jak się leczy zez u dwulatka?

jakie są sposoby? Moze któryś rodzic to przechodził?
czy jest to wyleczalne?
pytanie zadane 26 października 2015 w 2 lata przez użytkownika mama:-) Beata (26,836)

8 odpowiedzi

+2 głosów
Nie mam pojecia, okulista napewno wyjaśni.
odpowiedź 3 listopada 2015 przez użytkownika pink086 (69,232) 2 zgłoszeń
+2 głosów
nosi okularki z zakrytym jednym oczkiem
odpowiedź 5 listopada 2015 przez użytkownika mama30 (63,806)
+2 głosów
Trzeba zapytać okulisty
odpowiedź 5 listopada 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686) 2 zgłoszeń
+1 głos
Niestety nie wiem, może specjalne okulary.
odpowiedź 8 listopada 2015 przez użytkownika bst (46,816) 1 zgłoszenie
+2 głosów
Zez jak najbardziej jest wyleczalny, szczególnie, gdy rodzic szybko zareaguje i uda się z maluszkiem do okulisty! :)
Zeza najczęściej koryguje się okularami - tym bardziej, że temu schorzeniu towarzyszą często inne wady wzroku, krótko- lub dalekowzroczność.
Okulista po zbadaniu dziecka dobierze odpowiednie szkła, rodzic może za to wybrać oprawki. Dla dwulatka powinno wybrać się miękkie, zaokrąglone oprawki, takie, by w razie ściągnięcia dziecko nie zrobiło sobie nimi krzywdy. Miękka oprawka uchroni też szkła przez szybkim stłuczeniem. Warto postawić na takie okularki, które można zapiąć z tyłu lub doczepić do nich specjalny łańcuszek - dzięki temu maluch ich prędko nie zgubi. Pozdrawiam! :)
odpowiedź 15 grudnia 2015 przez użytkownika danio (60,992)
+1 głos
Leczenie zeza u dziecka rozpoczynamy zaraz po jego wykryciu. Pierwszym krokiem jest ocena wady wzroku, przy pomocy odpowiednich komputerowych autorefraktometrów, po kilkudniowym podaniu do obu oczu kropli atropinowych w celu porażenia akomodacji. Jeżeli stwierdzimy wadę wzroku, dobieramy odpowiednie okulary lub soczewki kontaktowe, bez względu na wiek dziecka. Pierwszym leczeniem zeza jest stałe ich noszenie. Jeżeli stwierdzimy niedowidzenie jednego oka, konieczne jest zasłanianie oka zdrowego, w celu zmuszenia oka chorego do odbierania bodźców wzrokowych. Obturację oka zdrowego prowadzimy przez wiele godzin dziennie przez kilka miesięcy, oczywiście w zależności od ciężkości niedowidzenia i wieku dziecka. Dodatkowo zalecamy odpowiednie ćwiczenia pleoptyczne, poprawiające ostrość wzroku. Natychmiast po uzyskaniu jednakowej ostrości wzroku obu oczu, wyrównujemy kąt zeza przy pomocy odpowiednich okularów pryzmatycznych, iniekcji toksyny botulinowej lub zabiegu operacyjnego.
Dalsze leczenie zeza wymaga stosowania ćwiczeń ortoptycznych, mających na celu wzmocnienie lub wykształcenie widzenia obuocznego. Równoległe ustawienie oczu konieczne jest do rozwoju i utrwalenia prawidłowego widzenia obuocznego, czyli całkowitego wyleczenia zeza.
Najlepsze efekty uzyskuje się u dzieci, im mniejsze dziecko tym leczenie przebiega szybciej i jest bardziej skuteczne. Niemniej jednak ćwiczenia prowadzimy nawet u dzieci i młodzieży kilkunastoletniej. Im jednak wcześniej, tym lepsze efekty i tym większa szansa wyleczenia u dziecka zeza i wykształcenia widzenia obuocznego, czasami nawet z przywróceniem widzenia stereoskopowego http://okulistykawpolsce.pl/leczenie-zeza/
odpowiedź 2 maja 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
+1 głos
Są specjalne okularki dla dzieci, które leczą zeza.
odpowiedź 27 lipca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
0 głosów
tak, zez jest wyleczalny, z tego co mi się wydaje leczenie rozpoczyna się od specjalistycznych okularów
odpowiedź 5 września 2016 przez użytkownika poniak (98,872)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...