jak rozpoznac alergie?

W jakim miejscu i jak ma wygladac ? To beda krostki, propki czy plamki?
pytanie zadane 19 marca 2014 w Inne przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

19 odpowiedzi

+9 głosów
Symptomy zmieniają się w zależności od spożytego produktu. Najczęściej są to jednak: wymioty, biegunki, bóle brzucha, zmiany skórne, wypryski, obrzęki ust i języka (obrzęk naczynioruchowy), zmiany zapalne, astma oraz różne infekcje.
Więcej możesz poczytać na tej stronce bardzo fajna... .http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/zywienie-dzieci/alergie/jak-radzic-sobie-z-alergia-pokarmowa
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika ewkavip (9,285)
+8 głosów
w sytuacji spożycia konkretnego produktu, pyłków czy kurzu, to może być uciążliwy katar, trudności z oddychaniem, które w dalszej perspektywie mogą zamienić się w astmę, swędzące, bolące oczy,łzawienie ropienie, zmiany skórne, krostki, pokrzywka, swędząca, atopowa skóra i wiele innych. wszystko zależy od tego, co było przyczyną uczulenia, a jak wiadomo w dzisiejszym świecie może uczulić prawie wszystko...
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika anula (635)
+6 głosów
Nie ma.jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.
Uczulić może wiele rzeczy i za każdym razem może to wyglądać inaczej. Mogą to być chrostki, może być katar, kaszel.lub duszności. Nie ma reguły.
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+7 głosów
A jak oczy swędzą i łzawią to może być to oznaka alergii??coś mam ostatnio problemy z tym a zapisy do lekarza za rok!!!
odpowiedź 8 maja 2014 przez użytkownika magnolia (484)
+6 głosów
moje nie miały alergi
odpowiedź 23 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+8 głosów
Magnolia, jak oczy łzawią i swędzą to może być zapalenie spojówek albo alergia na trawę, pyłki. Warto iść do okulisty.
odpowiedź 24 czerwca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+6 głosów
alergia może różnie się objawiać, zazwyczaj to krostki, suche miejsca oczywiście jeżeli chodzi o alergię skórną
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+7 głosów
jedynie wiem że skaza białkowa objawia się np. szorstkimi policzkami.
odpowiedź 18 grudnia 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+5 głosów
Wysypkę alergiczną u niemowlaka mogą powodować alergia pokarmowa albo uczulenie na roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt czy pyłki roślin. Częstym alergenem są także substancje drażniące wchodzące w skład detergentów i kosmetyków dla dzieci. Wysypka na tle alergicznym często przybiera formę pokrzywki. Objawem jest pojawienie się płaskich, wyraźnie zarysowanych bąbli. Pokrzywka może występować na całym ciele, z reguły uwidacznia się na brzuszku, rękach i buzi. Objawy towarzyszące wysypce alergicznej zależą od przyczyny alergii. Z reguły jednak wysypka alergiczna wywołuje świąd, dlatego dziecko jest niespokojne i rozdrażnione. Mogą z nią współwystępować takie objawy, jak ból brzucha, katar, kaszel, duszność, kolka, nudności, wymioty. Alergiczne zmiany skórne można smarować maścią łagodzącą świąd. Leki antyhistaminowe może przepisać wyłącznie lekarz. W alergii pokarmowej konieczne jest wprowadzenie diety eliminacyjnej, a w innych typach alergii unikanie czynnika uczulającego.
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba alergiczna, na ogół warunkowana genetycznie. Skóra atopowa u niemowląt jest bardzo sucha, łuszczy się, mogą pojawiać się na niej małe grudki lub zmiany o charakterze rumieniowym. Wysypka u niemowlęciazwykle pojawia się najpierw na policzkach, a potem na całej buzi. Wraz z rozwojem choroby zmiany skórne obejmują zgięcia łokci, zgięcia podkolanowe i całe ciało. Skóra w miejscach zmian może ulegać ściemnieniu. Wysypce atopowej często towarzyszy świąd. Jak można ulżyć dziecku? Poprzez systematyczne nawilżanie i natłuszczanie skóry. Czasami konieczne jest leczenie sterydami, ponieważ z powodu silnego świądu dziecko może się drapać i powodować u siebie rany.
odpowiedź 15 marca 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+6 głosów
Zależy o jaką alergię Ci chodzi - pokarmową, kontaktową, sezonową? Jest wiele różnych symptomów alergii, może to być np. wzdęcia, uciążliwe kolki, wyprysk. Starsze dzieci mogą po zjedzeniu uczulającego produktu dostać nawet ataku duszności lub obrzęku gardła.
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika marrika (29,451)
edycja 4 kwietnia 2015 przez użytkownika marrika
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...