Jak leczycie infekcje? z nosa kapie, kaszel się już nasila... Jakieś złote rady?

pytanie zadane 31 maja 2016 w Inne przez użytkownika niezalogowany

8 odpowiedzi

+2 głosów
W przypadku choroby przeziębieniowej dziecko wymaga leczenia objawowego w warunkach domowych (leki przeciwgorączkowe, miejscowe do nosa, gardła, zapewnienie przyjmowania płynów).
Gdy dolegliwości nie mają tendencji do zmniejszania się po upływie 3–5 dni lub rozwijają się jak choroba o ciężkim przebiegu (ropna wydzielina z nosa oraz gorączka powyżej 39ºC przez 3 kolejne dni, współistniejący obrzęk i ból okolicy oczodołu), konieczna jest ocena lekarska.
W przypadku dolegliwości przewlekłych konieczna jest ocena lekarska, obejmująca konsultację laryngologiczną, często alergologiczną, niekiedy diagnostykę w kierunku zaburzeń odporności, zespołów zaburzeń ruchomości nabłonka oddechowego, mukowiscydozy. Ciężki przebieg kliniczny, nasilanie się objawów oraz wystąpienie powikłań jest wskazaniem do antybiotykoterapii. Spodziewana poprawa kliniczna po podaniu właściwej dawki antybiotyku występuje po 48–72 godzinach leczenia. Brak poprawy może wynikać z zakażenia szczepem opornym, wystąpienia powikłań lub niebakteryjnej przyczyny dolegliwości. Wymaga skorygowania leczenia antybiotykiem drugiego wyboru lub diagnostyki. Najczęściej zalecany czas antybiotykoterapii to 10–14 dni, aktualne rekomendacje polskie zalecają okres 10-dniowy. W leczeniu uzupełniającym można stosować miejscowo donosowe izo- i hipertoniczne preparaty soli (obkurczające naczynia krwionośne i zmniejszające obrzęk błony śluzowej, oczyszczające wydzielinę zalegającą w przewodach nosowych, zapobiegające jej zasychaniu i usprawniające transport śluzowo-rzęskowy). Preparaty redukujące obrzęk błony śluzowej i poprawiające drożność nosa – sympatomimetyki donosowe i w postaci tabletek u dzieci starszych (od 12. rż.) można podawać jedynie przez ok. 4 dni (3–5 dni). W przypadku braku objawów lub rozpoznania alergii nie rekomęduje się leków stosowanych w jej leczeniu. Zaleca się glikokortykosteroidy donosowe.
W przewlekłym zapaleniu zatok przynosowych leczenie obejmuje także płukanie nosa roztworami soli przez wiele tygodni (6–8 i więcej). Można stosować, antybiotykoterapię, zazwyczaj przez dwa tygodnie, a w razie powolnej poprawy przedłużyć na następne dwa tygodnie. Glikokortykosteroidy donosowe należy podawać dzieciom z potwierdzoną alergią. Jaką pierwszą metodę leczenia chirurgicznego zaleca się usunięcie migdałka gardłowego w przypadku stwierdzenia jego przerostu.
odpowiedź 31 maja 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
0 głosów
Lipomal jeżeli są początki przeziębienia u nas bardzo pomaga. Do tego herbatka cytrynka sok malinowy i miód. Ale to tylko w początkach przeziębienia.
odpowiedź 1 czerwca 2016 przez użytkownika anna28 (17,780)
+2 głosów
Na katar psikam różne spraye z woda morską. na kaszel pije Dicotuss baby i szybko pomaga. Oczywiście do tego herbata z cytryną i malinami :)
odpowiedź 2 czerwca 2016 przez użytkownika niezalogowany
Dicotuss to dobry lek. Tez go pijemy z dzieciakami i szybko pomaga
0 głosów
naturalne metody
odpowiedź 11 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
ja sama wykonuje syrop z czrnego bzu rewelacaj polecam
odpowiedź 8 lipca 2016 przez użytkownika mama Milena (50,647)
0 głosów
Syrop z cebuli, dużo czosnku, imbiru. Woda morska do nosa.
odpowiedź 20 lipca 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
0 głosów
Najlepsze są domowe sposoby: syrop z cebuli czy mleko z czosnkiem
odpowiedź 20 lipca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
0 głosów
Ten Dicotuss znam bardzo dobrze. Na moje dzieci szybko działa przy suchym i mokrym kaszlu. na katar smaruje pod nosem maścią majerankową i psikam wodą morską.
odpowiedź 24 sierpnia 2016 przez użytkownika niezalogowany
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...