zimne rączki .. jaką może być przyczyną tego?

Dwumiesięczna dziewczynka spala we wózku przykryta . Po wzięciu na ręce i rozebraniu do mycia ma zimne rączki i stópki . Czy powinnam się martwić?
pytanie zadane 12 listopada 2016 w 0-6 miesięcy przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

2 odpowiedzi

+2 głosów
Malutkie dzieci mają niedojrzały układ krążenia i stąd często mają zimne rączki i stópki. Sprawdzaj kark, jeśli jest ciepły, to maluchowi też jest ciepło.
odpowiedź 14 listopada 2016 przez użytkownika Madeleine (47,632)
+1 głos
Krew niemowlaka dwa razy szybciej przepływa przez całe ciało. Czyli dzięki czemu w miejscach takich jak Nos, uszy, rączki i nóżki to miejsce zawrócenia krwiobiegu. Krew dociera do najdalszych punktów, którymi są np. palce u rączek i zawraca. Szybkość takiego obrotu, wskazuje tętno serca, które odpowiada za pompowanie tej krwi. Dlatego więc skoro malec ma chłodniejsze np. rączki to dlatego, że krew która z taką olbrzymią prędkością dociera tam i zawraca, nie jest w stanie ogrzać tej części ciała, i dlatego nasze maluszki mają zimne rączki czy też nóżki, a nie dlatego, że jest im zimno. W czasie spaceru nie sprawdzam synkowi tylko rączek, ale głównie policzki czy okolice szyjki… Jeśli ma chłodniejsze rączki, nie zakrywam go pod szyję, bo jemu wcale nie jest zimno.  Częstym objawem poczucia zimna u dziecka jest oddawanie moczu i czkawka.
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...