Ząbki są luźno i niesymetrycznie rozmieszczone, czy to się samo wyrówna?

Mój synek ma 14 miesięcy i 8 ząbków. Szczeliny między nimi są dosyć spore. Lewa dwójka jednak bardzo odstaje od jedynki. Dziś zobaczyłam, że pchają się trójki górne, a wiem, że powinny najpierw wyjść czwórki. Czy jak pojawią się wszystkie mleczaki, to odległosći miedzy ząbkami zmaleją ? Czy powinnam iść z dzieckiem do dentysty? Ząbki są białe i regularnie je myjemy. Proszę o podpowiedzi co robić... Dziękuję.
pytanie zadane 12 marca 2014 w 1 roczek przez użytkownika GagulaW (450)

9 odpowiedzi

+4 głosów
Najważniejsze,że myjesz zęby z dzieckiem.Teraz i tak Ci nic dentysta nie poradzi bo to mleczaki są.Mój syn też miał przerwy w ząbkach ale to nie przeszkadza a teraz ma 11 lat i stałe zęby i potrzebuje aparat bo zęby nie mają miejsca.Więc się nie przejmuj na zapas.Pamiętaj tylko,że zęby mleczne też się leczy  aby były zdrowe i na długo takie zostały. Serdecznie pozdrawiam.
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika Ancia272 (1,608)
Spotkałam się z odstępem między jedynkami, ale nie między pozostałymi ząbkami, stąd moje pytanie. Troszkę się uspokoiłam. Dziękuję Ci bardzo ;) Pozdrawiam.
Mleczne ząbki są mniejsze i jak piszesz nie wszystkie Twój synek ma.Wszystko będzie inaczej jak będą wszystkie.Głowa do góry.
Oby ;) Dzięki
+4 głosów
Buzia dziecka rośnie, rośnie też szczęka. Przerwy między ząbkami się powiększają, ale to się unormuje jak pojawią się stałe ząbki. Smoczki w butelkach na pewno mocno działają na wykrzywiający się zgryz.
odpowiedź 12 marca 2014 przez użytkownika mamuska (1,378)
Synek pije z butelki i cumka smoczek, ale zgryz ma raczej prosty, tyle że ze sporymi przerwami... Faktycznie - szczęka się powiększy, więc ząbki się pomieszczą ;) Dziękuję !
+1 głos
mleczaki zawsze wyrastają tak że są pomiedzy nimi odstępy, pózniej przy zębach stałych trzeba kontrolowac i doszukiwac się wad, a teraz nie masz się czym martwić:)
odpowiedź 27 czerwca 2014 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+1 głos
najlepiej by dentysta ocenil to, lepiej zapobiegac niz później synek ma miec problemy z ząbkami
odpowiedź 10 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+1 głos
gdy mleczaki wypadną to się zmieni ,zapytaj dentystę najlepiej
odpowiedź 26 maja 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+1 głos
ja bym się udała to lekarza dentysty i sprawdzila problem. Doradziła sie
odpowiedź 26 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
dziękuję ☺ u dentysty byłam z synkiem rok temu jak powstał problem.... teraz juz temat nieaktualny
+1 głos
teoretycznie się wyrówna, jeszcze jest mały, nie ma wszystkich mleczaków. Zacznie reszta wyrastać, to prawdopodobnie i zęby zaczną się powoli ściskać ;) No i stałe zęby są z reguły większe niż mleczne, więc przyda się ten zapas :)
odpowiedź 27 maja 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
dziękuję ☺ ale temat nieaktualny, bo z przed roku. Synek ma już wszystkie mleczaki i ma prawie 2,5 roku ☺
jeżeli nieaktualny, to proszę go zamknąć ;) pozdrawiam :)
0 głosów
Może się wyrówna ja bym jeszcze czekała.
odpowiedź 7 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Dziękuję wszystkim za opinie. Pytanie zamieściłam prawie 2 lata temu a do dziś do mnie docierają odpowiedzi. Ząbki już z rok temu ładnie się ułożyły.  Pozdrawiam. Gosia.
odpowiedź 7 stycznia 2016 przez użytkownika niezalogowany
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...