Czy przy "złej" pogodzie rezygnujecie z zawożenia/prowadzenia dzieci na zajęcia dodatkowe?

Moja córka od początku roku szkolnego chodzi na zajęcia dodatkowe. Umówiliśmy się z dwoma innymi mamami, że będziemy dzieci dowozić tam na zmianę, po tyg każda. Jestem zszokowana, bo jak wypadła moja kolejka to czy deszcz czy śnieg - dzieci zawsze były dowiezione. W tym tygodniu zostałam poinformowana, że jest brzydka pogoda i mama, której jest teraz kolej na wożenie dzieci nie ma zamiaru tego robić. Niestety nie ma mi kto dzisiaj podwieźć dziecka, a mamy ponad 10 km do przebycia...
 I powiedzcie mi, czy ja się niesłusznie unoszę?
Płacę za zajęcia, wywiązuję się z umowy, wożę dzieci... a ktoś mnie spławia, że nie wiezie bo spadł śnieg. Aż chce się zakląć.
Jaki to jest przykład dla dzieci?
pytanie zadane 7 stycznia 2016 w Powyżej 4 lat przez użytkownika inreii (130,573)

7 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Też bym się uniosła. Dla mnie to nie obowiązkowa matka cwaniara. Tylko szkoda dziecka. Niech ona teraz wytłumaczy Twojemu dziecku dlaczego nie chce je zawieść na zajęcia dodatkowe. Szczerze nie lubię takich osób. Jak ja coś obiecam to zawsze dotrzymuję danej obietnicy. Wiem, że to nie możliwe ale fajnie by było jak by zamówiło się taksówkę w celu dowiezienia Twojego dziecka  na jej koszt. Nieuczciwa matka miałaby nauczkę.
odpowiedź 7 stycznia 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
wybrane 9 stycznia 2016 przez użytkownika inreii
+3 głosów
Też bym się wkurzyła,  w koncu umowa to umowa, no chyba, że komuś by się np. auto zepsulo...
Mój szkrab jest za maly na takie zajęcia, ale wspólnie z partnerem umowilismy się, że raz w tygodniu będziemy zabierać go na salę zabaw, by mógł spędzić trochę czasu z innymi dziećmi. Jak do tej pory nawet śnieg nam nie przeszkodził... :)
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez użytkownika danio (60,992)
+3 głosów
zawsze dostarczałam córkę tylko jej choroba była ewentualnym jej brakiem na zajęciach
odpowiedź 8 stycznia 2016 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+3 głosów
jesli jest umowa że raz wozi jedna mama a raz druga to trzeba się z niej wywiązać a nie tlumaczyć głupio ze pogoda nie taka ... a jak pada deszcz albo jest zimno to tamta mama też nie zawozi dziecka do szkoly/przedszkola ???  ja bym zrezygnowalam z tej umowy i sama sobie woziła dziecko.
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+2 głosów
Mój synek jest za mały ale nigdy bym nie zrezygnowała z zajęć dodatkowych gdyby była zła pogoda. Chyba, że by się waliło i paliło.
odpowiedź 11 lutego 2016 przez użytkownika pink086 (69,232)
+1 głos
Jeśli spadł śnieg, a mama która miała odwieźć dzieci nie czuje się pewnie za kierownicą, to chyba dobrze że nie pojechała na siłę. Bezpieczeństwo maluchów najważniejsze.
odpowiedź 23 maja 2016 przez użytkownika bst (46,816)
0 głosów
nie rezygnuje z tego
odpowiedź 27 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...