu dnia po domu ściągnełam jej pieluchę to latała na nocnik. Może zbyt często ale zdarzyło się pare razy że zrobiła siku i ani razu na podłogę nie nalała.
odpowiedź 22 września 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
to tym bardziej kontynuuj to
+8 głosów
Sadzać jak najczęściej na nocnik i za każdym razem gdy dziecko zrobi siku bić brawo i chwalić tylko nic na siłę z czasem dziecko skuma o co chodzi i samo będzie chciało siadać.
odpowiedź 5 października 2014 przez użytkownika monika1985 (2,046)
+8 głosów
mojej córeczce zajęło to 1 dzień. ściągnęłam jej pieluchę załozyłam majteczki i szerokie przewiewne spodenki - gdy się posikała majtały jej takie mokre i zimne po nóżkach co pewnie przyjemne nie było - po kilku razach sama poszła do toalety :)
odpowiedź 5 października 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
+9 głosów
to ciężka przeprawa czasami, trzeba dużo cierpliwości. najlepiej nie na siłę, ale mami kroczkami.
odpowiedź 7 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+7 głosów
my przestawiliśmy córkę w okresie letnim
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika mama_28 (59,613)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...