Mężczyzna w zawodzie opiekuna.

Szukam opieki dla chorego ojca-75 lat Opieka nad osobami starszymi kojarzona jest głównie z pracą dla kobiet. Co zatem z panami, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie w tym zawodzie? Czy przypadkiem oni nie mają więcej siły-przynajmniej fizycznej aby zająć się chorym?Zresztą chyba to też się zmieniahttps://promedica24.com.pl/aktualnosci/artykul-fakty-i-mity-o-zawodzie-opiekuna/ coraz więcej mężczyzn chce działać w tym zawodzie. Więc kogo wybrać?
pytanie zadane 16 października 2017 w Inne przez użytkownika Opakiu (130)
edycja 16 października 2017 przez użytkownika Opakiu

3 odpowiedzi

0 głosów
Mh. Idziemy dalej. Więc trzeba wycofać się że stereotypów, że facet nie może tego co kobieta. Jest równouprawnienie i każdemu należy się szansa.
Obejrzałam dużo telewizji , więc pamiętaj doświadczenie nie wiele znaczy. Pierwsze wrażenie jest ważne jak i stosunek do chorego.
odpowiedź 26 października 2017 przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)
0 głosów
Tak jak mężczyźni zaczęli zajmować się dziećmi i biorą urlopy tacierzyńskie tak samo mogą zajmować się osobami starszymi.Jeżeli podopiecznym będzie facet to czemu nie Zastanawiałabym się jeśli chodzi o opiekę nad kobietą ale to zależy od zakresu obowiązków.
odpowiedź 1 marca 2018 przez użytkownika kora (514)
0 głosów
W Polsce nadal chyba pokutuje jeszcze stereotyp, że opiekunką osoby starszej czy małego dziecka jest kobieta. Może dlatego, że kobiety są postrzegane jako te delikatniejsze i bardziej opiekuńcze. Faktem jest natomiast to, że przybywa osób w wieku podeszłym które wymagają opieki i ten rynek będzie się coraz bardziej poszerzać. Powstają nawet kierunki Opiekun medyczny (https://zak.edu.pl/aktualnosci/7889-opiekun-medyczny-----poszukiwane-osoby-w-tym-zawodzie), które kształcą osoby, które będę kompetentne do opiekowania się osobami starszymi. Jak już wspomniałam wcześniej ten kierunek nauki może być przyszłościowy, bo społeczeństwo polskie coraz bardziej starzeje się i ludzie żyją coraz dłużej. Zapotrzebowanie na specjalistów - opiekunów medycznych drastycznie rośnie a w Polsce nie ma profesjonalistów z tej dziedziny, bo większość osób woli pracować w tym zawodzie za granicą.
odpowiedź 24 maja 2018 przez użytkownika kasia00 (200)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...