Co Wy na to?

Wczoraj byłam na obiedzie wielkanocnym u mojej mamy. Tam była prababcia mojego synka która w celu zobaczenia ile urosło mu ząbków o mały włos nie wetknęła swojego palucha w usta niemowlęcia. Zareagowałam ostro bo wiem że nie myje rąk wychodząc z toalety. Przydybałam ją na gorącym uczynku udzielając od razu reprymendy. Oczywiście nie przyznała się jak zwykle do błędu, nigdy się nie przyznaje. Jestem uczulona na tego typu zachowania ponieważ parę miesięcy temu trzymając prawnuka na rękach grzebała ręką w ziemi a później ów brudną łapę wycierała o jego ubranko. Wtedy też ją przyłapałam i od razu wzięłam dziecko z jej rąk besztając ją przy tym. Ta prababcia (89 lat) jest znana w całej rodzinie z kontrowersyjnych zachowań było ich dosłownie multum (np. ścieranie u cioci kurzu z żyrandola,  grzebanie w szafie u mojej babci, zbicie dziecka kuzynki, obgadywanie sąsiadów i członków rodziny, rozkazywanie, narzucanie swojej woli, udzielanie złych rad, szydercze wyśmiewanie i poniżanie mojej matki, używanie wyzwisk itp.) Nie ma rady na tę jurną toksyczną kobietę. Ostatnio postraszyłam ją i zachowywałam się tak samo chamsko jak ona w stosunku do jej osoby. Ta taktyka pomogła ale tylko na chwilę znów pokazała swój butny charakterek. Całkowite zerwanie kontaktów nie wchodzi w grę bo nie chcę robić przykrości mojemu ojcu wszak to jego mama.  Jest jeszcze jeden ważny aspekt ona ma tylko jedną dobrą cechę charakteru jest bogata i chętnie dzieli się swym majątkiem z synem czyli moim ojcem oraz ze mną. Ojciec w stosunku do niej jest potulny, pokornie znosi jej fochy i obelgi. A ja się stawiam jej ponieważ nie pozwolę na braku szacunku a pomimo mojego nie ugiętego charakteru dzieli się ze mną. Ciekawa jestem Waszych opinii na ten temat.
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w 6-12 miesięcy przez użytkownika Alexanndra (184,688)

12 odpowiedzi

+7 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Szczerze?? No, stara jest. Nawet jeżeli od młodości taka jest to tak jak napisała mama30 z wiekiem na pewno nie złagodniała, tylko jeszcze bardziej zdziwaczała.
A poza tym ile jeszcze przeżyje? Trzy lata,pięć?
Na Twoim miejscu robiła bym to co robisz. Kontrolowała, patrzyła jej na ręce, dziecka nie zostawiał sam na sam. Wprost mówiła co Ci się nie podoba. Kontaktów nie zrywała absolutnie. Poza tym nie sądzę byś widziała się z nią na co dzień.
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
wybrane 11 kwietnia 2015 przez użytkownika Alexanndra
Masz rację nie widuje się z nią na co dzień.
+10 głosów
Jest stara a stare osoby sa i robia sie z wiekiem wredne. Nie bronie jej bo jej nie znam was nie oceniam ale z opisu wnioskuje ze ona was kupila i to jest smutne . Mowisz brak szacunku w niej do was ale wy  tez sie nie szanujecie wolac jej pieniadze. Tak ja to widze z tego krotkiego opisu.
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez użytkownika mama30 (63,806)
Ja ją nie proszę o te pieniądze sama je nam daje. Jak daje to biorę i wynagradzam sobie krzywdę mi wyrządzoną. A ona od młodości ma taki wredny charakter bo moja babcia ją dobrze zna.
wynagradzam sobie krzywdę jej pieniędzmi ... no ja mam trochę inne podejście to życia mam w nosie pieniądze innych dawane w taki sposób, ale jeśli odpowiada ci taki układ to Twoje życie.
+9 głosów
Wolałabym już nie mieć tych pieniędzy niż znosić jej jak wynika z opisu wredny charakter i trzymać moje dziecko z daleka od jej rąk,ale niestety rodziny się nie wybiera.Najlepiej ograniczyć spotkania z nią do minimum.
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+9 głosów
Starsze osoby niestety mają to do siebie, że nie dadzą się zreformować. Można tylko zaakceptować to jakie są, albo ich unikać.
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez użytkownika invi (28,133)
+8 głosów
jak daje to bierz ;-) , sama mówisz widzicie się raz na jakiś czas.
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+8 głosów
wiek duzo robi , ale ja znam osoby co wlasnie na starosc lagodnieja , nie wiem czy chca odkupic winy czy co... Ale w tym przypadku jest zupelnie odwrotnie
odpowiedź 1 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+8 głosów
to co że bogata Ja chce to niech daje jak nie chce to niech nie daje ale oj nie wytrzymałabym takiego zachowania też musiałabym powiedzieć swoją opinię na ten temat Starsi ludzie mają już inne podejście do wszystkiego niż młodzi :/
odpowiedź 1 maja 2015 przez użytkownika Lara5 (36,001)
+5 głosów
ja bym trzymała ją pod obserwacją jeżeli widzicie się razem z nią i są przy tym wasze dzieci. Uwagę na co niektóre zagrania wręcz powinnaś jej zwracać, ale część możesz sobie śmiało odpuścić. WPuszczaj jednym uchem, wypuszczaj drugim i z głowy :)
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez użytkownika inreii (130,575)
+6 głosów
okropna babka musi być Ale czy narażałabym dziecko na takie coś No cóż kobieta też starej daty i ma swoją inną mentalność nie dzisiejszą widać
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez użytkownika morena55 (13,273)
+2 głosów
Nie rozumiem jak dla kasy mozna znosic upokorzenia
odpowiedź 3 października 2015 przez użytkownika Sktzacik (100,686)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

 1. AndraParer5

  100 Punkty

 2. ModestoLarna

  100 Punkty

 3. ShelleyScher

  100 Punkty

 4. MargeryHeide

  100 Punkty

...