małżeństwo na odległość ?

Czy u którejś z Was tak bywało że mąż jeździł /jeździ za granicę a wy z dzieckiem /dziećmi jesteście w Polsce ? Jeśli tak Jak to przeżywałyście ?
pytanie zadane 21 marca 2015 w Inne przez użytkownika Lara5 (36,001)

14 odpowiedzi

+8 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
Ja osobiście w takiej sytuacji nie byłam, ale u mnie w pracy są osoby, które pracują i mieszkają cały tydzień w Warszawie, a ich rodziny są gdzieś w Polsce, w Nowym Sączu, na przykład. Co prawda to nie to samo, ponieważ widują się z rodziną przynajmniej 1, 2 razy w miesiącu, ale widzę, jak tęsknią i robią wszystko, żeby jak najczęściej i na jak najdłużej do domu pojechać. Jest to na pewno bardzo trudna sytuacja tak dla nich, jak i dla rodziny.
odpowiedź 21 marca 2015 przez użytkownika Zabapacyna (30,724)
wybrane 24 marca 2015 przez użytkownika Lara5
ale to jednak też rozstania ,samotne noce ,bez męża dzieci tak często taty nie widują :/
+8 głosów
nie jestem z mężem na miejscu ale nie wierzę , w szczęście takich małżeństw,
odpowiedź 22 marca 2015 przez użytkownika marzena38 (55,162)
czasami przerwy takie są dobre ale na dłuższą metę to nic dobrego
+7 głosów
Mój ojciec jeździł bardzo często za granicę, czasami ok. 30 razy w ciągu roku. Na szczęście jak już nas opuszczał to na parę dni lub tygodni nigdy nie na dłużej. Zawsze ja razem z matką bałyśmy się o to aby cały i zdrowy wrócił do domu. Przez te wszystkie lata wyjazdów na szczęście nic złego mu się nie przytrafiło. Mam już swoją rodzinę a on wciąż wyjeżdża a matka się zamartwia. Oczywiście ja nadal obawiam się o jego życie. Ów wyjazdy są jego zarobkową pasją którą cały czas realizuje. Pomimo naszych nalegań z nich nie rezygnuje. A tak poza tym są małżeństwem z 35 letnim stażem więc można wytrwać pielęgnując tę miłość oraz mając do siebie zaufanie.
odpowiedź 23 marca 2015 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
maż jeździł tak 3 lata - i miałam już tego dość On się bał o nas my o jego
To jak twój tata przyzwyczajony to trudno by było mu zrezygnować szczególnie jak to lubi ale i rozumię twoją mamę
+4 głosów
nie wierzę w takie związki , nie mają wcale racji bytu
odpowiedź 24 marca 2015 przez użytkownika efffciaa (59,752)
Również nie wierzę w takie związki.
+5 głosów
taki związek musi się rozpaść
odpowiedź 1 kwietnia 2015 przez użytkownika tedi69 (9,923)
może nie musi ale to trudny okres dla obu stron
+5 głosów
Ja także nie wierzę w takie małżeństwo prędzej czy później zaczynają sobie układać życie na boku.Znam takie przypadki.Ja sobie nie wyobrażałabym rozłąki z mężem,ale naszczęście mąż ma dobrą pracę tutaj nie musi nigdzie wyjeżdżać ani ja.
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez użytkownika kasiula82 (25,524)
+5 głosów
Ciężko. I ty tęsknisz i dziecko tęskni. Dodatkowo wszystkie domowe sprawy spadają na ciebie. Jest naprawdę ciężko.
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez użytkownika invi (28,133)
to też bo jak męża nie ma to muszę się zająć tym na czym się nie znam :/
+3 głosów
kiedyś mąż jeździł w delegacje, nie widywaliśmy się po tygodniu, dwa... Najciężej znosiła to córka. Tatuś jest wieczorem, a rano już go nie ma i nie ma go jeszcze z tydzień.. Doszło do sytuacji, kiedy nie chciała się kłaść bez niego spać w przeddzień wyjazdu (niedziela) a w poniedziałek budziła się o świcie z płaczem i przeszukiwała cały dom. Musieliśmy zrezygnować.
odpowiedź 7 maja 2015 przez użytkownika inreii (130,573)
+3 głosów
ja tak mam , z maludą mieszkamy w Pl a tata w Szwecji pracuje. Nie jest łatwo bo się teskni, nie raz nawał obowiazkow mnie przytlacza i potrzebna jest pomoc. Albo chwila oddechu. Tak jak inne malzenstwa wyjsc sobie razem na spacer , wspolne zakupy , czas spedzic itd Ale da sie wytrzymac. Jak maluda skonczy roczek mamy zamiar dolączyć do taty ;)
odpowiedź 7 maja 2015 przez użytkownika martynka002 (56,536)
+3 głosów
Koleżanka ma ojca marynarza, który wypływa na długie rejsy. Kiedyś ja o to zapytałam, to powiedział: przyjeżdza prawie obcy człowiek i się wtrąca, chce uczestniczyć w moim życiu, aja na to nie mam ochoty.
odpowiedź 4 czerwca 2015 przez użytkownika brzoza1126 (51,913)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...