W jakim wieku wasze dziecko pojechało pierwszy raz na obóz (2- lub 3-tygodniowy)?

Synek kończy w tym roku 8-lat, uległam mężowi i zapisałam go na ponad 2 tygodniowy obóz harcerski. Martwię się jak on da sobie tam radę i czy nie będę musiała go wcześniej z tamtąd odbierać. Wyjeżdżają dośc daleko od Warszawy i nie będę miała możliwości jechania do niego w odwiedziny w połowie turnusu. Jak to u was było z pierwszym wyjazdem?
pytanie zadane 24 czerwca 2014 w Powyżej 4 lat przez użytkownika niezalogowany

29 odpowiedzi

+10 głosów
Mój syn ma niecałe 6 lat więc jeszcze nie wyjeżdżał na tak długo beze mnie.
Będziesz dawała dziecku telefon? W jaki sposób będziesz się z nim kontaktowała?Jakie jest nastawienie dziecka do wyjazdu? Jedzie z nim jakiś kolega?
odpowiedź 25 czerwca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
Telefonu chyba nie będę mu dawać-jedzie na obóz harcerski, a raczej zuchowo-harcerski. Mały chodzi na zbiórki harcerskie i z tą drużyną jest ten wyjazd. Myślę że kontakt będzie poprzez tel. do druha lub druhnę bezpośrednio opiekującą się zuchami. Co do nastawienia to sam chciał jechać. Miał z nim jechać kolega (znany jeszcze z przedszkola), ale się wycofał. Ale z tego co wiem będzie tam jego koleżanka z innych wspólnych zajęć. Póki co nadal jest nastawiony pozytywnie co do wyjazdu. Mam nadzieję, że to się nie zmieni i nie będę musiała zabierać go z tamtąd po kilku dniach.
+9 głosów
Mój syn jest w wieku Twojego syna i szczerze powiem, ze sam jeszcze nie wyjeżdżał. Moglam zapisac go na obóz, ale znam swoje dziecko i wiem, ze bardzo by tesknił i musiałabym zabierac go wcześniej. Na obozy jeszcze przyjdzie czas
odpowiedź 25 czerwca 2014 przez użytkownika daracz (48,398)
+11 głosów
mysle ze to głownie zalezy od tego czy dziecko jest emocjonalnie gotowe, jesli syn mówi ze chce jechać, i jest stanowczy to nie masz powodu do obaw. 8 latek jest juz samodzileny wiec w innych sprawach na pewno sobie poradzi. dziecko tez wyczuwa obawyy rodziców, jesli bedziesz mowic ze się boisz czy sobie poradzi, ze bedziesz tesknic, ze to długie rozstanie to na pewno chłopiec zwątpi w siebie i będzie twoje obawy bardzo przeżywał. lepiej utwierdzac dziecko w tym ze sobie da radę, ze to tylko 2 tygodnie, ze bedzie super zabawa itp.
odpowiedź 26 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+10 głosów
Jeśli syn jest pozytywnie nastawiony i chce jechać to nie powinno być problemów :)
Trzymam kciuki za syna!
odpowiedź 26 czerwca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+9 głosów
Właśnie w wieku 8 lat pojechalo dziecko na obóz, wcześniej nie chciał i opierał się trochę więc stwierdziłam, że nic na silę. Jak miało 8 lat dziecko samo postanowiło jechać i był bardzo zadowolony:)
odpowiedź 10 lipca 2014 przez użytkownika olzak (404)
+9 głosów
Takie zuchy są tam pilnowane i mają lepiej niż harcerze :)
Mają ultimatum, bo są młodsi ;)
Wiem coś o tym, bo sama byłam harcerką i organizowaliśmy obóz.
odpowiedź 29 sierpnia 2014 przez użytkownika MamaWi (53,285)
+10 głosów
7 lat.
bardzo sie stresowałam, ale była to absolutnie swietna decyzja.
radosc i duma tylko to mi przychodzi do głowy:)
odpowiedź 4 grudnia 2014 przez użytkownika mary (11,690)
+9 głosów
takie obozy jeszcze długo przed nami,
odpowiedź 17 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+9 głosów
wszystko przed nami
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+10 głosów
Moje dzieci są jeszcze małe, ale odpowiem z punktu widzenia opiekuna na obozach i organizatora - są dzieci (sama miałam pod opieką) 6letnie, które są w stanie być na obozie 5-7 dniowym bez kłopotu, a miałam przypadek dziecka 10letniego, które nie umiało się odnaleźć(choć był z dobrym kolegą) na tygodniowym obozie. Zatem zdecydowanie zależy to od dziecka. Proponuję również, żeby rodzic podchodził do tego raczej z entuzjazmem, żeby dziecko nie widziało jego obaw, które naturalnie i tak będą ;)
odpowiedź 30 grudnia 2014 przez użytkownika sylwiaa (15,677)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...