zabawy z naszego dzieciństwa

może trochę wspomnień , nie zawsze pamiętam jak dane zabawy się nazywały jakie były ich reguły np ostatnio zastanawiałam się jak nazywa się zabawa gdzie rzuca się o ścianę piłkę i się przez nią przeskakuje , znajoma mi podpowiedziała że to był król ale dalszych zasad nie pamiętam. wiele jest takich zabaw, napiszmy jakie to zabawy i krótki ich opis  . Miłej zabawy
pytanie zadane 20 września 2013 w Inne przez użytkownika mama Milena (50,647)

38 odpowiedzi

+19 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Guma do skakania, skakanka, hulahop, ciuciu babka, podchody, chowanego, ganianego, rysowanie kredą po chodniku, klasy, w szkołę, w dom, w sklep, w pocztę, babajaga patrzy i nie znam nazwy tej zabawy ale chodziło o robienie gniazd( ze skoszonej trawy) kamyki to jajka były kurki i lisek a lisek miał za zadanie wykradać jajka kurki musiały oczywiście spacerować ale i pilnować jajek- uwielbiałam tę zabawę.
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
wybrane 2 listopada 2013 przez użytkownika mama Milena
oj pamiętam gumę do skakania te zawody między dziewczynami na boisku szkolnym ;-)
+22 głosów
- guma do skakania ( było wiele ale hmm nie pamiętam, tydzień ma ... siódemki, trójki)
- skakanka ( skakało się i rzucało za siebie - nazwy nie pamiętam i celu tej zabawy)  , na skakance też się bawiło że  osoby kręcą jedna skacze i przywołuje innych , jedna osoba kreci w kółko skakanka inni są ustawieni  w koło i przeskakują
- podchody ( zabawa  w chowanego grupami z malowaniem strzałek)
-  w chowanego ( a wyliczanka jak brzmiała ze nie można się po bokach chowac? ktoś pamięta? )
- na trzepaku ( baba jaga patrzy i robienie figur - nie można było się ruszyć)
- jakaś zabawa na trzepaku że jak sie nie dotykało ziemi to nas nie mógł ktoś złapać a jak dotykaliśmy ziemi to nas mogli łapać ?????
-  klasy ( rysowanie kreda ludzika rzucanie kamyczkiem i skakanie)  
-
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+20 głosów
Tak jak u ciebie, guma do skakania, klasy, zabawy na trzepaku, malowanie kredą na chodniku, bawienie sie z kolezankami w dom, zakopywanie skarbów w ziemi (pamiętniki).
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+21 głosów
no właśnie pamiętniki, wpisy znajomych mam go do dzisiaj często czytam super sprawa, a jaka była radość jak sie nauczyciel wpisał :-) były tez złote myśli i wymiana karteczkami szkoda że nie mam go, nie pamiętam co się z nim stało
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+22 głosów
Ja oczywscie pamiteamm skakanie przez gume, gre w klay, zbijaka, budowanie baz na drzewach albo pod drzewami gdzies w krzakach, tez mialam zeszyty z pytaniami typu 'lubisz mnie, ulubiona piosenkarka itp, pamietnik, wiem ze zbeiralismy plakaty, a moj mlodysz brat zbieral tazo a pozniej pokemony :)
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+19 głosów
Guma, klasy, skakanka, dwa ognie, gdy bylo nas więcej na podwórku, albo w węża
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+20 głosów
a w wężu jakie były zasady, plakaty tez zbierałam ;-)
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+21 głosów
Przypomnialo mi sie zebawilam sie z bratem w szkole! Ja bylam nauczycielka on uczniem, mielismy nawet dziennik lekcyjny :)
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+22 głosów
I jeszcze gra w piłke rysowalosie kolo na cztery dzielilo i pilka taka do siatki gra nazywala sie "w czache" ale nie pamietam o cochodzilo dokladnie ;/ chyba zeby z kolka nie wyjsc wiem ze calymi dniami w to gralismy.
Szkoda ze teraz dzieci to glownie komputer :(
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika sylwia n (12,526)
+20 głosów
ha! rzeczywiscie- tez to pamietam i tak zgadza sie ta zabawa to KRÓL! zasady???;/ z tym bedzie gorzej, ale cvhyba chodzilo o poziom wysyokosci i o to ze kto przeskoczy gra dalej:)
zabaw i pomysłow bylo mnostwo.
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika mary (11,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...