jak ubieracie wasze maluchy?

Jak ubieracie maluchy? modnie czy wygodnie? stonowanie czy kolorowo?
Ostatnio panuje trend na ubieranie dzieci w miniaturki ubrań jak dla dorosłych i ja też mam do tego słabość. Jednak moja 3,5 letnie córka skutecznie się buntuje. Bo ona nie chce czarnych leginsów choćby najpięniejszych, czy bordowego płaszczyka. Ona chce różowy z cekinami i z myszką minnie. Taki jak dla mnie okropny tandetny. I bardzo długo mnie to irytowalo ale jakiś czas temu zadałam sobie pytanie: kurcze jak nie teraz to kiedy? przecież za chwilę sama będzie chciała takie ubrania. I nie zawsze ale np. do przedszkola pozwalam jej ubrać różową tiulową falbaniastą spódnice, różową cekinowobrokatową bluzkę i sciekle różówe rajstopki.
pytanie zadane 18 września 2014 w 3-4 lata przez użytkownika Judyta (3,908)

22 odpowiedzi

+11 głosów
Ja ubieram córe by jej było wygodnie, zwłaszcza do przedszkola czy na podwórko. Ale gdy są okazje: ślub, chrzciny ubieram ją ślicznie i cudnie i staram się wtedy modnie. Ale należy pamiętać że to są tylko dzieci i powinno im być wygodnie. Dzieci i tak mają coraz mniej tego dzieciństwa, więc nie twórzmy z nich małych starych, tylko niech to będą dzieci :)
odpowiedź 19 września 2014 przez użytkownika aniunia811 (48,406)
+11 głosów
Nie ubieram córki tak jak kopia dorosłego. Ubieram ją w kolorowe rzeczy. Czasem nawet się zdarzy, że ma np. chłopięcą bluzeczkę - bo lubi niebieski kolor oraz skarpetki :)
odpowiedź 19 września 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+11 głosów
Ja też jestem zdania, że jeśli tylko dziecko chce nosić jakieś konkretne ubrania to dlaczego nie? Jak nie teraz to kiedy?
odpowiedź 20 września 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+11 głosów
Ja ubieram kolorowo i modnie
odpowiedź 30 września 2014 przez użytkownika SuperMama (1,448)
+11 głosów
dla mnie najważniejsze jest aby było wygodnie, choć córka upiera się że w przedszkolu w spódniczce jest bardzo dobrze :) nie zmuszam jej do niczego, już standardem stało się poranne pytanie "spodnie czy spódniczka". Dużo u nas krzykliwych kolorów tzw. "tęczowych" - dla mnie pstrokatych, ale skoro tak lubi :)
odpowiedź 8 października 2014 przez użytkownika Alicja (23,569)
+10 głosów
ja ubieram różnie, ale nie całą córkę na różowo bo tego nie cierpię, staram się by dziecko nie wyglądało bardzo poważnie ale żęby też nie wyglądało jak sztuczna lalka barbie błyszcząca  i różowa ...   synka też w dziecięce ubranka, wiadomo jak jest uroczyśtośc to koszula z kołnkiezykiem  a tak to najczęściej jest wygodny dres, lużne spodnie bluzka.
odpowiedź 8 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+11 głosów
Jak ja kcham ubierac syna. Ma cztery lata i zer buntu w tym zakresie. Corka to nie lubi skarpet, a podkolanowki, t ma za luzna gumke w getrach, a o spodniach moge zapomniec, bo sa CHLOPCOWE. :-) ale mam dla niej ubrania rozne i kopie doroslych i dzieciece. Jako pieciolatka nosi i takie i takie. I czasem np naklada emu (blyszczace!) Do dresow z tygryskiem... ;-)
odpowiedź 3 stycznia 2015 przez użytkownika sylwiaa (15,677)
+9 głosów
Moja córka chciała ubierać się w zależności jaki trend był w przedszkolu, a teraz w szkole. W przedszkolu musiała być spodniczka/sukienka do tego rajstopy lub gerry. Teraz znów tylko spodnie lub legginsy. Kolory czy obrazki tu nie ma dla niej znaczenia.
odpowiedź 3 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+9 głosów
My stawiamy przede wszystkim na wygodę. Córka ma 15 miesięcy i głównie ubieram ją w koszulkę i legginsy. Miała masę ubranek, które były prześliczne, ale w ogóle nie praktyczne. Niewygodne dla dziecka. Jeśli chodzi o stylizacje modowe, owszem są one bardzo ładne, ale swojego dziecka bym tak nie ubierała. Ja mogę się bawić w coś takiego, ale ona tego nie rozumie i jej ma być przede wszystkim wygodnie!
odpowiedź 3 stycznia 2015 przez użytkownika Monia8510 (29,845)
+8 głosów
A ja kupuję różowe ciuszki bo jak nie teraz to kiedy.
odpowiedź 11 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...