co jest lepsze antybiotyk czy zastrzyki???

dzieci mojej siostry zachorowały,  a że nie chcą pić lekarstw siostra powiedziała lekarce ze zastrzyki mogą być. co o tym  myślicie? antybiotyk wiadomo źle wpływa na żołądek itp. ale zastrzyki to wielki stres, dzieci płaczą, boją się, a siostra mówiła mi że w nocy też płaczą, wołają przez sen "nie nie nie chce zastrzyku"!
pytanie zadane 10 stycznia 2014 w 2 lata przez użytkownika takitata (1,166)

24 odpowiedzi

+16 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
przede wszystkim to lekarz decyduje bo czasami jest tak że tylko zastrzyki pomogą. poza tym nie wszystkie dzieci  chętnie łykają lekarstwa pitne, doustne. wypluwają, nie chcą w ogóle, wtedy dawka wskazana przez lekarza tak naprawdę nie jest w całości przyjmowana przez dziecko. i choroba trwa i ma się dobrze:/ a zastrzyk , to zastrzyk, trafia tam gdzie powinien i robi co do niego należy. choć stres związany z ukłuciem może być duży, szczególnie gdy zastrzyk jest zawiesiną domięśniową- wtedy boli. myślę że dwa trzy ukłucia i dziecko się jakoś oswoi, nie będzie takiego stresu. poza tym zastrzyki nie wpływają tak źle na żołądek jak antybiotyk doustny.  a tak z drugiej strony gdy na siłę wciskamy malcowi łyżeczkę z antybiotykiem, ten płacze wyrywa się, a my musimy dać bo jak inaczej? to wtedy stres też jest. no cóż, i tu i tu jest wiele za i przeciw. jednak w ciężkich infekcjach za pewne wygra zastrzyk.
odpowiedź 13 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
wybrane 13 stycznia 2014 przez użytkownika takitata
+15 głosów
jejciu to nie zaciekawie a może niech spróbuje jakoś przemycać ten antybiotyk bo narażać dzieci na taki stres aż szkoda
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+16 głosów
Wiem, że zasztrzyki mogą byc bolesne, ale przy nich siostra ma pewnośc, że cała dawka zostanie przyjeta przez dzieci. Przy doustnym podawaniu leków, dzieci zcesto je zwracają, wypluwają itp. przy zastrzykach tego sie unika. Po ciągach chorobowych malucha jestem zwolenniczką podawania małym dzieciom antybiotyku w zastrzykach.Doustne przyjmowanie leków też jest stresem dla dziecka, bo jest niesmaczne, jest odruch wymiotny, zły posmak itd.

Dużo zdrówak zycze dzieciom siostry.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+18 głosów
To okropnie boli.Mój synek też raz miał i nigdy w życiu się nie zgodzę.Stres dla dziecka i rodzica ale jak nie ma innego wyjścia to trzeba to jakoś przetrzymać.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika iris08 (5,252)
+18 głosów
to wszystko zależy od choroby to lekarz powinien zdecydować co jest lepsze
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+16 głosów
dokładnie to zależy od choroby zastrzyki na pewno szybciej działają i ma sie pewność że przyjęły całą dawkę ale niestety strach i to może mieć wpływ na przyszłość :((
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+15 głosów
Mnie lekarz powiedział że zastrzyk jest bezpieczniejszy tyle tylko, że to sters dla dziecka i uciązliwośc dla rodziców bo antybiotyk podasz w domu a na zastrzyk trzeba udac się do przychodni (przynajmniej u mnie tak jest) mój antybiotyków nigdy nie brał, raz miał zastrzyki. Pomogły.
odpowiedź 30 czerwca 2014 przez użytkownika daracz (48,398)
+15 głosów
Ja wolę jak moja mała dostanie antybiotyk. Faktycznie czasem się trzeba było namęczyć itp. żeby wypiła, ale wiele leków można mieszać z herbatką, jogurtem, czy sokiem owocowym. Ja zawsze pytam przy przepisywaniu o taka możliwość i nie ma problemu. Znam jednak osobę, która stwierdziła, że na antybiotyk się nie zgodzi bo dziecko może go wypluć, lub zwymiotować. Kazała lekarce od razu zastrzyki przepisać .... dla mnie trochę chore, bo sama bym tak nie zrobiła, żeby dziecku zadawać taki ból i stres na własne życzenie i wygodę (bo nie trzeba podawać samemu, nie trzeba nawet godz. za bardzo pilnować jak mamy pielęgniarkę, która sama do domu przychodzi itp.). No ale każdy może mieć inne zdanie.
odpowiedź 29 lipca 2014 przez użytkownika Joasia30 (8,236)
Czytam i czytam bo sama właśnie jeżdżę z córeczką na zastrzyki i szukam informacji czy nie można ich zastąpić antybiotykiem.Zapewne zastrzyki sa lepsze i pewniejsze ale ja po stokroć wolę męczyć się z antybiotykiem żeby je dziecko połknęło niż serwować jej te zastrzyki domięśniowe które dużo bardziej bolą, niż połknięcie lekarstwa.Mała cały dzień mi płaszcze, prosi żebym jej nie zawoziła na zastrzyk,, przed wyjściem do szpitala jest aż sina z przerażenia nie wspominając o stresie jaki ja też przechodzę, bo jak każdą matka przezywam to razem z nią.Nawet dorosły czasem panicznie boi się zastrzyków a co dopiero małe dziecko.....
+13 głosów
zgadzam się, to lekarz decyduje co jest lepsze dla malucha. Wszystko zależy od choroby.
odpowiedź 15 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
+12 głosów
Moja córka mając niewiele ponad rok złapała jakąś infekcję, byliśmy wtedy u teściów, więc do naszego pediatry daleko, co robić? Pojechaliśmy na pogotowie, bo wysoka gorączka ponad 39, a tam pani doktor przepisała antybiotyk - zinat. Nie wiem, czy znacie, nawet mnie wykręcało po spróbowaniu, dziecko nie chciało tego paskudztwa przyjmować, po wciśnięciu Jej na siłę (oczywiście przy tym płacz, histeria, itp.), za chwilę zwymiotowała. Przy następnej dawce - to samo. Następnego dnia pojechaliśmy do takiego starego pediatry z polecenia, który powiedział od razu, że to normalne, że dziecko, szczególnie tak małe, wymiotuje po tym antybiotyku i on proponuje skierowanie do szpitala. Szpital z dzieckiem ponad 200 km od domu - koszmar, no nie! Wobec tego antybiotyk w zastrzykach, niestety bolesnych. Cóż było robić, w szpitalu też byłaby kłuta, bo dostawałaby antybiotyk dożylnie. Więc zdecydowaliśmy się na zastrzyki 2 razy dziennie przez 10 dni, córka płakała już na widok pielęgniarki wchodzącej do domu, pupa pokłuta, okłady z roztwory z sody oczyszczonej nosiła niemal non stop, ale czasami nie ma wyjścia...
odpowiedź 16 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...