Jak poradzić sobie z mięczakiem zakaźnym - pomocy?!!!!

Dziecko uczęszczało na basen i sprawiało mu to ogromną radość. Niestety w wyniku używania ogólno dostępnych skrzydełek na basenie maluchowi wyskoczyła mała chrostka  pod pachą. Lekarz pediatra stwierdził, że to niegroźny kaszak, ale po dwóch miesiącach rozniosło się po całym boczku od pachy aż po pas oraz wzdłuż raczki. Byliśmy u dermatologa, który przedstawił trzy nieskuteczne metody działania
1. Aldara - bardzo droga maść
2. Lakier - małemu leciały łzy jak grochy z bólu więc nie miałam siły katować go dłużej bo i tak nie widziałam żadnej poprawy.
3. Wymrażanie i ługowanie - jeszcze nie zdecydowaliśmy się na ten wariant bo dermatolog powiedział że to bardzo boli i zostają blizny.

Jestem przerażona, że medycyna nie radzi sobie z mięczakiem a on rozsiewa się jak szalony i mały ma skórę jak papier ścierny w dotyku, ale może są jakieś sposoby domowe żeby pozbyć się tego paskudztwa?
pytanie zadane 3 grudnia 2013 w 2 lata przez użytkownika Oliboli (458)

19 odpowiedzi

+15 głosów
Gdyby były jakieś lżejsze metody to lekarz na pewno by Cię o tym poinformował.Nie znam tej choroby i nie potrafię Ci pomóc.Czasami warto posłuchać lekarza.Ja na Twoim miejscu poszłabym jeszcze do drugiego lekarza bo czasami warto znać opinię drugiego fachowca.
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika Ancia272 (1,608)
Doga mamo :) Nic dziwnego, że jesteś przerażona, ale postaraj się zachować spokój. Mięczaki zwykle samoistnie ustępują. Lekarze niestety nie umieją naturalnie zwalczać chorób i polecają maści ze sterydami, które negatywnie wpływają na zdrowie naszych pociech i przede wszystkim nie leczą przyczyny. polecam okłady cebulą i wizytę w sklepie zielarskim. Tam można kupić zioła, które dodaje się do kąpieli kiedy u dzieci występują zmiany skórne i narośl (chyba macierzanka?). życzę wytrwałości
+12 głosów
warto zapytac w zielarskim  o jakieś ziola lecznicze dodawane do kąpieli. Co kilka dni wykąp dziecko w krochmalu (tylko po kąpieli niczym nie smaruj i pozwól aby naturalnie wyschło cialko). Stosuj ubranka tylko z naturalnej bawelny, bo takie cialko musi oddychac. Cebula tez moze okazac się pomocna
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika daracz (48,398)
+14 głosów
moze warto skupic sie na wzmocnieniu u dziecka odpornosci? podobno to jest tak jak z opryszczka- atakuje, kiedy organizm jest oslabiony. oczywiscie nie zachecam do zaniechania innych metod, ale tak przy okazji tran na pewno nie zaszkodzi.
odpowiedź 4 grudnia 2013 przez użytkownika 3xk (614)
+10 głosów
gdyby były jakieś inne warianty pozbycia się go lekarz by pewnie powiedział
odpowiedź 26 grudnia 2013 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+10 głosów
może warto udać się do innego specjalisty ?
odpowiedź 26 grudnia 2013 przez użytkownika Mama Kini (40,494)
+10 głosów
Możesz podpytać jeszcze innego lekarza a nawet dwóch
odpowiedź 27 grudnia 2013 przez użytkownika Nensi Nknk (16,752)
+10 głosów
poradź sie innego lekarza
odpowiedź 3 stycznia 2014 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+9 głosów
ja niestety nie wiem
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+9 głosów
nie mam pojęcia... skonsultuj z innymi lekarzami, życzę powodzenia!
odpowiedź 29 stycznia 2014 przez użytkownika bozena (55,908)
+8 głosów
Ciężko mi doradzić gdyż nie słyszałam o takiej chorobie. Jeżeli ma się wątpliwości co do sposobu leczenia skonsultuj się z innym specjalistą.
odpowiedź 12 stycznia 2015 przez użytkownika mama_28 (59,613)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...