W jakim wieku wysadzałyście na nocnik swoje dzieci?

Ile miesięcy miało wasze dziecko, jak pierwszy raz zrobiło coś do nocnika?
pytanie zadane 9 stycznia 2014 w 6-12 miesięcy przez użytkownika IWOCYNKA13 (2,434)

38 odpowiedzi

+17 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
starszą córkę zaczęliśmy sadzać na nocnik odkąd sama stabilnie siedziała, a jeszcze nie chodziła, chętnie czytała na nocniku i robiła i kupę i siku, ale pewnego pięknego dnia jej się odechciało i dopiero iedy miała 2,5 roku udało sie znów ją namówić, przy czym nie od razu chciała robić kupę. Młodsza siada na nocnik owszem przy starszej, potem wstaje i robi siku gdzie popadnie, dosłownie, a ma obecnie 1,8. Myślę że z każdym dzieckiem inaczej, ale warto próbować.
odpowiedź 19 marca 2014 przez użytkownika niezalogowany
wybrane 20 marca 2014 przez użytkownika IWOCYNKA13
+18 głosów
Moich chłopców zaznajamiałam z nocnikiem wcześnie, wysadzac zaczęliśmy około 2,5 roku zycia, kiedy to swiadomie zaczynali kontrolowac zwieracze. Starszak zaskoczył szybko, maluch dopiero po skończeniu trzech lat. Jeden i drugi praktycznie z dnia na dzień mieli ściągnięte pieluchy i w dzień i w nocy, starzsakowi raz zdażyła się wpadka, maluchowi jak na razie ani razu.
odpowiedź 9 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+19 głosów
mój synek miał ok roczku jak zrobił kupkę na nocnik, czasami robił tez siusiu ale jak poszedł do żłobka i musiał mieć pampersy to trochę się pozmieniało i dopiero jak miał 2 latka i kilka miesięcy zaczał systematycznie korzystac a z córa było gorzej bo bała się nocniczka (pokazałam tez ok roczku) teraz (17 miesięcy) siada na nocniczek ale nie robi siusiu (chodzi tez do żłobka i jest pampersowa) ale w lato zamierzam pozbyć sie pampersów (może jak skończy 2 latka to już będzie tylko nocniczek) uwazam ze jeśli ktoś siedzi  w domu  z dzieckiem to bardzo szybko można nauczyć z korzystania moja siostra miała roczek jak juz sygnalizowała, mojej koleżanki córa siedzi z babcią ( roczek) i korzysta z nocniczka nie ma pampersów i sygnalizuje . oczywiście zależy to też od dziecka
odpowiedź 9 stycznia 2014 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+20 głosów
Mój snek jak miał około dwuch lat.
odpowiedź 9 stycznia 2014 przez użytkownika malgorzataz (14,674)
+17 głosów
myślę że wcześniej można próbowac sadzać dziecko żeby się oswoiło , moja niunia ma niecałe 9 miesięcy i myślę że nidługo zacznę po trucho ją przyzwyczjać
odpowiedź 9 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+18 głosów
Oczywiście, ze można dziecko zaznajamiac z nocnikiem wcześniej, tylko nic na siłę. Gdy starszaka za bardzo zaznajamiałam, no bo przecież wszystkie dzieci już siusiają na nocnik a Twoje nie to mlody wrzeszczeli na widok nocnika. Na wszystko przyjdzie zcas i pora, a babcie od zawsze mają tendencje do nauki siusiania na nocnik nawet kilkumiesiecznego maluszka.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika hkama (38,207)
+19 głosów
1,5 roczku ale nie był zainteresowany a teraz ma skończone dwadzieścia i właśnie dziś zawołał i przyszedł po nocnik,żeby zrobić si.
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika iris08 (5,252)
+17 głosów
15 miesięcy na niecałe dwa lata chodziła już całkiem bez pieluchy
odpowiedź 10 stycznia 2014 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+19 głosów
My pierwsze próby podejmowaliśmy przed drugimi urodzinami, mały jednak w ogóle nie łapał o co chodzi. Dopiero jak miał dwa lata i pięć miesięcy założyłam mu majteczki, pampersy schowałam i tak się skończyła nasza przygoda z pieluchami. Aha jeszcze jakieś dwa tygodnie wcześniej zaczęłam go sadzać na nocnik każdego ranka zaraz po przebudzeniu, robił wtedy siusiu na nocnik i powoli się tego uczył
odpowiedź 13 stycznia 2014 przez użytkownika pyssska (2,244)
+19 głosów
zaczęłam sadzać na nocnik jak dzieci umiały siedzieć
odpowiedź 30 stycznia 2014 przez użytkownika agas (6,546)
ja tak samo robiłam. Mam 3 dzieci, najstarsza córka korzystała z nocnika "regulaminowo", średni syn rzucał nocnikiem przez pół mieszkania więc odpuściliśmy i czekaliśmy aż będzie gotowy, teraz mamy niemowlę 10-m-czne i od 3 m-cy siada na nocnik. Ale tak naprawdę to nie ma reguły. Bo ten nasz średni syn nie chciał siedzieć na nocniku, ale i tak bardzo szybko zrzucił pieluchę dosłownie z dnia na dzień - po prostu pewnego dnia zdjął pieluchę i powiedział "NIE" i już ;-) żadnego nocnikowania ani dodatkowych zabiegów nie było trzeba. I tym sposobem jak miał 2 latka i 2 m-ce pozbyliśmy się pieluch w dzień, a miesiąc później też i na noc. Najstarsza córka mimo że wszystko gładko szło to nie potrzebowała pieluchy na noc o 4 m-ce później. Teraz zobaczymy jak przy trzecim będzie to wyglądać. Niemniej niezależnie od naszych zabiegów dzieci mają swoje pomysły i plany, więc nie ma co się spinać i stresować :-)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...