czy ważne są dodatkowe zajęcia w przedszolu? jeśli tak to jakie i dlaczego ?

dodatkowe zajęcia są bardzo kuszące dla rodziców i dla dzieci, zastawiam się jednak czy np. j. angielski nie jest stratą czasu ponieważ dziecko jest małe, a kontakt z tym językiem zbyt rzadkim by mogło coś dziecko z niego wynieść. Ilość zajęć dodatkowych posiada też określoną liczbę w tygodniu. Tyczy się to każdego rodzaju zajęć dla dzieci.
pytanie zadane 18 września 2013 w Powyżej 4 lat przez użytkownika niezalogowany

28 odpowiedzi

+16 głosów
Rytmika jest super i angielski jak dziecko lubi to też można zapisać przyda się na przyszłość
odpowiedź 24 grudnia 2013 przez użytkownika Nensi Nknk (16,752)
+14 głosów
ja uważam ze sa ważne, a szczególnie angielski, dziecko chlonie jak gąbka, a w dzisiejszych czasach angielski to można powiedzieć najważniejszy język.
odpowiedź 26 grudnia 2013 przez użytkownika bozena (55,908)
+14 głosów
myślę że są ważne uczą dzieci kreatywności rozwijają uczą myślenia zajęcia ruchowe są dobre dla zdrowia a co do jezyka uważam że ma sens tylko wtedy jak dziecko będzie się go dalej uczyło w szkole bo jak ma się uczyć tylko 2 lub3 lata w przedszkolu to moim zdaniem to strata pieniędzy
odpowiedź 14 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+14 głosów
Stratą czasu nie są, azwsze dzieci czegoś się na nich nauczą, czy rozwiną swoje zdolności. Uważam, jednak że wielu rodziców ma przerost ambicji i chce go realizować za pośrednictwem swoich dzieci> w grupie syna były dzieci czteroletnie, które nigdy nie cięły nożyczkami, czy mama wnosiła je po schodach ale za to znaly angielskie słówka, podobnie było z zajeciami dodatkowymi dzieci zapisywane były an te, na które rodzice uważali, że powinny chodzić a nie te zgodne z zainteresowaniami dziecka.
odpowiedź 31 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+13 głosów
W przedszkolu mojego syna jest j. angielski, rytmika i zajęcia z piłki nożnej- za nic nie płacę.
Syn jest bardzo zadowolony z zajęć, co tydzień uczy się nowych słówek z angielsiego. Rytmika również mu odpowiada, a o zajęciach z piłki nożnej już nie wspomnę, bo je wprost uwelbia !!!
Skoro syn jest zadowolony to ja tym bardziej:) Najwazniejsze, że jemu się podoba.
odpowiedź 27 marca 2014 przez użytkownika adata22 (32,456)
+12 głosów
Mój syn ma obecnie tylko j.angielski.W zeszłym roku miał jeszcze rytmikę i kółko teatralne i był bardzo zadowolony
odpowiedź 27 marca 2014 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+13 głosów
Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i mamą 2 dzieci. Zajęcia dodatkowe to raczej urozmaicenie czasu spędzanego w przedszkolu niż prawdziwe zdobywanie wiedzy czy umiejętności (szczególnie jeśli chodzi o języki obce). Jeśli ktoś chce efektów - powinien zapewnić dziecku zajęcia indywidualne. Jednak nie o to chodzi w wychowaniu dzieci by wtłaczać im do  główek wiedzę ale by KOCHAĆ, PRZYTULAĆ, BAWIĆ SIĘ WSPÓLNIE. Żadne zajęcia dodatkowe nie zastąpią nawet kilku chwil spędzonych z rodzicami. Pani od angielskiego nie da poczucia bezpieczeństwa, pan od rytmiki nie sprawi, że dziecko poczuje się kochane!!! Pamiętajcie drodzy rodzice!!!
odpowiedź 31 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
+11 głosów
U nas zajęcia dodatkowe były w trakcie zajęć przedszkolnych więc nie trzeba było dziecka zostawiać dłużej w przedszkolu. Uważam, że jeśli dziecko wyraża chęć, zainteresowanie takimi zajęciami to jak najbardziej jestem za.
odpowiedź 1 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+11 głosów
są ważne , dziecko lepiej sie rozwija ma kontakt z rowiesnikami, pozyteczni spedza wolny czas.
np tance , pilka nozna , j.ang , tenis , jakies kolka plastyczne , przyrodnicze
odpowiedź 10 lutego 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+9 głosów
Moja córka chodzi do przedszkola publicznego, więc niczego więcej prócz rytmiki i gimnastyki korekcyjnej nie ma. Dodatkowe zajęcia organizujemy i opłacamy dziecku popołudniu, poza przedszkolem, są to: basen, na który córka chodzi od niemowlęctwa, balet (rekreacyjny, nie wyczynowy), a także jęz. angielski i zajęcia aktywizujące połączone z nauką czytania i liczenia metodą G. Domana. Podjęcie "nauki" od niemal niemowlęctwa jest bardzo ważne, dziecko do mniej więcej 6 roku życia nabywa umiejętności bez wysiłku, jest to okres, kiedy uczy się mówić i poznaje świat, gdybyśmy mieli przez całe życie taką zdolność przyswajania wiedzy, wszyscy bylibyśmy geniuszami. Dlatego poprzez umiejętną stymulację podczas zabawy, dziecko bez wysiłku opanowuje materiał, który później, będąc w szkole będzie musiało uczyć się z mozołem.
Przykre jest tylko to, że nauczyciel przedszkolny twierdzi, że jest to bez sensu (użytkownik niezalogowany powyżej), to tylko świadczy o naszych przedszkolach - pozostawiam bez komentarza :(
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...