Jakie posiłki u 9 miesięcznego dziecka?

Jakie posiłki powinien jadać mój 9 miesięczny syn? Rano mleczko, drugie sniadanie kaszka, obiad zupka, podwieczorek owoc(luba kaszka z owocem) i przed snem mleko. Czy tak może być czy coś powinnam zmienić? Mam starsza córke ale zupełnie nie pamiętam jak to było jak ona miała 9 miesięcy. Poza tym wtedy miałam więcej czasu żeby szukac na internecie takich informacji ;-)))
pytanie zadane 15 września 2013 w 6-12 miesięcy przez użytkownika Melka76 (26,953)

14 odpowiedzi

+5 głosów
No troszkę powinien jesc. Myślę ze 6 posiłków
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez użytkownika Zielonomi (114,810)
+5 głosów
Kolo 9 miesiąca można już podawać duzo rzeczy które tez my jemy
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez użytkownika Zielonomi (114,810)
+1 głos
MIĘDZY 7. A 9. MIESIĄCEM ŻYCIA
Wprowadzamy do menu żółtko – ugotowane i zgniecione na papkę dodawaj je do zupy lub drugiego dania (2–3 razy w tygodniu). Do posiłków można dodawać również łyżeczkę masła lub oliwy z oliwek – najlepsze źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.
WAŻNE WSKAZÓWKI
1. Serwuj różne warzywa i owoce – to czas na poznawanie smaków i konsystencji posiłków. 2. Podawaj posiłki o drobnej, wyczuwalnej konsystencji, tak by rozwijały u dziecka umiejętność gryzienia.
3. Najwyższy czas na przekąski podawane dziecku do raczki.
PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS
Śniadanie
Na początek podaj pół butelki (100 ml) mleka modyfikowanego lub mleka mamy, a potem miseczkę kaszki – w ciągu tygodnia podawaj różne jej rodzaje. Posiłek ma zawierać 180–200 ml mleka. Kaszka mleczna: ok. 55 g wybranej kaszki mlecznej zmieszaj ze 140 ml wody. Kaszka bezmleczna: ok. 30 g kaszki połącz ze 150 ml mleka mamy lub modyfikowanego. Są to ilości wyliczone na wyrost, ponieważ podczas karmienia ok. 20% porcji nie trafi raczej do buzi dziecka.
Drugie śniadanie
Posiłek powinien być bogaty w skrobię. Podajemy mleko mamy oraz miseczkę kaszki dla niemowląt na mleku mamy lub kaszkę na mleku modyfikowanym następnym. W ciągu tygodnia podajmy różne rodzaje kaszki na 150– 200 ml mleka.
Obiad
Posiłek obiadowy zawiera dodatek skrobiowy i białkowy oraz warzywa (np. ziemniaczki z fasolką i wołowiną). Początkujący malec raczej nie zje całego słoiczka – jeszcze przed posiłkiem podziel zawartość słoika na dwie porcje (jedną schowaj do lodówki), potem stopniowo zwiększaj ilość obiadku. Do picia: przegotowana i ostudzona woda lub sok (ok. 50 ml).
Podwieczorek
Po posiłku zasadniczym podajemy deser owocowy lub mleczny. Mleko mamy lub mleko modyfikowane oraz kaszkę ryżową (np. z brzoskwiniami) na mleku mamy lub modyfikowanym.
Kolacja
Jeśli maluch zjadł w ciągu dnia wszystko według jadłospisu, na kolację zje mniej. Wystarczy mu odpowiednia porcja mleka (twojego lub modyfikowanego) lub kaszka mleczno-ryżowa z owocami oraz woda do picia. Posiłek mleczny powinien zawierać 180–200 ml mleka. Jeśli apetyt nie dopisywał dziecku przy poprzednich posiłkach, podaj mu np. warzywa przyrządzone na parze z ryżem plus mus jabłkowo- bananowy i wodę do picia.
Karmienie nocne
Mleko mamy lub mleko modyfikowane w ilości około 180–200 ml. Gdy malec skończył już 8 miesięcy, czas najwyższy odzwyczaić go od nocnego jedzenia. Wówczas zwiększyć trzeba ilość mleka w pozostałych posiłkach – podajemy dziecku 3 posiłki mleczne po około 200 ml.
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
jest książka dostępna za darmo w internecie, 1000 dni :) zawiera wiele porad i przepisów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...