Odstępy między karmieniami piersią.

Karmię piersią mojego 4 miesięcznego malucha. Do tej pory jadła dość często. Jednak od jakiegoś tygodnia odstępy między karmieniami wynoszą około 5 godzin. Borykamy się też z alergią pokarmową, a ostatnio z jej sporym zaostrzeniem. Stąd moje pytanie, czy to normalne odstępy? Maluszek rośnie i jest w stanie dłużej wytrzymać, czy może spadek apetytu i coś się dzieje?
Jak to jest u Was kochane mamy?
pytanie zadane 3 marca 2016 w 0-6 miesięcy przez użytkownika Madeleine (47,632)

6 odpowiedzi

+4 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Książkowe odstępy między karmieniami powinny wynosić około 3-4 godziny, jednak nie bez powodu zaleca się mamom tak zwane karmienie piersią na żądanie. Chodzi o to, by być "na zawołanie" niemowlęcia, które samo reguluje odstępy między posiłkami. Jeżeli mimo 5-godzinnych przerw Twoje maleństwo normalnie przybiera na wadze i normalnie się rozwija, to nie ma co martwić się tak długimi przerwami. Jeżeli jednak nadal będziesz się martwić, to dla pewności skonsultuj się jeszcze z pediatrą, tym bardziej że może pomoże w sprawie alergii.
Pozdrawiam :-)
odpowiedź 3 marca 2016 przez użytkownika danio (60,992)
wybrane 5 października 2016 przez użytkownika Madeleine
+5 głosów
Przez pierwszy miesiąc mój synek leżał przy piersi niemal non stop. Po miesiącu odstępy między karmieniami zaczęły się regulować i wynosiły około 3 godzin. Maksymalnie mały wytrzymywał 4 godziny jak dobrze mu się spało, ale nie dłużej.

Trudno mi stwierdzić, czy tak długie odstępy są normalne. Może to chwilowe? Może jakaś infekcja, przez którą apetyt spadł? Może idą ząbki?
odpowiedź 3 marca 2016 przez użytkownika kaslegionowo (548)
Właśnie do tej pory było identycznie. A od około tygodnia te przerwy są wg mnie bardzo długie, wg moich piersi również, bo robią się twarde i nabrzmiałe. Mam nadzieję, że to po prostu minie...
+5 głosów
Dziecko samo reguluje odstępy między karmieniami. Większe dziecko to większe ale rzadsze posiłki bo układ pomału dojrzewa.
odpowiedź 21 marca 2016 przez użytkownika Katarzyna R. (956)
+2 głosów
Karmiłam na żądanie moje dziecko robiło 3 godz. odstępy między karmieniami i też normalnie przybierało na wadze. Zależy od dziecka jakie ma upodobania lub czy zaczyna się ząbkowanie. Z tond ta dłuższa przerwa.
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
Im starsze dziecko , tym wydłuża sobie odstepy.
odpowiedź 19 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
0 głosów
wydaje mi się, że 5 godzin to jednak zbyt długo, udaj sie do lekarza, może malenstwo ma problemy z brzuszkiem
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...