Komunia tuz tuz..ale co teraz kupic dziecku?

Dostalismy zaproszenie na komunie do kuzyna naszego syna i sie zastanawiam,co teraz na komunijnych listach zyczen kroluje?wiecie,bylyscie moze ostatnio?? ja ostatnio no komunii bylam 12lat temu u brata i to tyle.. czy nadal sie daje konwalie??
pytanie zadane 14 marca 2014 w Inne przez użytkownika monnalisa (1,524)

16 odpowiedzi

+6 głosów
To wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Konwalie jak najbardziej pasują, mnie też się kojarzą z komunia:)
W ubiegłym roku byłam na komunii chrzesniaka, kupiłam mu tablet ale tylko i wyłącznie dlatego, że rodzice zasugerowali mi taki prezent. Nie są zbyt zamożni i stwierdzili, że nie będzie ich stać na zakup komputera, a dziecko coraz częściej musi korzystać z niego w celach dydaktycznych.
Ja planowałam zapisać chrzesniaka na roczny kurs angielskiego, ale rodzice powiedzieli że to niezbyt dobry pomysł, bo nie będzie kto miał jeździć z dzieckiem na lekcje. Szkoda, bo wg mnie to był fajny pomysł na prezent.
Z tego co się słyszy, to z roku na rok dzieci dostają na komunię coraz to droższe prezenty: quady, aparaty, laptopy, wypasione telefony. Dla mnie to przesada.
odpowiedź 14 marca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
Nie wydaje  mi się, aby kurs jezykowy był dobrym prezentem komunijnym. Po pierwsza prezent musi sprawić dziecku przyjemność, po drugie fundowanie nie swojemu dziecku kursów jest ingerowaniem w proces wychowywania i naruszaniem roli rodziców
Oczywiście kupno kursu byłoby uzgodnione z rodzicami. Zawsze jak kupuję prezent konsultuję to najpierw z rodzicami,.oni wiedzą co jest najbardziej potrzebne dziecku.
Masz rację, że prezent powinien sprawić dziecku przyjemność. Skąd wiesz, że w tym przypadku o którym pisałam tak by nie było?
+6 głosów
W zeszłym roku syn naszych sąsiadów miał komunię i dostał same pieniądze.Rodzice kupili mu za to tableta,rower,łóżko i jeszcze na łańcuszek złoty zostało.
odpowiedź 14 marca 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+6 głosów
Złośliwi uważają, że bez kłada nie ma co iść na komunię. Serio ja dałam pieniądze+ książkę o świętej Wiktorii + kolczyki srebrne Można się domyślić, że do komunii szła dziewczynka o imieniu Wiktoria
odpowiedź 18 marca 2014 przez użytkownika kalafior (823)
+6 głosów
Najlepiej nie przesadzac z prezentem, bo na kolejne okazje, okaze sie ze trzeba kupic samochod juz. Proponuje lancuszek zloty z bozia lub krzyzykiem.
odpowiedź 22 marca 2014 przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)
+5 głosów
moim zdaniem można dać taki prezent na jaki cię stać, a kwiaty to też według twojego uznania. uważam ze teraz niektórzy przesadzają i to baaardzo z tymi prezentami. komunia to jest przyjęcie sakramentu a nie zbieranie kosztownych prezentów.
odpowiedź 24 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+5 głosów
W dzisiejszych czasach myślę, że trochę się przesadza z kwotami jakie przeznacza się na prezenty, innych stać, drugich nie. Dzieci potem się chwalą co kto dostał a te które dostają mniej wartościowy prezent mogą czuć się w jakiś tam sposób pokrzywdzone wśród rówieśników. Osobiście nie chciałabym aby moje dzieci dostawały drogie prezenty na komunię. Bo potem wiadomo, idąc do kogoś kto wcześniej kupił drogi prezent ma się problem jak kogoś nie stać.
odpowiedź 3 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+4 głosów
Ja uważam ze prezen to jednak prezent. Ostatnio byliśmy na komuni na której tylko my wyskoczyliśmy z porezentem, ale po czasie dziewczynka nam bardzo podziękowała bo aparat od nas ma i jej służy a pieniądze wzieli rodzice i nic za to nie kupili.
odpowiedź 2 marca 2015 przez użytkownika teresa211186 (19,943)
+4 głosów
Można podarować chłopcu: laptop, drukarka urządzenie wielofunkcyjne, czytnik kart, rower wyczynowy, deskorolkę, rolki, sprzęt militarny (noktowizor, scyzoryk, lornetka, latarka, ubranie, buty)
https://www.militaria.pl/
http://www.nabiegowkach.pl/Sprzet/Gdy-brak-sniegu/Rolki-terenowe-prawie-wszystko-co-warto-o-nich-wiedziec.html
http://portalaktywni.com/aktualnosci/galeria-zdjec/landroller/zdjecie-15536/#gallery
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+4 głosów
Wszystko co drogie. Komputery, łańcuszki złote, laptopy, telewizory, aparaty, rowery, telefony, tablety i pieniądze. A pytając się taty co kiedyś dostał na komunię to powiedział, że czekoladę i zegarek.
odpowiedź 8 czerwca 2015 przez użytkownika pink086 (69,232)
+4 głosów
jak byłam ostatnio, to chłopiec dostał tableta, komórkę, ferbiego, rower, zegarek - taki wypasiony, mnóstwo kopert i słodyczy. Ja mu dałam biblię w obrazkach, czekoladę i 100 zł w kopercie. Dodam, że nie byłam nikim z rodziny.

A konwalie to chyba bardziej dla dziewczynek.
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...