Kiedy drzemmki dziecka w ciagu dnia sie reguluja?

Moja 4 miesieczna corcia jeszcze nie ma do knca uregulowanych drzemek w ciagu dnia. Kiedy to nastapi? na pewno jest wtedy latwiej cos zaplanowac w ciagu dnia
pytanie zadane 14 września 2013 w 0-6 miesięcy przez użytkownika sylwia n (12,526)

28 odpowiedzi

+8 głosów
spróbuj rozpisać sobie plan dnia, co masz po kolei robić z dzieckiem i starać się go trzymać, próbuj o stałych porach wyciszać dziecko, kłaść do łóżeczka, może po jakimś czasie dopasujecie się do siebie
odpowiedź 2 sierpnia 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+7 głosów
to zależy od ciebie jak nauczysz dziecko
odpowiedź 18 listopada 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
+5 głosów
Kazde dziecko jest inne i inaczej przebiega tan proces..ale mysle ze okolo 7-8miesiaca wszystko sie normuje.
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez użytkownika irena_mmm (120,823)
+5 głosów
Musisz wprowadzac stałe godziny spania
odpowiedź 21 grudnia 2015 przez użytkownika fikumiku (139,918)
+1 głos
Dzięki technice USG wiemy, że dziecko w łonie matki bardzo dużo śpi. Nawet w czasie porodu znajduje się w czymś w rodzaju półsnu, z którego często wyrywają je dopiero najmocniejsze skurcze.
W pierwszych dniach życia noworodek także często znajduje się pomiędzy stanem snu a czuwania. Potem jedne noworodki śpią niemal bez przerwy, inne zaś tylko kilkanaście godzin w ciągu doby. Niektórzy badacze uważają, że skłonność do krótszej czy dłuższej drzemki w ciągu dnia u dzieci jest zaprogramowana genetycznie, a wpływ rodziców na pory i długość snu u tak małego dziecka jest bardzo niewielki.
Około trzeciego miesiąca życia stan czuwania stopniowo wyodrębnia się ze snu. Wówczas maluch śpi nawet trzy, cztery razy w ciągu dnia. Drzemki te trwają od kilkudziesięciu minut do ponad trzech godzin. Część dzieci zasypia po każdym karmieniu. Są jednak i takie, które śpią przed południem, po obiedzie ucinają sobie krótką, godzinną drzemkę, a następnie mają wyraźnie dłuższy okres aktywności po południu.
WIEK A SEN Półroczne niemowlę ucina już sobie tylko dwie drzemki w ciągu dnia. Pory spania przestają u niego ściśle zależeć od pór jedzenia (pełny żołądek nie powoduje automatycznie senności; niemowlę budzi się nie dlatego, że jest głodne, lecz dlatego, że po prostu się wyspało). Roczne dziecko na ogół śpi w dzień raz lub dwa razy: przed południem około godziny, a po południu - od jednej do trzech godzin.
Między pierwszym a drugim rokiem życia większość dzieci rezygnuje z porannej drzemki. Wówczas najlepszym momentem na sen w ciągu dnia jest wczesne popołudnie. Drzemka dziecka kilkunastomiesięcznego trwa z reguły około dwóch godzin. Warto jednak pamiętać, że nie powinna zaczynać się później niż o trzeciej czy czwartej po południu, aby wieczorem maluch nie miał kłopotów z zaśnięciem. Między przebudzeniem się a porą snu wieczornego powinny upłynąć co najmniej trzy, cztery godziny. KWESTIA RYTMU Na sprawę "genetycznej skłonności do spania", a także na dojrzewanie malucha i naturalne, stopniowe wyrastanie z częstych i długich drzemek nie mamy wpływu. To, na co na pewno mamy, to ułatwienie maluchowi wyciszania się, ustalenie stałego rytmu dnia i wprowadzania konkretnych zwyczajów, mających mu sygnalizować, że pora na sen i odpoczynek. Jak to wygląda w praktyce? Po pierwsze, starajcie się układać go do snu mniej więcej o tych samych porach. Po drugie, ważne, by niemowlę zasypiało w ciągu dnia tam, gdzie w nocy (to z kolei ułatwi mu wieczorne zasypianie), czyli najczęściej w swoim łóżeczku. Po trzecie, najlepiej, by miejsce do spania znajdowało się w zacisznym i spokojnym zakątku domu, co ułatwi maluchowi wyciszenie. Nie zawsze jednak wprowadzenie takich zwyczajów skutkuje lub działa nie tak szybko, jakbyśmy chcieli. Pora wówczas zastanowić się, jakie zmiany wprowadzić w planie dnia, aby ułatwić wzajemne funkcjonowanie.
Jeżeli kilkumiesięczne niemowlę wybrało sobie na porę czuwania mało dogodną dla ciebie porę dnia, np. przedpołudnie, zamiast się frustrować, spróbujcie ją stopniowo przesunąć.
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
U nas są stałe godziny spania, ale raz drzemka trwa 30 min, a raz 2h. A mała ma 5 miesięcy.
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez użytkownika Madeleine (47,632)
0 głosów
W 4 miesiącu były już stałe pory spania
odpowiedź 31 maja 2016 przez użytkownika Fumi (41,694)
0 głosów
mój w tym wieku też tak spał, dopiero pozniej uregulowal sobie do jednej drzemki
odpowiedź 27 lipca 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...